HCL.HR

Graficka odnosno dvije

  • 15 Odgovora
  • 5259 Hitova
*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Graficka odnosno dvije
« : 08. Listopad, 2008., 22:37 »
Evo ovako imam pitanjce, evo imam:

radeon 4870 512 MB
maticna: Asus P5Q pro p45 ima 2 PCI konektora

uglavnom zanima me koliko bi poboljsanje dobio s tim da stavim jos jednu grafu, jel uopce mogu stavit jos jednu i cuo sam za crossfire, ali nisam najbolje upucen, zelim odgovor sa svim mogucim opcijama, hvala

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #1 : 09. Listopad, 2008., 08:04 »
moras pogledat imali ti dva PCI-E x16 utora.

Ako ima mozes ubacit jos jednu karticu, imho nije ti ni potreba jos, jer sa tom grafickom mozes vrtit apsolutnmo sve na najvisim detaljima. Ja imam HD3870 pa sve leeetiiii

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #2 : 09. Listopad, 2008., 08:45 »
nemoze sve na full full max, mislim moze, ali to planiram za kasnije. Ima 2 puta PCI-E x16
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2008., 08:48 Zolik »

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #3 : 09. Listopad, 2008., 09:24 »
nije samo bitno da imaš 2 PCI-E x16, bitno je da matična podržava crossfire. također ti i grafička treba imat konektore za croosfire, a ova tvoja mislim da ima.
e sad, za crossfire moraš imat dvije identične grafičke da bi to radilo kak spada, kolko je to isplativo, po meni baš i nije. dobit ćeš bolje performanse, ali za jedno 3, 4, 5 godina ćeš ustvari imat 2 stare grafičke u kompu za koje si dao brdo para. po meni se bolje isplati uzet solo neku jaču grafičku i onda kupovat novu kad nisi više zadovoljan sa ovom.

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #4 : 09. Listopad, 2008., 09:50 »
nije samo bitno da imaš 2 PCI-E x16, bitno je da matična podržava crossfire. također ti i grafička treba imat konektore za croosfire, a ova tvoja mislim da ima.
e sad, za crossfire moraš imat dvije identične grafičke da bi to radilo kak spada, kolko je to isplativo, po meni baš i nije. dobit ćeš bolje performanse, ali za jedno 3, 4, 5 godina ćeš ustvari imat 2 stare grafičke u kompu za koje si dao brdo para. po meni se bolje isplati uzet solo neku jaču grafičku i onda kupovat novu kad nisi više zadovoljan sa ovom.

bravo, sjedi 1

HD38xx i HD48xx serije su potpuno spojive, i odlicno funkcioniraju. Di bi ti stavio drugu graficku ako nema dva utora za nju (PCI-E x16)


@Zolik, moras moc sve na full. Kakav je ostatak pc-a??

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #5 : 09. Listopad, 2008., 09:58 »
nije SAMO bitno da imaš 2 PCI-E x16, bitno je da matična podržava crossfire. također ti i grafička treba imat konektore za croosfire, a ova tvoja mislim da ima.
e sad, za crossfire moraš imat dvije identične grafičke da bi to radilo kak spada, kolko je to isplativo, po meni baš i nije. dobit ćeš bolje performanse, ali za jedno 3, 4, 5 godina ćeš ustvari imat 2 stare grafičke u kompu za koje si dao brdo para. po meni se bolje isplati uzet solo neku jaču grafičku i onda kupovat novu kad nisi više zadovoljan sa ovom.

bravo, sjedi 1

HD38xx i HD48xx serije su potpuno spojive, i odlicno funkcioniraju. Di bi ti stavio drugu graficku ako nema dva utora za nju (PCI-E x16)


@Zolik, moras moc sve na full. Kakav je ostatak pc-a??

 :tired:
malo si retardiran?

*

sheep

  • ***
  • 687
  • Why so serious???
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #6 : 09. Listopad, 2008., 10:26 »
da je malo ne bi se znalo  :approve

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #7 : 09. Listopad, 2008., 11:41 »
Crossfire =/= SLI

SLI = Nividia, spajanje dvije identicne graficke.

Crossfire = ATI/AMD, spajanje bilo koje dvije graficke koje podrzavaju Crossfire kao takav.

Oh and, nije nuzno potrebno da su oba slota x16.
Kod starijih maticnih ploca se je SLI/Crossfire izvodio na na 2 x 8x PCI-E slota.
Kod novijih je PCI Express 2.0 standard, pa podrzavaju x16 na vecini slotova.

Maggots.
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2008., 11:44 Yuri »

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #8 : 09. Listopad, 2008., 12:43 »
yuri je napisao ono kaj sam ja mislio, s time da bi ja nadodao, da ti se u ni kojem slucaju ne isplati crossfire sa dvije HD4870, jer em ce ti trosit struje ko elektrana komp, em ce ti se zagrijavat, a performanse nece bit udvostrucene ni priblizno.

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #9 : 09. Listopad, 2008., 17:52 »
evo cijela konfa:

radeon 4870 512 MB
maticna: Asus P5Q pro p45 ima 2 PCI konektora
intel dual core 3.0
2 gb rama

ipak mislim da nema potrebe za 2 grafe, al me zanima kolko mi se poboljsavaju performanse u svim sluicajima sa 2 grafe

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #10 : 09. Listopad, 2008., 18:44 »
Jedno 40%? Ovisno o aplikaciji i driverima. S obzirom kolku buku i toplinu stvaraju, te kolko vuku struje, nije isplativo.

Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #11 : 09. Listopad, 2008., 18:59 »
Ja isto razmišljam o kupnji još jedne grafulje. Imam Radeon X1650 i trenutno nemam baš love pa bi htio za hitno puknut još jednu takvu istu (300tinjak kn), pa kasnije nekaj ozbiljnije. Sljedečom plačom =)) Bi pomoglo otvoreno kučište u hlađenju i dali je isplativo za 300 kn stavit još jednu takvu?
Ubiše nas bre vručina.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #12 : 09. Listopad, 2008., 19:09 »
S jos jednom takvom neces opet nis moc zaigrat, jer su preslabe, a i ne znam dal podrzavaju crossfire te grafe. Rade prodaj svoju + tih 300kn kupi plovnu HD3850

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #13 : 15. Listopad, 2008., 22:35 »
Ne kužim, imaš već karticu s kojom igraš sve trenutne igre na ultra high, a ti bi išao još dodat jednu od koje ne bi imao ni 50% koristi? Daj radije to uloži u daljnje obrazovanje( neki bezvezni tečaj informatike čisto da ti se upiše u radnu knjižicu) ili kvalitetan monitor/naslonjač.

Što se tiče situacije s 1650, slažem se s nodom.

*

Zeleni

  • ****
  • 1083
  • Reggae chiler
Re: Graficka odnosno dvije
« Odgovori #14 : 17. Listopad, 2008., 10:08 »
nisam ja htio uzet, jos jednu, htio sam prvo vidjet sto i bilo kad bi uzeo. trenutno planiram monitor, tipkovnicu i neku stolicu. fala na odgovorima

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9