HCL.HR

Iskustva sa instar informatikom?

  • 39 Odgovora
  • 39550 Hitova
Iskustva sa instar informatikom?
« : 12. Studeni, 2016., 18:33 »
Mozete li reci nesto o njima?Razmisljao sam o kupovini hardvera jer imaju veoma dobru ponudu.Usput, zanima me da li bih iz Bosne mogao naruciti od njih?Veoma sam blizu Hrvatske tako da mi nije problem preuzeti posiljku u Hrvatskoj posti ali me zanima kako ide to, kako se placa postarina (za svaki artikal posebno ili samo jedna postarina za cijelu posiljku?) i da li bih mogao uzeti PDV nazad?Sta je sa garancijom?

Koliki je PDV na racunare i racunarski hardver?
« Odgovori #1 : 13. Studeni, 2016., 10:11 »
Cuo sam da je 25%, da li je to istina?Ako jeste da li to vazi za sav hardver bez obzira na cijenu, ili hardver mora kostati minimalno xxx kuna?
« Zadnja izmjena: 13. Studeni, 2016., 10:13 black-op »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #2 : 13. Studeni, 2016., 10:36 »
Za sve shopove možeš pitatii naručiti. U krajnjem slučaju možeš se dogovoriti da ti ostave u najbližem poštanskom uredu blizu tvoje granice. I onda ti to pokupiš tamo ili kod nekog prijatelja u RH.
I da PDV je 25% na sve osim na kruh, mlijeko i još neke proizvode.


Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #3 : 13. Studeni, 2016., 11:45 »
Da li bi prvo morao platiti online ili u posti?Moze li se platiti preko paypal-a?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #4 : 13. Studeni, 2016., 12:09 »
Možeš ih nazvati pa pitati, ali većina dućana u RH ne podržava PayPal...
U principu bi trebao platiti ti njima i onda pokupiti u pošti, ali najsigurnije ti je poslati email i vidjeti s njima.

Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #5 : 13. Studeni, 2016., 12:46 »
Sto se tice placanja karticom (online) koliko je to sigurno?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #6 : 13. Studeni, 2016., 12:54 »
Pa plati virmanski. Dobiješ vriman, odeš u poštu i to platiš.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #7 : 13. Studeni, 2016., 13:01 »
Paypalom možeš u magazin rs.

Inače nije instar neko oličenje jeftinoće i bogate ponude kod nas (naspram centro, adm, it futura, uzishop, supernet i za neke stvari IQ, čak i links i hgspot za neke stvari)

Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #8 : 13. Studeni, 2016., 15:11 »
Pa plati virmanski. Dobiješ vriman, odeš u poštu i to platiš.
Dakle prvo im uplatim novac, posaljem potvrdu o uplati i onda oni posalju robu, zar ne?I dalje imam isto pitanje, koliko je to pouzdano?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #9 : 13. Studeni, 2016., 15:44 »
100% sigurno. To su velike tvrtke i kao što ti je andrash rekao imaš i boljih i jeftinijih.
Svaki od njih će ti pružiti dobru uslugu.
Jedini problem za tebe je to što si ti u BiH, a garancija ti vrijedi za RH. Tako da ako išta bude moraš sve reklamirati i nositi u RH. Zato nikada nikome ne preporučam kupovinu izvan svoje zemlje.

Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #10 : 13. Studeni, 2016., 16:18 »
Zar se reklamirana roba ne moze dostaviti trgovini nekom kurirskom sluzbom?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #11 : 13. Studeni, 2016., 16:26 »
Pa možeš, ali opet u HR, to ti pričam. To je pomalo gnjavaža. Ja volim otići osobno u servis i objasniti što se dogodilo i kako nešto ne radi.
Ovako zna biti dosta zabuna i gluposti. A moraš plaćati i poštarinu tamo i natrag.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #12 : 13. Studeni, 2016., 20:45 »
Nebi trebalo plaćati i za nazad, to bi shop morao. No kod nas naravno ima svega...
Nekima ne moraš ni do njih (pošalju kurirsku službu)

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #13 : 14. Studeni, 2016., 09:45 »
Kako je kralj odignorirao prijedlog da izbjegava instar zbog toga sto su medju skupljima a i (u mom slucaju, dva puta) izrazito neljubazni.

Kad se sam sa sobom dogovoris kako ces platiti (bespotrebno kompliciranje, sve metode su legitimne), odi na uzi, adm ili futuru i nadji iste komponente s do 10% manjom cijenom.

Odg: Iskustva sa instar informatikom?
« Odgovori #14 : 14. Studeni, 2016., 10:19 »
Samo zato sto nista nisam rekao ne znaci da sam ignorirao prijedloge.Pogledao sam svega nekoliko stvari i cjenovna razlika nije bila velika pa sam pomislio da je tako i za ostatak ponude.Maloprije sam uporedio vise artikala i zbilja su dosta skuplji (cak i preko 200kn skuplji).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9