HCL.HR

Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler

  • 22 Odgovora
  • 20779 Hitova
Pozz, ljudi, kada priključim R7 260x 2GB GDDR5 na matičnu ploču, ne baca mi sliku, niti se okreću cooleri. Međutim kada stavim graf. kao što je na slici http://i.imgur.com/3qM1oDY.jpg , cooler se okreće i nekada uspije baciti sliku. Kada sam provjeravao grafičku kod jarana radi bez problema. Kod sebe sam kod kuće sve moguče provjeravao što znam (reset baterije, update BIOS-a, onemogućit integrisanu grafiku, mjenjat kablove, mjenjat monitor, mjenjat napojnu, mjenjat matičnu...). Slot na matičnoj je ispravan jer druga slabija grafička u njoj radi, pa ako znate do čega bi moglo biti, bio bih unaprijed zahvalan :

Konfiguracija:
http://imgur.com/a/fw66G

Napojna : Cooler Master RS 460W  ; probavao sam i jaču (ovu sa drugovog računara, na kojem je radila grafička al je opet isto)
« Zadnja izmjena: 15. Veljača, 2017., 16:24 MagicHarri »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #1 : 15. Veljača, 2017., 16:07 »
Koliko vidim imaš banana kućište gdje je lim ko papair i vjerojatno ga možeš saviti s 2 prsta jedne ruke.
Problem kod takvih kućišta je taj što se ona vrlo lako svijaju i s tim svijanjem dolazi i do svijanja matične ploče i ne slaganja slotova (PCI i PCI-E) s kućištem i zato imaš toliku rupu između grafe i matične jer ti je sve iskrivljeno.


Ako dobivaš u nekom momentu napajanje na grafi, a u drugom ne onda je to do položaja matične i grafičke...


Ali isto tako po ovoj slici koju si poslao za ostatak konfe ispada da nikada nisi koristio diskretnu grafu nego integriranu Intel HD...


Jesi spojio kabel od monitora na garfičku i odspojio ga s matične ploče?
Neke grafe neće uopće dopustiti paljenje sistema dok nisi prikopčao kabel od monitora u njih.

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #2 : 15. Veljača, 2017., 16:22 »
Jesam, spojio sam kabal sa monitora na grafičku, a isključio iz interne, a pije R7 260X sam koristio r7 240 1GB GDDR5 od Saphire bez problema. Da li bi pomoglo da izvadim matičnu iz kućišta pa je stavim na njenu kutiju u kojoj dođe, pa probam spojit samo nju i grafičku ?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #3 : 15. Veljača, 2017., 16:38 »
Možeš probati, a moguće je i da je do napajanja... Ako je dosta staro s godinama mu opada kapacitet, a ni u startu nije u rangu najboljih.
Ako ni tada ne radi, a radi kod tvog kolege postoji mogućnost da grafa ne dobiva dovoljno struje... Jer tvoja stara grafička troši osjetno manje od nove...




Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #4 : 15. Veljača, 2017., 16:44 »
Kao što rekoh, bio sam probao i sa njegovim napajanjem u svom računaru, međutim opet je isto, a kod njega radi, a do ploče sumnjam da je, jer sam 2 promjenio, ostaje jedino to da izvadim pa da vidim da li je do položoja, jer me čudi zašto neće da radi kad je uglavim skroz u slot, a kad je ostavim tako kao što je na prvoj slici radi, umjesto da bude naopako.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #5 : 15. Veljača, 2017., 16:48 »
A gle, godine svijanja učine svoje i moguće da su neki lemovi popustili... Ljudi često štede na stvarima koje im mogu ostati godinama i izmjeniti hrpu komponenti, a to su kućište i napajanje... Te 2 stvari zlata vrijede i standardi za njih su godinama isti i tako će i ostati.
Dobro kućište osigurava komponente, njihovu dugotrajnost, zaštićenost i dobar protok zraka za hlađenje cijelog računala.


Moguće je da ti je matična jako spigana i zato više ne lovi u položaju gdje bi inače trebala loviti...
Jer po slici se vidi da je to dobrano van položaja gdje bi trebalo biti. I to ne pričam o GPU i MBO nego gledam kako se od limića od MBO cijelo kućište račva prema van kao da ga je netko rukom namjerno svinuo...  :(

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #6 : 15. Veljača, 2017., 16:54 »
Ništa onda, ostaje mi onda jedino još to da probam večeras, da izvadim matičnu, pa stavim na kutiju, pa probam.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #7 : 15. Veljača, 2017., 17:19 »
Pa probaj, ali učestalo mjenjanje matičnih upućuje na to da si ih spigao s kućištem i da si ih zato morao mijenjati.
Pogledaj dobro sliku. tebi čak ni limić od matične ne sjedi u utoru od kućišta, a kasnije se samo širi... To treba biti pod pravim kutom i bez odstupanja... A koliko vidim to je živa koma... Moguće je da ćeš i ovu MBO izgubiti zbog lošeg kućišta...

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #8 : 15. Veljača, 2017., 17:22 »
Sa starom matičnom je sve uredu, a ovu sam uzeo, jer sam mislio da je ta stara matična nekompatibilna sa grafičkom, s obzirom da joj je star bios (2012 god.), a nije bilo update-a nikakvog, ali eto vidjet ćemo večeras da li je do položaja.

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #9 : 15. Veljača, 2017., 18:46 »
Pogledaj malo bolje graficka ti nije sjela u utor 100%

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #10 : 15. Veljača, 2017., 21:14 »
Pritisko sam kolko god sam mog'o i čuo sam da je kliknulo da je sjelo i neće, a kad je ostavim tako kao što je gore na slici, tj. kad jednu stranu gurnem do kraja, a drugu ne, radi, zaista čudno.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #11 : 15. Veljača, 2017., 21:19 »
Zato što ti je matična spigana i neki spojevi više ne rade kako bi trebali...
Kada si stavio matičnu na spužvu je li bila ravna ili iskrivljena? I kako ti izgleda kućište onako odokativno?


Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #12 : 16. Veljača, 2017., 00:28 »
Našao sam i jednu stariju matičnu koju sam koristio prije ove, u njoj probao, ni u njoj neće.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #13 : 16. Veljača, 2017., 01:22 »
Možda ti matična radi negdje kontakt gdje nebi trebala. Svakao probaj izbacit kućište iz jednadžbe, također provjeri dali ti je sve spojeno kako treba (kabel za cpu 4+4 eps, 6-pin u gpu itd.) da nebi ispalo da frend sve dobro spoji, a ti nešto previdiš (nebi bio ni prvi ni zadnji)  :D

Odg: Gigabyte R7 260X 2GB GDDR5 - ne baca sliku, ne okreće se cooler
« Odgovori #14 : 16. Veljača, 2017., 18:15 »
Odnjeo danas ploču svoju + grafiku kod druga, probali van kućišta, radi bez problema ; vratio se kući isto to uradio i opet neće. Jučer sam donosio njegovu napojnu i probo dok je matična bila u kućištu i opet nije htjelo.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9