HCL.HR

Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx

  • 213 Odgovora
  • 83710 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #165 : 09. Ožujak, 2016., 02:27 »
Eto idem ja na 4.8GHz sad zakurit proc pa da vidimo kolko ce narast CPU-z benchmark ako te to tolko interesira... :D

EDIT:

Evo na 4.8GHz http://i.imgur.com/YMwdIvj.png
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2016., 02:42 HighEnd »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #166 : 09. Ožujak, 2016., 03:02 »
Evo ja sam probao na 4,6 GHz ali voltaža mi ide preko 1,2 V i temperatura ide drastično gore prilikom stress moda (čak i preko 85 celzija)

1972 i 7009 mi je rezultat na tome...

No zadnja postavka pri čemu mi je cpu dosta stabilan i mogu normalno raditi je ova:

http://i.imgur.com/JAqUG1e.jpg

Uglavnom, s tim postavkama je 1884 i 6923, ma ja sam zadovoljan, nije to loše za starudiju staru 3 godine, a još je i obični non-K (samo što te verzije imaju otključani množitelj)
Ima likova koji takve drže na preko 4,6, čak i 4,8 GHz (vjerojatno bolja matična i hlađenje, kao i sam primjerak CPU-a), ima na 3D mark-u rezultata, i stvarno daje dobre rezultate u igrama...

Za 3D Mark

Recimo FX 8350 na 5.1 GHz boostom sa GTX 980 Ti na 1502 MHz daje 13064 boda
http://www.3dmark.com/fs/7668225

Dok i5 3570 na 4.2 GHz boostom sa GTX 980 Ti na 1295 MHz daje 14675 boda
http://www.3dmark.com/fs/5337638

Ipak je i5, i5, ima više surove snage po jezgri a današnje igre (naglasak današnje) to cijene.
Možda će igre u budućnosti znati uzeti 8 threadova, tko zna, ali mislim da ce 4 threada i dalje, u naredne 2-3 god biti vrhunac...

Ako imas 1500 kn za procesor (toliko sam ja svoj platio prije 3 godine), i plan ti je igrati se i to je glavna svrha kompa, po meni bolje je uzet i5 s otključanim množiteljem, nego AMD FX...
Mislim da se s nekim posebnim BIOS updateom i ovi non-K mogu povećavat množitelji i radi. Čak pojedini primjerci mogu kao i moj ići na 4.0 GHz i više.

Ako želiš ustedit jer nemas love za jaci rang graficke, onda uzmes FX 8300 i to je to...
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2016., 03:05 Spectred »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #167 : 09. Ožujak, 2016., 10:25 »
Molim Vas, samo nemoj te 3dmark stavljat kao test za ista. Tu nema nikakve veze sa vezom. Imas tamo na jednoj ruskoj stranici kod koji upises u jedan dio datoteke, uglavnom AMD procesor ti prepozna kao intel, automatski score fizike leti preko 12-13k. To je obicno sinteticko smece.

Ako te zanima prave razlike, onda testiras render, encoding, otpakiravanje, pokrenut 10stvari pa probat radit nesto drugo, stream + igra ITD. Znaci stvarne stvari, a ne primjere opisane kodom.

Tvoj intel nema nista vise surove snage. Ima jacu jezgru i nista vise. FX-a ja imam doma isto 3 godine, jos uvijek sve radi, igram, radim, vrtim 5 virutalki i jos uvijek igram. Na clockovima na kojima sam 24/7, mogu kada god izvrtit bilo koji test, i moze bilo tko sa 4770 pojavit se ovdje, postat rezultat rendera, enckodiranja, otpakiravanj, zapakiravanja, FX ce biti bolji. Ako dode 4770k kojeg ocas, e onda ce biti bolje i ici ce prednost njemu sto je i za ocekivat. Ali opet ne opravdava razliku u cijeni. 5% bolje perfomanse u renderu / zipu za razliku u cijeni vise nego duplo = neisplativo.

