HCL.HR

Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx

  • 213 Odgovora
  • 83382 Hitova
*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8350
« Odgovori #15 : 13. Veljača, 2016., 11:04 »
Kakav AMD covjece??? Bjezi od toga ko vrag od tamjana. Jest da je Intel skuplji no skuplji je s razlogom. Za sad ti se AMD moze ciniti kao dobar izbor no usporedi te iste procesore za 2 godine pa ces vidjeti u kojem grmu lezi zec. Pa covjece i5 2500k koji je star 6 godina dan danas pere 80% AMD konkurenciju.
Uvijek se drzi one: "pre siromasan sam da jeftino kupujem" jer koliko god glupo da zvuci istina je. Bolje te novce ulozi kako spada u neki dobar proizvod.

Primjerice ja ti imam sada vec skoro 3 godine i5 4690k koji je tada kostao nesto malo ispod 1600 kn i dosada nisam imao potrebe ga clock-ati a niti ne vjerujem da cu imati u bliskoj buducnosti. Prije toga sam stalno bio na AMD-u i iskreno mogu reci da jos nisam prezalio te potrosene novce.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8350
« Odgovori #16 : 13. Veljača, 2016., 13:05 »
Kakav AMD covjece??? Bjezi od toga ko vrag od tamjana. Jest da je Intel skuplji no skuplji je s razlogom. Za sad ti se AMD moze ciniti kao dobar izbor no usporedi te iste procesore za 2 godine pa ces vidjeti u kojem grmu lezi zec. Pa covjece i5 2500k koji je star 6 godina dan danas pere 80% AMD konkurenciju.
Uvijek se drzi one: "pre siromasan sam da jeftino kupujem" jer koliko god glupo da zvuci istina je. Bolje te novce ulozi kako spada u neki dobar proizvod.

Primjerice ja ti imam sada vec skoro 3 godine i5 4690k koji je tada kostao nesto malo ispod 1600 kn i dosada nisam imao potrebe ga clock-ati a niti ne vjerujem da cu imati u bliskoj buducnosti. Prije toga sam stalno bio na AMD-u i iskreno mogu reci da jos nisam prezalio te potrosene novce.

Identična stvar kod mene sa i5 3570  :piva:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8350
« Odgovori #17 : 13. Veljača, 2016., 17:03 »
Kakav AMD covjece??? Bjezi od toga ko vrag od tamjana. Jest da je Intel skuplji no skuplji je s razlogom. Za sad ti se AMD moze ciniti kao dobar izbor no usporedi te iste procesore za 2 godine pa ces vidjeti u kojem grmu lezi zec. Pa covjece i5 2500k koji je star 6 godina dan danas pere 80% AMD konkurenciju.
Uvijek se drzi one: "pre siromasan sam da jeftino kupujem" jer koliko god glupo da zvuci istina je. Bolje te novce ulozi kako spada u neki dobar proizvod.

Primjerice ja ti imam sada vec skoro 3 godine i5 4690k koji je tada kostao nesto malo ispod 1600 kn i dosada nisam imao potrebe ga clock-ati a niti ne vjerujem da cu imati u bliskoj buducnosti. Prije toga sam stalno bio na AMD-u i iskreno mogu reci da jos nisam prezalio te potrosene novce.

Pa jesi ti uopce pogledao linkove koje sam poljepio?


Jel ti vidis da je razlika u 5 FPS-a maximalno, sa time da je FX bio an 4GHz a moguce ga je bilo i kloknut.

Ako gejmas pricas zesce gluposti, svaki gejmer zna da je grafa bog i batina za gejming. Znaci platio si svoj i5 4690k skoro duplo vise nego FX 8300, za to si mogao uzeti FX-a i 40 posto jacu grafi i derao bi sve igre duplo bolje i sa dosta vecim FPS-omnego sa i5.

Ovisi i koje igre ti igras i jel uopce pratis monitoring da znas jel ti uopce CPU bio bottleneck...

I kazem imas 5 FPS-a vise u gejmingu, a ako ces ic odmjeravat snage u bilo cemu drugom nema te nigdje, eto ako hoces ici cu sutra kod kolege pa ti posaljem par testova moj i5 vs njegov FX 8350, u renderingu, otpakiravanju, i jos nekim testovima sta bude nam se dalo...

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8350
« Odgovori #18 : 13. Veljača, 2016., 17:17 »
Ajde Boga ti sta si se okomio na Intel,s razlogom je skuplji,sve ima svoju cijenu...nije dzaba koliko para toliko muzike,a uzmi fx 9590 i dobit ces "pecnicu" u kucistu  \:D/

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8350
« Odgovori #19 : 13. Veljača, 2016., 17:33 »
Pa taj procesor je obicna glupost, to ti je obican FX 8300 klokan na 5GHz i po debelo vecoj cijeni.
Pricas o grijanju a vidim da ne baratas bas previse materijom, jer da znas nesto onda ti je jasno ako vec pricas o grijalicama pogledas intelovu 2011 platformu, pa malo istrazis ako sam neznas kakve su tek to pecnice ;)

Pa intelovi procesori su debelo precijenjeni, i to samo zato jer AMD nije izbacivao nista od procesora vec 4 godine, pa se intel moze tako ponasat i nabijat cijene, inace cijena kod procesora ne predtavlja nuzno da je ovaj drugi bolji, recimo popularni su ovu Skylake pentiumi po 800kn :fpalm: isto tako i i7 6700k po cijeni vecoj od i7 5820kn i tako, pa scve do famoznih i3 proceva preko hiljadu kuna....

