HCL.HR

Grafička kartica prestaje raditi

  • 9 Odgovora
  • 5010 Hitova
*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Grafička kartica prestaje raditi
« : 05. Siječanj, 2015., 20:36 »
Evo mene opet sa problemom......

Moj kompjuter:

CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.7 Ghz
GPU: ATI Radeon 3870 HD 512 MB DDR3 (od Gigabyte)
RAM: 3 GB DDR2
matična: Gigabyte GA-M56S-S3
PSU: CHIEFTEC ARENA GPA-500S8 500 W

E sad da opišem što se događa. Znači ovako, svaki puta kada igram igru (npr. Sims 3 ili TF2) igra počne i radi nekoliko sekundi, a onda se zacrni ekran, muzika se počne ponavljat cilo vrime kao da je igra zblokirala, a ponekad i ventilator prestane radit (ovo se malo sve češće događa). Probao sam sve žive postavke u igrama i uvijek se ovo događa. Provjeria sam RAM ali on je u redu, temperature su sve ok, napajanje je novo pa nebi trebalo radit probleme, ostaje mi samo procesor i grafička. Sad stvarno više neznam šta da radim, jeli mi ona umire ili je do nečega drugog, molim vas pomagajte!


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #1 : 05. Siječanj, 2015., 22:33 »
Jesi druge drivere probao snimiti?
Temperatura grafe u loadu je OK?

Jesi probao stavit svoju grafu u neki drugi pc i tuđu grafu u svoj?

Ovo s ventilatorom ne zvuči dobro - to ti bude kad se zacrni? Probaj konektor od ventilatora učvrstit - možda gubi kontakt....
« Zadnja izmjena: 05. Siječanj, 2015., 22:38 Andrash »

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #2 : 05. Siječanj, 2015., 22:41 »
Nema novijih drivera od ovih, a temperature u loadu su sve okej, neće ni da se približe do 70.
Drugu grafičku nisam stavljao, ako uspijem posudit onda ću javit.

A što se tiče ventlatora, ventilator na napajanju i procesoru se normalno vrte, samo se on isključi...

Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #3 : 07. Siječanj, 2015., 15:20 »
Vjerovatno prestane prikazivati sliku, jer ventilator prestane s radom i onda se pregrije grafička. Kao što je Andrash rekao provjeri konektor ventilatora na grafičkoj da možda ne gubi kontakt.

*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #4 : 12. Siječanj, 2015., 20:55 »
Oprostite šta se nisam prije javija, nisam ima priliku da dođem do kompjutera.

Od nikoga nisam uspija posudit grafičku karticu tako da mi je to otpalo. Kabel koji spaja ventilator sa grafičkom mi se čini skroz u redu i potpuno je "uguran" tamo di treba bit.

Pošto nisam zna šta da radim opet san iša gledat po netu šta bi moglo bit. Skinija san neki program (ne sićan se kako se zove) koji ima sve živo za gledanje komponenti. S tim programom se mogla i testirat grafička kartca pa eto, zašto ne. Testira san je sa svim živim postavkama, čak i onim najmanjima ali se ona grijala cilo vrime. Nisam nikad dovršija taj test jer sam vidija da je temperatura išla preko 90 stupnjeva pa nisam htio riskirati.
Na kraju mi se više nije dalo zezat oko nje pa sam jednostavno odvea cili kompjuter na servis u Linksa. Čovjek koji radi tamo ga je uzea i reka da će testirat grafičku da vidi je li ispravna i javit mi ako je/nije i treba li kupovat novu pa ću ja javit šta bude.

Eh da, čovjek mi je rekao da ako budem trebao kupovat novu grafičku da bi trebao dati 1000 kn jer ove od 300 nebi ništa mogle pokretat (od igara koje san navea). Na koju on to grafičku cija za moj kompjuter jer kako vidim, Links ima se te jače, nove grafičke kartice koje nemogu (ja mislim) u moj kompjuter, a kamoli da mogu normalno radit sa ostatkom mog kompjutera?

Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #5 : 12. Siječanj, 2015., 21:31 »
Inace takve stvari odnesi nekom tko radi sa strane, ovako ces platiti masno njihov "servis" za koji si mogao kupiti novu bolju graficku.

I ovo mu je jako pametan savjet - graficku od 1000 kn bi trebao kupiti, a cijela konfiguracija ti skoro vrijedi toliko i procesor bi bio debelo usko grlo. Iznad si rekao da si da su ti temperature normalne i da ne idu iznad 70c, a sad spominjes 90c?

Ako bi htio staviti jaci gpu ti trebas za pocetak promjeniti cpu u neki X4 Phenom i ubaciti min 4Gb rama. Javi se sa detaljima iako je ocito da imas neki problem s ventilatorom.


*

Croato

  • *
  • 98
  • |/ dO.Ob \|
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #6 : 25. Siječanj, 2015., 20:26 »
Evo napokon doša kompjuter, naplatili 600 kn grafu i 200 kn stavljanje u kompjuter i testiranje O.o . Dobio sam NVIDIA Geforce GT 730 2 GB DDR3 od Gigabte-a, čini se ok ali mi igre lošije idu?!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #7 : 25. Siječanj, 2015., 21:41 »
To ti je to što ti je muscolo govorio u postu iznad. Jbga tako si i sam mogao promjeniti grafu (-200kn) + ta grafa ide od 400kn na gore (iako ne vrijedi ni toliko)

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=GT+730+2+GB+DDR3

Igre lošije rade jer je slabašna 64-bitna grafička... Možda si trebao uskočiti kad su ti rekli da će mjenjati i reći koju točno želiš

Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #8 : 08. Veljača, 2015., 23:53 »
Strašno kao opletu koga mogu.
Ljudi se rađaju s neznanjem, ne s glupošću. Glupi postaju školovanjem.

*

b1ohazard16

  • *
  • 23
  • When I die bury me high up on mountain withMY bike
Odg: Grafička kartica prestaje raditi
« Odgovori #9 : 09. Veljača, 2015., 14:16 »
Grafu si sam mogao stavit nije neka kvantna fizika to
eh sad za 600kn si mogao naci puno jacu grafu prema mom misljenu...ja jednostavno ne kupujem gpu u ducanima jer su skupe
tako da....btw instar besplatno ugraduje komponente  :thumbs:
xfire(new)- radioactive78
Cyber Gamer(CoD4 & CoD2)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9