HCL.HR

Informiranje o komponentima(ne slaganje)

  • 1 Odgovora
  • 1630 Hitova
*

Creditkid94

  • n00b
  • 2
Informiranje o komponentima(ne slaganje)
« : 18. Listopad, 2015., 17:27 »
Pozz,
zanima me par stvari...
1. Koje su sljedece generacije procesora fx x8 8350(osim 8370) za gaming, i sljedeca generacija od r9 390 graficke(naravno generacija koja je izasla)
2. Sta moram sve gledat na maticnoj ploci da znam dali valja mojim komponentima, sta je dobro kod nje, nesto po cemu cu znati da je ta dobra maticna i ti savjeti...
3. Kakvo kuciste da gledam? vidim da ima nesto atx, midatx, mid tower i sve to...
4. I po cemu gledam napajanje koje ce biti dobro osim da ima sta vise (w)vati.
5. I sve to isto tako za RAM.
Puno Vam hvala na pomoci! :D :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Informiranje o komponentima(ne slaganje)
« Odgovori #1 : 18. Listopad, 2015., 19:08 »
1. Nema novijih, to su zadnje od AMD-a (ako izuzmemo apu iz priče). Sljedeći će biti zen tek tamo Q4 2016/2017, a grafe logično 4xx serija nagodinu (brijem najranije jesen, vjerojatno i kasnije)
2. Čitat recenzije (review), eventualno tuđa iskustva po forumima i znati svoje potrebe (što ti sve treba, koje konekcije, dali ćeš OC ili ne i sl.)
3. ATX, mATX, itx i sl. su formati matičnih (od većih prema manjim). U veće kućište možeš staviti manje mbo, ali ne možeš obrnuto. Big tower, Midi, mini i sl. su nekakavi kežual neslužbeni nazivi veličina, uglavnom se midi povezuje sa ATX, ali ne mora biti pravilo, "midi" kućište ne mora nužno primati atx ploče, tako da se na to nemoj obazirati nego gledaj što piše da podržava
4. Nekakav vodič + naravno recenzije
5. Kod rama nema neke velike filozofije, gledaš da paše (ddr3 ram na ddr3 mbo itd.), brzina i ostale karakteristike se uopće ne osjete u gamingu (dakle gledaš neke jeftinije), bitno je samo za APU i ram disk.
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2015., 19:11 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9