HCL.HR

HDD napajanje

  • 6 Odgovora
  • 3543 Hitova
*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
HDD napajanje
« : 18. Svibanj, 2008., 13:31 »
DAkle imam 2hdd po 160.
sad oču od frenda uzet treči jer su ovi puni  :wildboy:
jebiga ljudi flat rate i rapdishare premium rade čuda

i sad otvorio prvo kantu i vidim da nemam slobodne zice za napajanje... 2 su za optičke čitače, još jedna takva za pata disk i jedna je za Sata disk ona novija manja...

i sad ak kupim disk u kaj da ga uštekam?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: HDD napajanje
« Odgovori #1 : 18. Svibanj, 2008., 13:47 »
još jedna takva za pata disk i jedna je za Sata disk ona novija manja...

ovo je valjda zauzeto?  :geek:

pa ištekaj si jedan od optičkih čitača lawl


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
Re: HDD napajanje
« Odgovori #2 : 18. Svibanj, 2008., 13:52 »
da, zauzeto je kazem da imam 2 diska.  :kingmortal:

pa... ja bi htio imat oba čitača  :ementaler:


a i čitač ima onaj stari ulaz za napajanje a sata disk novi. znaci trebo bi neki adapterčić?

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: HDD napajanje
« Odgovori #3 : 18. Svibanj, 2008., 14:05 »
treba ti molex -> sata kabel, ali ne znam na kaj ces ga napiknut ak ti je sve popunjeno

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: HDD napajanje
« Odgovori #4 : 18. Svibanj, 2008., 19:13 »
lako sta mu treba molex - sata kabel, ja vidim jedan drugi problem...

dakle, ako su ti svi kablovi za napajanje puni, mozes ih prosirit tako da kupis one molex razdjeljnike sta ti jedan molex pucaju na 2 komada pa onda jedan spojis na to sta si prije imao spojeno a taj drugi iskoristis za molex-satu...

istovremeno bi ti naglasio ako su ti svi kablovi puni, pogledaj ipak i kakvo ti je napajanje da ti se ne dogodi da ti nesto krepa od preopterecenja...u boljoj opciji moze ti se jednostavno dogodit da napajanje nemoze pruzit dovoljno struje svim komponentama koje imas unutra te ti se tako nece upalit, ili ce se upalit, ali ce se nakon nekog vremena ugasit...u goroj varijanti moze ti se dogodit da ti nesto u napajanju jednostavno ode vrit i da ti komponente posrcu previse struje i sa time spale napajanje, a napajanje u tom trenutku moze napravit i skok u naponu i skurit ti neke ili sve komponente...

ako ti napajanje nije neko kvalitetno, onda preporucujem da kupis i novo napajanje koje ima cijenu otprilike 1kn po wattu...pozeljno i skuplje (napajanje je po meni skoro glavna stvar za zdrav komp)...

imam 1 dvd przilicu i 5 diskova u svom kompu tako da vjeruj, znam o cemu pricam :) a vjerovao ili ne, imam jos 4 pata kanala slobodna :)

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: HDD napajanje
« Odgovori #5 : 18. Svibanj, 2008., 19:44 »
e pa da, htio sam to napisat, jer sam bio u zurbi kad sam pisao prijasnji post

u svakom slucaju corsair vx450, best buy imo

*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
Re: HDD napajanje
« Odgovori #6 : 18. Svibanj, 2008., 23:04 »
a briem da je neko solidno napajanje i da će preživjet još jedan hdd.

crne je boje  :D

budem pogledao koji model je

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9