HCL.HR

GTX 1060 fps dropovi

  • 14 Odgovora
  • 8517 Hitova
*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
GTX 1060 fps dropovi
« : 17. Siječanj, 2018., 16:27 »
i7 2600, GTX 1060, na ovoj konfiguraciji fps mi konstanto pada, najvise se do desava dok hodam po mapi ili vozim.
Gpu usage bude veci kada samo stanem u mjestu i ne micem se, oko 90 bude ali ni tad ne bude 99, a kad se pocnem kretati onda pocne da varira sa 70-80, te tad mi fps dropa.
Drivere sam uradio uz pomoc DDU, kompletno sam izbrisao prethodne, te instalirao zadnje drivere, u power opcijama sam podesio da racunar koristi High Performances i Vsync ugasio.

Evo primjer, uradio sam par screenshotova.

Dok sam u mjestu.
https://i.lensdump.com/i/D2DsD.png

Dok vozim.
https://i.lensdump.com/i/D2NDq.png

Dok sam u mjestu.
https://i.lensdump.com/i/D2FVM.png

Dok trcim.
https://i.lensdump.com/i/D2UvQ.png

« Zadnja izmjena: 17. Siječanj, 2018., 22:47 kEEp1337 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #1 : 17. Siječanj, 2018., 17:02 »
O kolikim dropovima pričamo? Pitam jer možda problem uopće ne postoji (gpu usage nije neko mjerilo), jer ne može ni fps stalno biti isti

Druga stvar - ako problem postoji - može ti biti zbog previsokih detalja za tvoju gpu (pogotovo ako imaš 3gb model), ili zbog uključenog vsynca. U rijetkim situacijama (ne vjerujem i u tvojim igrama) zbog 8gb sistemskog rama u kombinaciji sa 3gb vram gpu. Još može bito zbog temperaturnog throttlanja cpu i gpu (što kod tebe nije slučaj), te zbog loše optimizirane igre. Kažem AKO problem postoji.

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #2 : 17. Siječanj, 2018., 17:25 »
O dropovima sa 70fps na 40-50, ovdje na ovim screenshotovima i nisam dobro slikao kako zna pasti, i to se dosta primijeti, najvise mi padne gdje je puno automobila  ili kod Dying Lighta kada ima puno zombija, vsync je bio ugasen citavo vrijeme.

3GB model je u pitanju, ne znam sta bi trebalo da se podrazumijeva pod previsoke detalje u dying lightu sam stavio na high a distance sam smanjio skroz na low jer on je najveci problem u toj igri, isto tako i sa gta 5, nvidia postavke kao sto su pcss sjene su stavljene na softest ovo ostalo na very high, grass quality na high i refleksije na high.

Gledao sam po youtubeu, evo bas ovaj snimak https://www.youtube.com/watch?v=lGox_WKieB0&t=97s na 1:38 kada je promijenio opcije, ugasio nvidia podesavanja, ovo ostalo sve pojacao na max, cak je kod njega distance upaljen na max. i ide mu na 70-80fps (3gb je i kod njega graficka), dok su kod mene ugasene te nvidia opcije kao kod njega te sam smanjio view distance na minimum i fps dropa.

Mislim da je procesor u pitanju ali moram opet da vidim ovdje na forumu sa ostalima, ako pogledas gore na slikama core clock mi radi na 2,9 a procesor je 3,4
Mozda da uzmem novi procesor, sluzi on mene extra, ali ovako u ovim open world igrama kao sto je GTA 5 i Dying Light, ove probleme imam...
« Zadnja izmjena: 17. Siječanj, 2018., 17:27 kEEp1337 »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #3 : 17. Siječanj, 2018., 17:27 »
Gledajući slike i ono što sma pročitao - radi se o nepoznavanju rada tehnologije i operećenja komponenti.


Normalno je kako ti FPS pada kada se krećeš i što se brže krećeš zna biti veći drop. Znači veći je drop kad voziš auto jer tada CPU i grafa imaju puno više posla jer moraju "iscrtati" sve što je ispred tebe i oko tebe a ti se krećeš brzo.
Uvijek kada stojiš je FPS veći nego li kada se krećeš. U niti jednoj jedinoj igri nije drugačije.


