HCL.HR

Hifi

  • 9 Odgovora
  • 6286 Hitova
Hifi
« : 09. Ožujak, 2012., 22:12 »
Polako želim uronit u Hi-fi vode, no trenutno sam totalni početnik u tome. Za nekih mjesec, dva dana si bude unaprijedio audio sustav što znači novi zvučnici, gramofon i pojačalo. Eh, kao što rekoh, time se još nisam bavio, pa ako netko može da mi da par preporuka. Jesu li bolji aktivni ili pasivni monitori? Onoliko koliko sam čitao navodno da su pasivni zbog odvojenog pojačala. Može li mi onda netko dati preporuku dobrog pojačala i dobrih monitora? Ograničena cijena neka bude 3k kuna. Jel to dosta za solidan audio sustav.
Gramofon sam se već odlučio za Project Debutov.
I jedno, više manje, važno pitanje - mogu li spojiti pojačalo sa PC-em i koliko se time gubi na zvuku, ako se gubi?
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Hifi
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2012., 16:48 »
Ako misliš slušat glazbu s PC-a, a naravno da misliš, ja bi ti predložio sljedeći setup:


Zvučna: CREATIVE LABS X-Fi Titanium
Aktivni zvučnici: KRK RP8 Generation 2

Vjerojatno ce te zadovoljit prve dvije godine dok ne skupis love za nesto ozbiljnije

Odg: Hifi
« Odgovori #2 : 11. Ožujak, 2012., 21:09 »
Nedavno sam uzeo Asus Xonar DG, tak da neću uzimati novu zvučnu još neko vrijeme. Jedino kaj me zanima još jel mogu spojit gramofon na KRK RP8 bez ikakvih dodatnih pojačala/predpojačala?
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Hifi
« Odgovori #3 : 11. Ožujak, 2012., 21:18 »
Nebum ti dao odgovoro, ali samo opaska, sve nas je više koji imamo tu zvučnu. Rula krista, a jefitnela je. Valjda mi 10 poznanika ima taj model.  :ementaler:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Hifi
« Odgovori #4 : 12. Ožujak, 2012., 19:26 »
Kakvu glazbu uopće misliš slušati i koliki ti je prostor?
Također, koliko mjesta imaš za zvučnike.


Nedavno sam uzeo Asus Xonar DG, tak da neću uzimati novu zvučnu još neko vrijeme. Jedino kaj me zanima još jel mogu spojit gramofon na KRK RP8 bez ikakvih dodatnih pojačala/predpojačala?

Nope.
Nemreš gramofon samo tako spojiti na bilo koje pojačalo niti na bilo koju zvučnu karticu.
Odnosno možeš ako kupiš phono predpojačalo koje košta cca 600 kuna.


Inače, s obzirom na skroman budžet predlažem da kupuješ rabljenu robu.
Gramofon pogotovo. Pošto je pomodno imati isti, mnogi su ga kupili i odsvirli pet šest puta te ostavili ga da skuplja prašinu. Nakon par mjeseci su shvatili da im ne treba te ga prodaju u pola cjene. Malo korištenih Debuta možeš naći za 1300 kn, savršreno očuvanih.


Ako misliš uzimati novo, solidno entry level stereo pojačalo košta oko 2000 kn.
Manji, kvalitetniji bookshelf zvučnici također 2000 kn.
Gramofon, isto cca 2000 kn.

Ako misliš spajati komp s pojačalom, onda je preporuka uložiti u dobru zvučnu karitcu i/ili kasnije kupiti kakav manji DAC, koji košta cca 1000 kn.


Inače ako želiš uivati u maksimalno kvalitetnom zvuku za male pare, onda je preporuka dati kojih 2000 kuna za slušalice i pojačalce za iste.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Hifi
« Odgovori #5 : 12. Ožujak, 2012., 21:32 »
Kakvu glazbu uopće misliš slušati i koliki ti je prostor?
Također, koliko mjesta imaš za zvučnike.
Alternativni rock planiram slušat, a prostor je mal - oko 6 m2.

Uglavnom, moj prijedlog - uzmem KRK RP8 Generation 2 što je Sizi predložio te predpojačalo i polovan Project Debut. A onda kasnije, kad budem došao u Zg gdje ću imat puno više mjesta, ću uzet nešto bolje i ozbiljnije.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Hifi
« Odgovori #6 : 12. Ožujak, 2012., 22:24 »
Najbolje bi bilo kad bi ih prvo mogao poslušati prije kupnje negdje.
U svaom slučaju, sretno.

Iako, imaj na umu da kupuješ aktivni monitor, čija je prvenstven namjena da bude upravo to, studijski monitor, ne hi fi zvučnik.
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2012., 22:29 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Hifi
« Odgovori #7 : 13. Ožujak, 2012., 00:56 »
Iako, imaj na umu da kupuješ aktivni monitor, čija je prvenstven namjena da bude upravo to, studijski monitor, ne hi fi zvučnik.

U usporedbi s Dali Concept 6 i Wharf Diamond 10.1 bi osobno radije otišao na gore spomenute monitore nego na nešt drugo, iako nisam pretjerano isprobavao konkurenciju tako da ne znam.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Hifi
« Odgovori #8 : 13. Ožujak, 2012., 09:20 »
Ne znam kako su ti zvučnici uopće usporedivi. Niti na šta su bili spojeni. Pa ono.
Al kad kažem da je prvenstveno monitor ne mislim nužno na kvalitetu zvuka već na proširivost/spojivost i praktičnost.
Plus, jedan košta 2500 kn što je pristojna svota.
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak, 2012., 09:31 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Hifi
« Odgovori #9 : 13. Ožujak, 2012., 10:19 »
Uf, nisam ni skužio da je to cijena za jedan monitor samo. To mi je malkoc previše pošto ću dva monitora uzet. Jel ima neke velike razlike između KRK RP8 Generation 2 i KRK RP5 Generation 2? Osim što je RP5 tisuću kuna jefitniji. Ne znam ni sam, ovo je škakljivo područje.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9