HCL.HR

HD Monitor

  • 8 Odgovora
  • 3445 Hitova
*

seymour

  • ****
  • 1445
HD Monitor
« : 21. Rujan, 2008., 00:31 »
dakle uzeo bi si neki hd monitor ,dobih x360 uskoro i ps3 pa eto...

nebi uzeo neki lcd zato jer mi je soba dost mala pa nije baš zgodno,a ne damise igrat u dnevnoj jer je gej i familija je stalno tamo i tak

dakle ak netko može dat neku preporuku,ne znam koko se cijene vrte al dao bih do 4000 kuna maksimalno


Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: HD Monitor
« Odgovori #1 : 21. Rujan, 2008., 16:22 »
Um, znaci, HDTV ili HD sposoban monitor?
Ono, zvuci isto ali bitna je razlika.

HDTV je vulgaris HDTV kakve vidas svudje po shopovima.

HD sposoban monitor je vulgaris PC monitor, ali podrzava HDCP enkripciju na svojim ulazima, tako da mozes upiknuti uredaje koji podrzavaju HD rezoluciju u njega.(PS3, Blu Ray playere i to.)
Najcesce nemaju HDMI ulaze, ali to se lako rijesi kupnjom HDMI->DVI kabla ili adaptera.
5M HDMI-DVI kabal sam kupio za 90 kn. Samo sto iz nekog razloga ovi veci shopovi seru oko tih kablova.
Quote od prodavaca iz Vemila:
"Nemamo ih trenutno, bili su preskupi."
A u jednom lokalnom Bj shopu bogu iza leda nadem 5M za 90 kn.
Spojio PS3 preko toga na monitor i sve radi perfektno.

Sad, ovisi sto ti treba.
HDTV sa 2 ili vise HDMI ulaza bi ti definitivno bio ugodniji, s obzirom da planiras imati vise uredaja spojeno na njega.
S druge strane, HDCP osposobljeni monitori u nekim slucajevima kostaju puno manje nego nego neki pristojan HDTV sa vise HDMI ulaza.
20/22 inch HDCP monitori sa 1680x1050 ili visom rezolucijom su zbilja jeftini u zadnje vrijeme. Ugrabio sam jednog za manje od soma i pol pred nesto vise od pola godine. Ali najcesce imaju samo jedan DVI ulaz.
Problem je sto ti mutavi prodavaci najcesce nigdje nece znati reci jel monitor podrzava HDCP enkripciju ili ne. Google je tu jedina pomoc.

Sto se tice kvalitete same slike, monitori ce u vecini slucajeva pwnati HDTV-e do 4000 kn.
Ali najveca je mana to sto ce biti puno manji od njih.
Pa ono, ako imas malo prostora, monitor.
Ako ne, HDTV.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: HD Monitor
« Odgovori #2 : 21. Rujan, 2008., 16:28 »
si razmisljao o tv-u? lg scarlet imas po 3800kn..


ako te boli falus za tv, dell 2407wfp je ono...top model, za mene.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: HD Monitor
« Odgovori #3 : 21. Rujan, 2008., 16:33 »
e fala puno

ma rađe bi neki monitor uzeo jer mi mala soba

dakle uzeo bi taj hd monitro isključivo za igranje xboxa i ps3-a
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: HD Monitor
« Odgovori #4 : 21. Rujan, 2008., 16:36 »
imas i 2208 model onog dell-a, manji je.. i koliko znam oba podrzavaju hdcp ;)

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: HD Monitor
« Odgovori #5 : 21. Rujan, 2008., 17:18 »
čitam i ne kužim koliko je gluposti uspio nadrobiti ovaj yuri
traži 24" monitor, svi imaju rezoluciju od 1920x1080, što je fullhd
zatim, od tih modela potraži onaj koji ima HDMI ulaz

u pola sata nađeš takav aparat, bez komplikacija

^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: HD Monitor
« Odgovori #6 : 21. Rujan, 2008., 17:45 »
Da, ajmo odmah pucat na overpriced i overhyped 1920x1080 i potrositi masu love vise nego sto bismo na neki drugi monitor.
Za nesto sto nam zapravo ne treba.

Skuzi za sto je trazio. Iskljucivo za igranje PS3 i Xbox360.
A igre koje podrzavaju tu rezu se ionako mogu nabrojati na prste. Tako da nema smisla, sto se tice isplativosti i cijene.
I ne treba mu nuzno HDMI ulaz ako monitor podrzava HDCP. Dovoljan je HDMI->DVI kabal, kao sto sam rekao.

Istina, ako ti nije steta dati skoro cijela ta 4 soma, u pola sata nades takav aparat, bez komplikacija.
Ali onda bolje odmah pucaj na monitor koji ima daljinski i tv tuner. I to se moze naci za malo ispod 4 soma.

Po meni je to overkill, ali hej, smrdljivi hipi misli drukcije.

Re: HD Monitor
« Odgovori #7 : 21. Rujan, 2008., 17:53 »
A u jednom lokalnom Bj shopu bogu iza leda nadem 5M za 90 kn.

Sem elektronik?  :ementaler:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: HD Monitor
« Odgovori #8 : 21. Rujan, 2008., 18:26 »
Yup. To je jebeni raj od trgovine. Sto se tice kablova, adaptera, cega god se sjetim, uvijek sve imaju.  :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9