Drukčija situacije je ono što je andrash govorio o VSync-u ili ako je igra lockana na određeni FPS.


"dropove" kako ih ti nazivaš (zapravo nromalan rad računala u igrama) nećeš vidjeti jedino ako ti je računalo dosta snažno i recimo može GTA V gurati stalno na 80 FPSa i to pričam kao neki minimum, a prosjek je recimo 100 FPSa.
U tom slučaju ako imaš uključen VSync na 60 FPSa ne bi trebao (ne znači da ih nećeš imati) imati nikakve padove i razlike stojiš li na mjestu, voziš ili trčiš.


Ako pogledaš bilo koji benchmark PC igara ono što vidiš u brojkama su prosječni FPS, a u nekim benchmarkovima vidiš i minimalni FPS. Znači igra pada i do tog najnižeg.


Stalni FPS se postiže najbolje ako nađeš neki minimum i zaključaš igru na njemu - tada nema fluktuacija i sve radi u istom broju FPS-ova.


VSync ti omogućava da nemaš screen tearing i da je slika "čitava" te da je FPS uvijek 30 ili 60 fpsova. No naravno ako ne možeš dostići 60 fpsa sa snagom svog računala - nećeš ih ni imati u igri.

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #4 : 17. Siječanj, 2018., 17:29 »
A da li je ovo do procesora ? Jednostavno moze biti da procesor nije dovoljno snazan da radi sa grafickom te mi grafu bottleneckuje ?
https://www.youtube.com/watch?v=lGox_WKieB0&t=97s Kod ovog lika na 1:37 pojacano mu sve, ima 3gb model ali samo sto on ima i5 6500 i nikad mu ne pada ispod 60fps
« Zadnja izmjena: 17. Siječanj, 2018., 17:31 kEEp1337 »

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #5 : 17. Siječanj, 2018., 17:37 »
Pa vjerovatno je do procesora ali ne u smislu da on ograničava rad grafičke kartice već je stvar da nije sam procesor dovoljno snažan da gura igru na postavkama koje si mu zadao.
Smanji neke postavke,jednu po jednu dok ne dođeš do stabilnih 60fpsa i javi rezultate.
Vjerujem da s tom konfiguracijom možeš gurati gta 5 na stabilnih 60fpsa a da igra pritom izgleda pristojno.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #6 : 17. Siječanj, 2018., 19:59 »
Nije sve u procesoru. Imaš tu XY stvari koje utječu na performanse tvog računala pa tako i samih igara.
Nabrojati ću ti samo neke:
Temperatura procesora, grafe, radna memorija, pa čak i njen takt, instalirani programi i programi koji rade u pozadini, ssilikonska lutrija (iako su modeli grafičke i/ili procesora isti to ne znači da će imati jednako dobar OC i/ili temperature), virusi, malware...


Znači more toga postoji i nećeš moći vidjeti da se na 2 iste konfiguracije igra vrti identično, slično da, približno da, no identično nikada.




*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #7 : 17. Siječanj, 2018., 22:06 »
Istina da bi ti cpu trebao biti na 3.4ghz minimalno, a ne 2.9-3ghz. Ne mislim da je throttlanje, jer bi clock bio još i manje, a temperature su ti OK (za stock cooler). Probaj napraviti reset biosa na stock postavke, možda je netko nešta čačkao ili neki glupi feature. Testiraj i sa hwinfo ako je do monitoring softvera tj. msi afterburner

Ugl. mislim da ti tu ne utječe mnogo cpu (možda bi dobio koji fps sa većim clockom, no ništa gro). Prije će biti vram, jer su i dying light i gta V vram hog igre. Ako sniziš detalje za jedan razred (recimo sa very high na high, ili high na medium) i dobiješ veći fps, cpu ti nije bottleneck, nego gpu. U pravilu ti je najzahtjevniji anti-aliasing (AA, MSAA, FXAA i sl.), zatim efekti poput blura i depth of fielda i sl., a za vram i teksture
 


 

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #8 : 18. Siječanj, 2018., 00:51 »
Jedino sto sam radio oko biosa je to da sam updateovo bios jucer, graficka mi stigla i zbog nje updateovo. Probat cu da resetujem na default postavke i da probam uraditi sistem ponovo, ali cu takodjer najvjerovatnije da mijenjam procesor na i7 4790.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #9 : 18. Siječanj, 2018., 01:00 »
Ne ide taj na 1155 socket matičnu, a glupo je mijenjati 1155 socket sa 1150 kad su oba EOL, a ni taj cpu nije neki velik upgrade.