Ja sam svog Fxa platio 1300kn prije 3 godine, 4770k sam platio 2800 prije godinu dana.  Ti si svog i5 platio 1500, danas za i5 moras pljunut 2000kn. Za te pare dobis vodenjacu + FX + 8 gb memoriju, i imas perfomanse i7dmice na 4.4 ghz. Pa ti sad vidi.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #168 : 09. Ožujak, 2016., 15:14 »
Ti bi Htio imati te performanse  =D>  :ne:
i5 3570k  :mrs:  fx 8350 - cini mi se da je ovakvo stanje stvari realnije.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #169 : 09. Ožujak, 2016., 20:11 »
A koje performanse, testovi su ti predoceni, i dalje vidis da sa i5 jedino imas u gejmingu malu prednost, u svemu ostalome si debelo losiji.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #170 : 10. Ožujak, 2016., 00:24 »
Ali prema ovome sto ravkan prica, čini mi se da niti najnoviji intel i7 procesori nemaju bas nikakve sanse protiv AMD FX 8300...

Zašto onda Intel tvrtka uopce postoji, i zasto svi, ali bas svi ozbiljniji testeri koriste upravo Intelove procesore, i zasto bas svi ozbiljniji ljudi koji se bave specificnim poslom, multimedija, modeliranje, crtanje i sl. koriste Intelove procesore?

Znaci svi su retardirani jer za 1000 kn mozes kupiti bolji, kvalitetniji i brzi procesor?

Ma daj molim te, pa ovaj i5 kojeg ima HighEnd, a cak i moj, poderu za dorucak taj FX 8300, posebno gdje se trazi brzina pojedine jezgre...
Taj program za testiranje, nije nipočemu relevantan i ne pokazuje realan rezultat.

Potreban je poseban benchmark kakve možeš naci na specijaliziranim forumima/stranicama a gdje se jasno vidi tko je ''baja'' po pitanju procesora.
AMD je povoljan i nudi dobar omjer uloženo-dobiveno, ali AMD nema procesor koji može parirati i5 a kamoli i7... To je jednostavno tako.

Primjerice evo test u 3D Mark-u za CPU, a on je više za igre i nema iskorištenje procesora kao takvog, već više simulira ono što je potrebno igrama. Po ovome vidimo da je i7 praktički neisplativa investicija za igre...


Drugi test je onaj pravi, i nema veze s onime što igre traže od procesora, već aplikacije (dakle surova snaga procesora) tu je postavljen 16 threadani zadatak, uz maksimalno iskorištenje po jezgri. Evo rezultata:


Po meni ta dva testa su realno stanje stvari s današnjim najpopularnijim igrama i aplikacijama.

Dakle, svatko ima svoje mišljenje, ali mene ne možeš uvjeriti da navedena aplikacija za rendering (za koju prvi puta čujem) a za moj procesor daje smješan rezultat, imalo relevantna za bilo kakvo testiranje snage procesora. Dakle, ona daje neki rezultat, ali to je to, tko zna dali je kod navedenog programa uopće prilagođen svim modelima procesora, itd...

Ja i dalje stojim iza svoje tvrdnje da su intelovi i5 i i7 van dometa AMD procesora, no AMD nudi dobar odnos uloženo-dobiveno.
To je sva poanta priče...
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2016., 00:28 Spectred »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #171 : 10. Ožujak, 2016., 01:14 »
Još se navlačite. Baba šumom deda drumom. Jedni o gaming perfomansama (i benčmarcima tipa 3d mark i vantage), jedni o rendering/transkoding, otpakiravanju i pratećim bemčmarcima... Jedni stalno ističu kako je i7 jači (i je), a jedni kako je price/performance na strani fx (i je). Svako pila svoje, a zapravo se u većini se svi slažemo sa zaključcima. Nepotrebna ponavljanja
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2016., 01:18 andrash »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #172 : 10. Ožujak, 2016., 09:52 »
Ali prema ovome sto ravkan prica, čini mi se da niti najnoviji intel i7 procesori nemaju bas nikakve sanse protiv AMD FX 8300...

