HCL.HR

Graficka

  • 32 Odgovora
  • 10764 Hitova
*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #15 : 10. Veljača, 2015., 21:04 »
Odigrao sam maloprije LoL i overclockovana je bila grafa do kraja http://prntscr.com/63i3a1 i igram ja kad se desi  ovo " SHIT  " i ja nemam pojma sta da radim sad i vratim opcije na overclock default i ode mi ovo(zasto se desilo to?)   a temperature su bile 45/48 u toku igre. 

Odg: Graficka
« Odgovori #16 : 10. Veljača, 2015., 21:05 »
Da sve stoji,mislim meni to ne igra ulogu kad si sve sam slazem ali me opcenito zanimalo bas da vidim kako stvari stoje.
A i mislim da se tu mozda ne misli direktno na jamstvo na komponente nego na jamstvo da ce sve raditi kompatibilno jedno s drugim dok ti ne krenes otvarat komp i nadograđivat,jer recimo da ugradis graficku a nemas dovoljno jako napajanje za nju i komp vise ne radi normalno u tom kontekstu si izgubio jamstvo od njih jer oni vise nemogu garantirati za tvoje postupke i tvoje razumjevanje u komponente i njihov kompatibilni rad.Samo istina da ljudi to lako protumace na onu drugu stranu da gube jamstvo na komponentama jer nije dovoljno objasnjeno znacenje teksta.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #17 : 10. Veljača, 2015., 22:42 »
U toj trgovini je bio 350€ nov..imam i kutije i sve,ali jbg najbolji je bio komp, u toj radnji posto kilometrima moram putovat da nadjem bolju trgovinu...... :( imam racun i sve

Koja pljačka, jači za gaming se polovan nađe ispod 1000kn. Al OK ako imaš garanciju.

Citat:
Odigrao sam maloprije LoL i overclockovana je bila grafa do kraja http://prntscr.com/63i3a1 i igram ja kad se desi  ovo " SHIT  " i ja nemam pojma sta da radim sad i vratim opcije na overclock default i ode mi ovo(zasto se desilo to?)   a temperature su bile 45/48 u toku igre. 

To nisi prije spominjao... Jel ti možda palo na pamet da ju ne možeš do kraja OC? Svaki oc se mora testirat za stabilnost (msi kombustor, furmark i sl.).

Video Card Overclocking Guide (NCIX Tech Tips #69)
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 22:45 Andrash »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #18 : 11. Veljača, 2015., 00:24 »
Nema od te naljepnice ništa :v  Ja sam nazvao i pitao jel mogu otvoriti, oni meni rekli da ne mogu i ja otvorio :D 
Elem, čak i da promjeniš neki dio PC-a garancija ostaje na ostalim dijelovima ako se ne varam, mada nisam ovdje siguran.

I da, ne može se svaka grafa OC. Ja sam isto platio komp slične pare( i3 3240 3.4, HD 5450 2GB i 4 GB rama), i ova grafa se ne može OC. Čim to uradiš hoće PC da se raspadne i sve uspori i pogase se drajveri :v
Moram mjenjat grafu pod hitno.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #19 : 11. Veljača, 2015., 03:29 »
Ma može se svaka OC, samo što ne možeš možda do daske. Uostalom grafe tog ranga uopće nisu zamišljene za gaming, nit bi nešto bitno dobio sa OC (jer su truba kako god okreneš). Te male 64-bitne grafe su za pc koji nemaju integrušu (više u smislu održavanja u pogonu starijih računala nego za nova), čisto da bacaju sliku i to je to. To je drugo što ljudi nasjednu na bezveze složenu gotovu konfu sa tom grafom. Recimo Iris94 taj i3 ima jaču integrušu od nje.

Evo npr. OC HD6450 (msi kombustor ju iz nekog razloga prepoznaje kao HD7450)



:hihi:



« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2015., 03:38 Andrash »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #20 : 11. Veljača, 2015., 12:10 »
Ma može se svaka OC, samo što ne možeš možda do daske. Uostalom grafe tog ranga uopće nisu zamišljene za gaming, nit bi nešto bitno dobio sa OC (jer su truba kako god okreneš). Te male 64-bitne grafe su za pc koji nemaju integrušu (više u smislu održavanja u pogonu starijih računala nego za nova), čisto da bacaju sliku i to je to. To je drugo što ljudi nasjednu na bezveze složenu gotovu konfu sa tom grafom. Recimo Iris94 taj i3 ima jaču integrušu od nje.