To sta je vama tesko prihvatit cinjenice je vas osobni problem, i ja bi volio da moj i5 pokazuje bolje rezultate za to sta sam ga platio, al ja nisam ovisan o hvaljenju svog konja nego priznam stvari koje su ocite...
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 17:40 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #20 : 13. Veljača, 2016., 18:28 »
@HighEnd
Kakav je protis?Ponuda cijene?
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #21 : 13. Veljača, 2016., 18:31 »
Cijene su dobre ali nije ducan bas najbolji, sta kupujes da trebas Protis? imaju oni nekih jako dobrih ponuda zbog kojih se isplati tamo kupiti, ali racunaj da im se dotava(75kn mislim) i slaganje(75kn) naplacuju.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #22 : 13. Veljača, 2016., 18:37 »
Cijene su dobre ali nije ducan bas najbolji, sta kupujes da trebas Protis? imaju oni nekih jako dobrih ponuda zbog kojih se isplati tamo kupiti, ali racunaj da im se dotava(75kn mislim) i slaganje(75kn) naplacuju.

Ja slazem :D Nije mi bitno samo bubam,bilo koji ducan samo da je u RH :P Preporuci slobodno
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #23 : 13. Veljača, 2016., 18:43 »
Po kredibilitetu:
1. Uzi shop (ovdje se poznam sa deckom koji radi tamo, popricamo na tjednoj bazi barem jednom dvaput na telefon)
2. Futura it
3. ADM.hr
4. Centro.hr
5. rootpc (jedan novi zanimljiv ducan "rootpc" također odlican ducan isto poznajem decka osobno koji tamo radi, vrhunska usluga sta god trebas sve ce ti napravit, ako neznas klokat kloknut ce ti oni procesor ;) )

U tim ducanima sam ostavio oko 20000kn sveukupno, uvjek sve proslo kao po špagi.

Ako vec kupujes, uzmi ono sta sam ti vec preporucio u Uzi-u na prvoj stranici, za te pare neces bolje nac.
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 18:47 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #24 : 13. Veljača, 2016., 18:49 »
Hvala ,onda uzi! Kada kupim javim se,pa kazem rezultate :)
Ovdje slobodno nastavite raspravu bas me zanima vise ;)
Ma nije mi problem i da neznam nauciti cu  :kava:
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #25 : 13. Veljača, 2016., 19:19 »
Dogovoreno, javi kada si narucio komponente, i nemoj zaboravit hladnjak narucit pitaj ih za LC CC 120 mozda ce bit uskoro dostupan il ga naruce posebno za tebe, ako nista od toga onda idi na onaj shadow rock slim 2, ili ako imas jos novaca uzmes Arctic freezer 240 kao ultimativno rjesenje.

Ako ces ga htjet klonut na recimo 4.4-4.5 GHz slobodno se javi ovdje, za 4.0GHz ti je dovoljnos samo da promjenis mnozitelj odnosno stavis ga na 44

Raspravu ja nemam sta vodit vise, svi linkovi i sve sta tvrdim je potkrijepljeno i objasnjeno, ko to ne zeli prihvatit ima problema sam sa sobom. Jedino sutra zaljepim rezultate kada sa frendom odradim testove u par radnji moj i5 vs nejgov FX 8350 cisto da se oprostim u stilu ;)
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 19:24 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #26 : 14. Veljača, 2016., 12:10 »
Dogovoreno, javi kada si narucio komponente, i nemoj zaboravit hladnjak narucit pitaj ih za LC CC 120 mozda ce bit uskoro dostupan il ga naruce posebno za tebe, ako nista od toga onda idi na onaj shadow rock slim 2, ili ako imas jos novaca uzmes Arctic freezer 240 kao ultimativno rjesenje.

Ako ces ga htjet klonut na recimo 4.4-4.5 GHz slobodno se javi ovdje, za 4.0GHz ti je dovoljnos samo da promjenis mnozitelj odnosno stavis ga na 44

Raspravu ja nemam sta vodit vise, svi linkovi i sve sta tvrdim je potkrijepljeno i objasnjeno, ko to ne zeli prihvatit ima problema sam sa sobom. Jedino sutra zaljepim rezultate kada sa frendom odradim testove u par radnji moj i5 vs nejgov FX 8350 cisto da se oprostim u stilu ;)
Zasto bi se oprastao ili povlacio iz rasprave, ima donekle smisla ovo sto pises, samo sto trebas imati malo njezniju retoriku i prihvatit tuđe stavove pa makar ti se cinili i krivi.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #27 : 14. Veljača, 2016., 12:27 »
Ja sam prije par mjeseci bio u dilemu između ta 2 procesora,i na kraju sam izabrao Intel-ov.
PC mi služi za igranje,snimanje,rendering i još poneke sitnice i do sada sa performansama nije bilo nikakvih problema.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #28 : 14. Veljača, 2016., 17:39 »
Pa nece bit problema normalno, radit ce ti to na i5 nitko to ne kaze, ali si sa FX tu drasticno brzi, pogotovo ako imas vise velih datoteka za obradu, za snimanje da ne pricam i5 zna trzat(normalno u manje zahtjevnim igrama nebude trzao), FX nema nikakvih problema.

Probaj ovo sa svojim i5 https://www.youtube.com/watch?v=uLagzla6bRQ javi dokle si dosao :D

glavas_zg

Povlacim se zato jer je sve objasnjeno.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #29 : 15. Veljača, 2016., 00:36 »
Ma nema tu pogreške koji god cpu da se uzme, oba su isplativa, svaki ima neke svoje prednosti. Meni osobno više živciraju ovi skuplji procesori bazirani na istom čipu (recimo FX 8370, i5 4690) i sl. gdje je IMO taj novac skoro pa bačen u vjetar, pogotovo ako se u kontekstu budžeta za tih nekoliko stotina kn može uzeti nešto pamentnije - recimo za klasu jača grafička, veći/bolji diskovi, kvalitetnije kućište i sl.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9