Zašto onda Intel tvrtka uopce postoji, i zasto svi, ali bas svi ozbiljniji testeri koriste upravo Intelove procesore, i zasto bas svi ozbiljniji ljudi koji se bave specificnim poslom, multimedija, modeliranje, crtanje i sl. koriste Intelove procesore?

Znaci svi su retardirani jer za 1000 kn mozes kupiti bolji, kvalitetniji i brzi procesor?

Ma daj molim te, pa ovaj i5 kojeg ima HighEnd, a cak i moj, poderu za dorucak taj FX 8300, posebno gdje se trazi brzina pojedine jezgre...
Taj program za testiranje, nije nipočemu relevantan i ne pokazuje realan rezultat.

Potreban je poseban benchmark kakve možeš naci na specijaliziranim forumima/stranicama a gdje se jasno vidi tko je ''baja'' po pitanju procesora.
AMD je povoljan i nudi dobar omjer uloženo-dobiveno, ali AMD nema procesor koji može parirati i5 a kamoli i7... To je jednostavno tako.

Primjerice evo test u 3D Mark-u za CPU, a on je više za igre i nema iskorištenje procesora kao takvog, već više simulira ono što je potrebno igrama. Po ovome vidimo da je i7 praktički neisplativa investicija za igre...
(Klikni za pregled slike.)

Drugi test je onaj pravi, i nema veze s onime što igre traže od procesora, već aplikacije (dakle surova snaga procesora) tu je postavljen 16 threadani zadatak, uz maksimalno iskorištenje po jezgri. Evo rezultata:
(Klikni za pregled slike.)

Po meni ta dva testa su realno stanje stvari s današnjim najpopularnijim igrama i aplikacijama.

Dakle, svatko ima svoje mišljenje, ali mene ne možeš uvjeriti da navedena aplikacija za rendering (za koju prvi puta čujem) a za moj procesor daje smješan rezultat, imalo relevantna za bilo kakvo testiranje snage procesora. Dakle, ona daje neki rezultat, ali to je to, tko zna dali je kod navedenog programa uopće prilagođen svim modelima procesora, itd...

Ja i dalje stojim iza svoje tvrdnje da su intelovi i5 i i7 van dometa AMD procesora, no AMD nudi dobar odnos uloženo-dobiveno.
To je sva poanta priče...

Dobro rečeno, netko da čita ove postove od ove ekipe gore, rekao bi da je Intel pred bankrotom a ne AMD.

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #173 : 12. Ožujak, 2016., 03:53 »
ravkane ajde napravi brzinski test sa CPU-z benchmarkom, verzija mog je 1.75.0 neka bude i tvoja da nebi bilo da zbog novije ili starije verzije rezultat eskalira u neciju korist.

Evo rezultati mog i5 na 4.6 http://i.imgur.com/YV7pAqs.png

Ako čovek nije postavio ja ti mogu reći da za multi ima oko 8800 (računaj blizu toliko), ali ide do 8900 (video sam i preko) u najboljem slučaju mada zna pasti i na oko 8700 (ne sećam se tačno). Single je bio oko 1350. Skoro sam merio pa je ovo po sećanju.

Ja sam uzeo FX-8300 i overklokovao ga na 4.6GHz i računam da bi u budućnosti, kada bi se najverovatnije u igrama bolje iskorišćavao, bio u rangu neoverklokovanog i5-4690k. Kažem ovo zbog performansi u Witcher-u 3 na ovom testu:

https://youtu.be/Rutk9ErhKG4?t=3m30s

Nemojte gledati prosečne frejmove jer su bile neke cutscene pre.

U testu je FX-8350 a on sa svih 8 jezgara/thread-a radi na 4.1GHz (sa pola njih na 4.2GHz, baš kao i moj na stock-u), tako da bi moj procesor sada trebalo da je brži 12-ak %.