Evo npr. OC HD6450 (msi kombustor ju iz nekog razloga prepoznaje kao HD7450)



:hihi:

Hoće to kad vjeruješ proavaču umjesto da istražuješ i informišeš se. Al nikad više. Jednom sam pojeo govno i to je to. Da sam bar znao o PC komponentama tad, kao što znam sad, mnoooogo bi dobro prošao. Djevojci sam sastavio kompjuter sve iz početka što sam imao u glavi i eno je za 500 eura derala battlefield hardline bez problema na high, a ja čekam da skupim pare za grafičku -.-  Knowledge is power

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #21 : 11. Veljača, 2015., 13:49 »
Svatko je barem jednom pojeo govno sa gotovom konfiguracijom. Ali da, na greškama se uči...
Pogotovo su danas dostupne informacije kao na dlanu na netu. Čak se ne mora ništa ni istraživati koga baš ne zanima ili nema vremena jer postoje razne sekcije na forumima (poput ove) gdje se slažu prijedlozi.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #22 : 11. Veljača, 2015., 16:41 »
Svatko je barem jednom pojeo govno sa gotovom konfiguracijom. Ali da, na greškama se uči...
Pogotovo su danas dostupne informacije kao na dlanu na netu. Čak se ne mora ništa ni istraživati koga baš ne zanima ili nema vremena jer postoje razne sekcije na forumima (poput ove) gdje se slažu prijedlozi.
Eh istina ziva,ja nisam pojeo jedno govno vec 3 :wildboy:  jer svake godine uzmem jedan komp i sjebem sve nista nevalja..poput ovog mog...

Za 5/6mj.. moguce da kupim ovaj komp molim vas da kazete dali je dobar itd.. posto sam se stvarno mucio da nadjem nesto da nije skupo i da je mozda dobro,prvi put cu onda sam sklapat racunar...
Graficka:
MSI GTX 750 1GB GDDR5 OC Edition
110€
http://www.pik.ba/artikal/15861609/msi-gtx-750-1gb-gddr5-oc-edition/
____________________________________________________
Procesor:
AMD FX-6300
85€
http://www.pik.ba/artikal/15500334/am3-amd-fx-6300-3-50ghz-box-black-edition-32nm/
____________________________________________________
Ram:
4GB
35€
http://www.pik.ba/artikal/15851086/corsair-xms3-ddr3-1x4gb-1600mhz/
____________________________________________________
Maticna:
Asus M5A97 R2.0
85€
http://www.pik.ba/artikal/15837852/mb-am3-970-asus-m5a97-r2-0/
____________________________________________________
Kuciste:
Blueberry G52-560 kućište + 560W
60€
http://www.pik.ba/artikal/15607707/blueberry-g52-560-kuciste-plus-560w-napajanje/
____________________________________________________
HDD:
Seagate HDD 750GB SATA2 16MB 7200rpm
50€
http://www.pik.ba/artikal/11628399/seagate-hdd-750gb-sata2-16mb-7200rpm/
Ukupna cijena je  440€ ,dali je dobar ovaj komp. sto sam ga naveo,mislim dali vrijedi itd?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #23 : 11. Veljača, 2015., 17:01 »
Poželjan bi ti bio aftermaket cooler za taj cpu + nikako to gratis napajanje koje dolazi sa kućištem. Em nije ni pravih 560w, em je loše kvalitete. Odabir ostalih komponenti je dobar za svoj cjenovni rang

Sličnu konfiguraciju sam predlagao neki dan dečku iz BiH (samo bez grafičke), pogledaj ovdje

Pogledaj također dali ti pašu uvijeti iz onog shopa win-win.ba

Također od one tvoje konfiguracije mogu ostati ddr3 rami, 1T hdd, dvd-rw i možda case ovisno o formatu

Odluči novo ili polovno, te se javi u vrijeme kad budeš kupovao da se nebi opet zeznio


« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2015., 17:05 Andrash »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #24 : 11. Veljača, 2015., 17:28 »
Mislim da bi mogao taj PSU iz kučišta držat tu grafu. Teorijski barem mi ima smisla. Jače napojne se uzimaju radi prevencije sranja, ali trebalo bi da može.

*

edviiN

  • **
  • 208
Odg: Graficka
« Odgovori #25 : 11. Veljača, 2015., 17:33 »
Hvala vam,moram da vam kazem opet mi se danas desilo ono(ugasila se graficka) i ja samo izasao iz igre i unisao i popravilo se...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Graficka
« Odgovori #26 : 11. Veljača, 2015., 17:45 »
Iris94

Istina gtx 750 može skoro svako napajanje držati (ovisno i koji se cpu koristi), ali se loša napajanja nikako ne isplate kupovat.

edviiN

Testiraj grafu na tvorničkim postavkama u stress testu (msi kombustor, furmark i sl.) - pa ako ima problema reklamiraj.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Graficka
« Odgovori #27 : 11. Veljača, 2015., 17:50 »
Mislim da bi mogao taj PSU iz kučišta držat tu grafu. Teorijski barem mi ima smisla. Jače napojne se uzimaju radi prevencije sranja, ali trebalo bi da može.

