HCL.HR

i5 4690 ostecen ?

  • 4 Odgovora
  • 2531 Hitova
i5 4690 ostecen ?
« : 30. Lipanj, 2014., 22:36 »
Pozdrav svima!
Dakle neverovatne stvari mi se desavaju sa potpuno novom konfiguracijom koja glasi :

Asus H87 PRO
Gigabyte GTX 760 3x OC 4GB
Intel i5 4690
8 GB G-SKILL 1600mhz
Seasonic 550W GOLD
Western Digital Blue 1TB

Prilikom paljenja racunara svi cooleri se naravno vrte,sama maticna ploca pokazuje zelenu lampicu ali na ekranu nema slike odnosno BLACK SCREEN problem.
Pomislio sam da je graficka tako da sam je izvadio i isao sam na integraciju i opet ista stvar,takodje izvadio sam jednu ram plocicu probao da upalim samo sa jednom jer sam cuo da i to ponekad upali medjutim problem ostaje isti.
Poceo sam da sumnjam na maticnu plocu jer kao sto sam rekao nije integracija niti ram i u servisu mi je momak rekao da je problem stariji BIOS pa smo uradili update ali naravno on je stavio drugi procesor cisto da mozemo upaliti i nije bilo problema sto znaci da maticna ploca radi sa drugim procesorima.
I nakon toga svega on je naravno vratio moj i5 4690 procesor na plocu i opet BLACK SCREEN :O bio sam zaprepasten jer nisam nikada cuo da se nekom pokvario procesor.
I momak je uzeo moj i5 procesor i stavio na plocu sa H81 modelom od Gigabyte proizvodjaca i moj procesor je bez problema pokrenuo racunar tako da sam na kraju narucio drugu plocu Gigabyte Z87M-D3H pa se nadam da ce problem biti resen.
Sta je uzrok svemu ovome zaista ne znam ali uglavnom nisam jedini koji je dosao sa takvim problemom naravno pricam o istom procesoru i5 4690.
« Zadnja izmjena: 30. Lipanj, 2014., 22:38 milan1101 »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: i5 4690 ostecen ?
« Odgovori #1 : 07. Srpanj, 2014., 14:23 »
Meni se čini da ti lik nije uspio pravilo updatati BIOS ili nije stavio točnu verziju.Za taj procesor na tu matičnu ide BIOS : 1005 (http://www.asus.com/Motherboards/H87PRO/HelpDesk_CPU/)
Ja bi na tvom mjestu pokušao još jednom sam updatati BIOS i testirati sve.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: i5 4690 ostecen ?
« Odgovori #2 : 07. Srpanj, 2014., 14:41 »
Meni se čini da ti lik nije uspio pravilo updatati BIOS ili nije stavio točnu verziju.Za taj procesor na tu matičnu ide BIOS : 1005 (http://www.asus.com/Motherboards/H87PRO/HelpDesk_CPU/)
Ja bi na tvom mjestu pokušao još jednom sam updatati BIOS i testirati sve.

BIOS je bio dobar ali je izgleda problem bio do pinova na maticnoj ploci gdje je samo jedan bio iskrivljen i dovoljno da bude BLACK screen odnosno da ne prepozna procesor.
Uzeo sam drugu maticnu plocu i sada je sve super.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: i5 4690 ostecen ?
« Odgovori #3 : 08. Srpanj, 2014., 11:42 »
Eto odlično,uglavnom ako još imaš tu ploču ti se pinovi daju ispravit puntaricom samo pazi da ih ne odlomiš ,ja sam na jednom starom Pentiumu 4 ispravio 30-ak pinova i još i danas radi :D (radio sam kreditnom karticom i pincetom)
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: i5 4690 ostecen ?
« Odgovori #4 : 08. Srpanj, 2014., 13:05 »
Ako mu je nov pc, vjerojatno mu je sve zamjenjeno reklamacijom

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9