Znam da je to samo jedna igra i znam da uglavnom gubi ali kada bi se iskorišćavao mislim da bi imao snage i za više.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #174 : 12. Ožujak, 2016., 10:01 »
Imaš ovdje. Taj je bench imao nekoliko updatea pa se rezultati razlikuju (rastu) pa treba obratit pozornost na verziju. To je jedan od onih primjera što sam govorio da ne doživljava svaki softver hyperthreading, pa fx 83xx ima veći score od quad i7-ica.
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2016., 12:45 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #175 : 12. Ožujak, 2016., 10:19 »
Andrash ne znam što u zadnje vrijeme radiš s linkovima i kako ih embedaš, ali niti jedan ti ne radi. Odnosno radi, ali moraš dodati : iza http i maknuti navodne znakove na kraju linka i maknuti 22% na početku linka..


Koristi staru funkciju s url= u zagradi pa iza jednako link i onda tekst i završiš s /url u zagradama. to je to. Ovako ti nešto baš i ne žele raditi linkovi.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #176 : 12. Ožujak, 2016., 13:49 »
Andrash ne znam što u zadnje vrijeme radiš s linkovima i kako ih embedaš, ali niti jedan ti ne radi. Odnosno radi, ali moraš dodati : iza http i maknuti navodne znakove na kraju linka i maknuti 22% na početku linka..


Koristi staru funkciju s url= u zagradi pa iza jednako link i onda tekst i završiš s /url u zagradama. to je to. Ovako ti nešto baš i ne žele raditi linkovi.

Ma slobodno otvoriš i urediš post. Problem je što duplo napiše http (sad dali je zbog toga što nabadam s mob-a ili što ga često kopiram s drugih foruma) Ovo 22% i sl. uopće ne bude napisano (pojavi se samo kad se otvara link). Od promjene ovog foruma uopće nemam naviku koristit onu njegovu ikonu za link jer ne valja. Ugl. budem obratio pažnju šta piše
« Zadnja izmjena: 12. Ožujak, 2016., 13:51 andrash »

Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #177 : 16. Ožujak, 2016., 06:29 »
https://youtu.be/WZ_5p9wd2dk

Sudeći po videu iznad, u The Witcher-u 3 FX-8350 je bolji od i5-3570K i neznatno lošiji od i5-4670K, U GTA 5 i5-2500K je bolji oko 20% od FX-8350, u AC: Unity FX-8350 je malo slabiji od i5-2500K, u Far Cry 4 je puno lošiji od intelovih procesora ali je zato u Crysis-u 3, u početku, poput i5-4690K, dok kasnije malo zaostaje ali ipak je to cutscena.

Edit: Tek sam sada video da je ovaj video već postavljan ali šta da se radi.
« Zadnja izmjena: 16. Ožujak, 2016., 06:47 anomaly »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #178 : 16. Ožujak, 2016., 07:29 »
Edit: Tek sam sada video da je ovaj video već postavljan ali šta da se radi.


A inače se pročitaju svi postovi prije nego li se uključi u temu. Ovako i sam vidiš da nema smisla raditi to što radiš.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Intel i5 4460 vs AMD FX-8xxx
« Odgovori #179 : 16. Ožujak, 2016., 12:44 »
Kao što sam vjerujem već pisao čudna stvar kod tog digitalfoundry testa je što je i skylake u najtežoj situaciji cca 15-20% jači od haswella (devils canyona), a toliko ne može jači ni u teoriji. Clockovi su im isti, a IPC razlika je u best case scenariju (prema intelu) 10%. Recenzije pokazuju i manje. Znači niti u sintetičkom benchmarku ne može biti tolika razlika, a kamoli u nekakvoj igri. Sad je pitanje dali je problem u globalfoundry (eurogamer) ili u ingame benchmarku. U gameplayu nema takvih razlika između tih procesora. Ta čudnovatost DF testa se spominje i ovdje samo na primjeru i7-ica i ostalim igrama testiranim od njih.
Evo ima ovdje review, te usporedba baš u gta V te su rezultati logični za razliku od tih. Možda bi ovi u DF trebali reinstall OS-a za neke sisteme napravit ili su dobili neku pinku da promoviraju skylake :hiha:
« Zadnja izmjena: 16. Ožujak, 2016., 12:54 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9