HCL.HR

Hlađenje laptopa....

  • 10 Odgovora
  • 6723 Hitova
*

Halo2

  • **
  • 169
Hlađenje laptopa....
« : 22. Svibanj, 2010., 08:55 »
Dakle ko i sto naslov govori jel postoji kakav nacin da se hlade ti laptopi sa nekim dodatnim sredstvima jer cu vise popizdit sa svojim smecem.... Dakle kupio sam ga prosle godine negdje u 6 mjesecu i stalno se gasio dok nije doslo hladnije doba, e kad je to doslo onda sam roko cijelo vrijeme gta IV, i kad je to hladnije vrijeme proslo  opet se poco gasit....Nego da neduljim odno ja laptop na popravak oni neki drek promrdali i laptop radio mjesec dana ko Bog i onda se opet poceo gasit...Vidio sam one podloge sa ventilatorima al neznam kolko je to pouzdano, pa eto da cujem vasa misljenja...

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #1 : 22. Svibanj, 2010., 09:01 »
Da nosiš opet na servis i žališ se na to? Kaj drugo da ti preporučim, uzmi ventilator iz auta, spoji na 12 V na laptop i hladi :mrgreen:

Nego, ozbiljno, odnesi na servis. Kamoli ako je laptop malo skuplji, jer ak ti pocrkava nešto unutra onda buš taj popravak masno platio, skupi su laptopi igračka.
"Women don't respect salad eaters."

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #2 : 22. Svibanj, 2010., 09:40 »
Još ti je pod garancijom? Nosi i žali se...  :wildboy:

I ne uzimaj ventilatore tek tako, bez filtera za prašinu, jer ćeš napraviti generalno sranje i utjerati još više prašine unutra... Također ne valja ti staviti ventilator ni na izlaz toplog zraka jer remetiš tvorničku cirkulaciju...

Kladim se da ti je unutra kupus, da ti je istekla garancija preporučio bih ti da ga otvoriš i očistiš...  

Ako ćeš uzimati stalak s ventilatorima, obavezno aluminij i preporučam coolermaster. Imam osnovni model notepal (bez ventilatora) i dugo nisam čuo ventilatore  :hiha: S tim da otvaram laptop dvaput godišnje
« Zadnja izmjena: 22. Svibanj, 2010., 09:51 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #3 : 22. Svibanj, 2010., 11:02 »
A garancija mi je nedavno istekla... al laptop je bio na popravku prije 3mjeseca...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #4 : 22. Svibanj, 2010., 11:36 »
koji laptop?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #5 : 22. Svibanj, 2010., 11:46 »
Toshiba Satellite A300D

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #6 : 22. Svibanj, 2010., 11:52 »
Znao sam da nije HP  :( :hiha:

http://www.irisvista.com/tech/laptops/Toshiba-Satellite-A305/laptop-disassembly-process-1.htm

I ja sam imao problem pregrijavanja sa HP 6820s i prvi put mi je trebalo sat vremena da ga rastavim, sad to ide za par minuta, pa ako imaš volje i vremena... Probaj, sigurno će pomoć

edit: Meni je, je li. Ventilator je stalno na niskim okretajima, dok ovo pišem touchpad je jedva mlak, a laptop radi već 3 dana!


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #7 : 22. Svibanj, 2010., 11:57 »
Ok bum probo valjda nebum nest otkinuo slucajno kaj netreba  :hihi: , al mi cudno sto su ga oni cistili prije 3 il 2mj kak to da se vec tolko prasine nakupilo unutra...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #8 : 22. Svibanj, 2010., 12:03 »
samo temeljito, pripremi si sve male alate šta imaš doma i bez natezanja, sve mora klikati ovako ili onako...

iako sad malo razmišljam, si siguran da ti neki softverski problem ne tjera proc na 100% stalno ili nešto u tom stilu, jesi siguran da je sve softverski skroz u redu? je ga držiš na ravnoj podlozi, da stoji na svojim nogicama? je ti uvijek slobodan otvor za ventilator s lijeve ili desne strane laptopa?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #9 : 22. Svibanj, 2010., 20:46 »
samo temeljito, pripremi si sve male alate šta imaš doma i bez natezanja, sve mora klikati ovako ili onako...

iako sad malo razmišljam, si siguran da ti neki softverski problem ne tjera proc na 100% stalno ili nešto u tom stilu, jesi siguran da je sve softverski skroz u redu? je ga držiš na ravnoj podlozi, da stoji na svojim nogicama? je ti uvijek slobodan otvor za ventilator s lijeve ili desne strane laptopa?
Ne vjerujem da je neki softverski problem jer mi onaj mjerac pokazuje da je proc okupiran na oko 20%, na ravnoj je podlozi i ventilatorski otvor je slobodan s lijeve strane....A ga trebam pocistit jer se on meni gasi i kad igram quake 3...

*

Halo2

  • **
  • 169
Odg: Hlađenje laptopa....
« Odgovori #10 : 31. Svibanj, 2010., 08:29 »
Evo ljudi uspio sam ocistit laptop no problem nije nestao, i dalje se zna ugasit tijekom igranja  :chair:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9