U tom kontekstu koji govoriš uzimaju se no name PSU puno jače od potrebnih Watta radi pervencije.

Ali...

1. Ako na no name PSU piše 600W to znači da on može maksimalno u jednom trenutku pustiti 600W, a to traje koju milisekundu. većina tih no name loših napajanja gdje piše 600 imaju realnih (konstantnih) samo 300W.
2. Ako imaš provjereno napajanje sa 80+ certifikatom na kojem piše 600W (ovisi o gradaciji platinum, gold, silver, bronze) to isto znači da ne mogu konstantno održavati 600W nego isto na koju sekundu, ali imaš garanciju da će raditi (ovisno o gradaciji) na minimalno 90% od tih 600W što bi načilo 540W prave i konstante snage.
3. Sva napajanja gube na svojoj efektivnosti cca 5% na godišnjoj razini (neki više neki manje), pa ako se radi o no name napajanju računaj koliko je uopće Watta ostalo za upotrebu?!?! 

Zar se isplati žrtvovati PC koji je usput bez garancije radi hia i mišljenja da je napajanje OK...
Kod konfiguracija koje puno troše (pogotovo AMD) moraš gledati dobra napajanja sa certifikatom, jer na no name napajanju može pisati i 1500W, ali što ti to znači ako on u realnom vremenu ne može niti 400W efektivno isporučiti?!?

Znači kako je Andrash i napisao a svaki slučaj uzmi pošteno napajanje.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Graficka
« Odgovori #28 : 11. Veljača, 2015., 17:56 »
Mislim da bi mogao taj PSU iz kučišta držat tu grafu. Teorijski barem mi ima smisla. Jače napojne se uzimaju radi prevencije sranja, ali trebalo bi da može.

U tom kontekstu koji govoriš uzimaju se no name PSU puno jače od potrebnih Watta radi pervencije.

Ali...

1. Ako na no name PSU piše 600W to znači da on može maksimalno u jednom trenutku pustiti 600W, a to traje koju milisekundu. većina tih no name loših napajanja gdje piše 600 imaju realnih (konstantnih) samo 300W.
2. Ako imaš provjereno napajanje sa 80+ certifikatom na kojem piše 600W (ovisi o gradaciji platinum, gold, silver, bronze) to isto znači da ne mogu konstantno održavati 600W nego isto na koju sekundu, ali imaš garanciju da će raditi (ovisno o gradaciji) na minimalno 90% od tih 600W što bi načilo 540W prave i konstante snage.
3. Sva napajanja gube na svojoj efektivnosti cca 5% na godišnjoj razini (neki više neki manje), pa ako se radi o no name napajanju računaj koliko je uopće Watta ostalo za upotrebu?!?! 

Zar se isplati žrtvovati PC koji je usput bez garancije radi hia i mišljenja da je napajanje OK...
Kod konfiguracija koje puno troše (pogotovo AMD) moraš gledati dobra napajanja sa certifikatom, jer na no name napajanju može pisati i 1500W, ali što ti to znači ako on u realnom vremenu ne može niti 400W efektivno isporučiti?!?

Znači kako je Andrash i napisao a svaki slučaj uzmi pošteno napajanje.

Pod onim sam mislio da ako mu je kriza sa lovom, PSU koji dođe sa kučištem je dovoljno dobar da drži stanje godinu dana dok se ne skupi barem 40, 50 eura za solidno certifikovano napajanje jer stvarno ne treba više za 750 grafičku. Corsair i ostala napajanja idu za grafe od preko 200 eura.

Mislim da bi ovako nešto od 50 eura bilo solidno
http://www.genelec.ba/napojna-jedinica-atx-silverstone-sst-st50f-es-230v-500w-p2#.VNuLm_nF-rE
« Zadnja izmjena: 11. Veljača, 2015., 18:06 Iris94 »

Odg: Graficka
« Odgovori #29 : 11. Veljača, 2015., 18:27 »
Možda i nije do računara imam 100x lošiji računar od tebe a 50 fpsa na med quality na LoL-u inače možda ti FPS dropa radi pozadinskih programa ili konekcije.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9