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #10 : 18. Siječanj, 2018., 04:34 »
Promijenio bih ja maticnu, ima ih sad po piku po povoljnim cijenama.

Otisao sam u bios resetovao na default, uradio sistem samo directx instalirao i visual 2015 programe koji su za igru potrebni. Preko task managera gledao i opet ista prica, cpu brzina na 2.99ghz radi konstantno bez mijenjanja, cim alt tabujem i prebacim se na desktop, procesoru se poveca brzina pa pocne da radi normalno dok sam na desktopu (3.3-3.6ghz varira). Dok u koju god igru da udjem, odmah mu brzina padne na 2.9ghz

Brzina procesora dok sam na netu
https://i.lensdump.com/i/D9Gxa.png

Brzina u igri
https://i.lensdump.com/i/D9hRe.png

Ovaj me procesor pravo zeza, ne znam sta mu je, 100% cu ga mijenjat za procesor sto sam spomenuo gore, jest da je on izasao davno ali ima ih sad polovnih po dobrim cijenama a nude opet brze performanse u gamingu nego ovaj moj trenutni + ovaj mi se downclockuje is nekog razloga kad udjem u igru tako da je to vjerovatno problem loseg frameratea u igrama.
« Zadnja izmjena: 18. Siječanj, 2018., 04:39 kEEp1337 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #11 : 18. Siječanj, 2018., 08:28 »
Koju model mbo imaš?

A da za svaki slučaj probaš promjeniti termalnu pastu (nije bauk), nije na odmet i da nije do toga. Imaš gro tutuoriala na youtube, nema tu neke velike mudrosti.

*

kEEp1337

  • *
  • 58
  • Hey, let's go bowling !
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #12 : 18. Siječanj, 2018., 14:15 »
Skoro sam mijenjao termalnu pastu na procesoru.

Imam Biostar h61mlv2, gledao sam sad opet po internetu, maticne imaju VRM tj. Voltage Regulation Modules, sama maticna ne moze da postigne tu brzinu procesora od 3,4ghz pa ga downclockuje da ne bi doslo do potencijalnog ostecenja, u ovom slucaju na 2,9ghz ga uspori :wildboy:
Da sad kupujem maticnu istog soketa samo da bi mi procesor radio na 3,4 mislim da je bacanje para i radije cu onda sebi drugi soket kupit i drugi procesor a ovaj prodam...

Na officialnoj web stranici http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=591#cpusupport za moju maticnu, procesore koje ona podrzava od i7 su samo dva i to i7 3770T koji je 2,5ghz i i7 2600S kojem je brzina 2,8ghz

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #13 : 18. Siječanj, 2018., 18:13 »
Mbo ti ga onda ni ne podržava službeno, a te dvije i7-ice su nabrojane jer su undervoltani modeli sa manjim tdp. Jbga imaš high end cpu iz te generacije, na teškom low endu od mbo.

Uglavnom, da. Najviše ti ima smisla to prodat, ALI samo za bitan upgrade. Nebi mjenjao stari socket, za neki malo manje star, a oboje mrtve platforme. Iznimka je ako naletiš na neki odličan polovan deal

Odg: GTX 1060 fps dropovi
« Odgovori #14 : 03. Ožujak, 2018., 17:21 »
Druže taj procesor nije neke jačine on te zeza,grafa je vrlo dobra al nije ni ona zvijerka da ti drži min 60 i ne spada ispod,ona nije taj rang definitivno mislim da ti je do procesora,eventualno pc pregledaj i očisti,a možda imaš neki virus a da ga nisi prepozno,skeniraj sa više programa.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9