HCL.HR

Isplati li se kupnja polovnog HDD-a? + pomoć oko popravka starog

  • 6 Odgovora
  • 5059 Hitova
Dakle, pitanje iz naslova posta - isplati li se kupnja polovnog HDD-a s njuškala, našao sam par ljudi, disk 500gb, starosti su 2-3 godine, cijene od 150-250kn... Treba mi za staro računalo koje se više neće toliko koristiti, većinom za posao (web programiranje), internet, mail i tu i tamo dotu 2... ako je već staro 2-3 god jer može barem još toliko poživiti ? :D

pitam zato jer je stari disk od 1TB otišao u HTPC, ili da čekam da skupim par sto kuna više pa da stavim novi 2TB u HTPC a ovaj od 1TB vratim u staro računalo.. PC je star 3 godine..

EDIT: Imam još jedan HDD od 500GB koji je neispravan, pa ako bi njega uspio popraviti nekako ne bi kupovao s njuškala. Dakle ovako:
HDD već godinu dana ne radi otkad je vrisnio, još ga imam kod kuće i htio bih saznati što je bilo s njime, da li je skroz otišao ili se može kako popraviti. Radi se o 500GB Seagate Barracuda 7200.11. Spojio sam ga sada na novo računalo, i kad ga spojim bilo na SATA1 kao glavni disk (prvi disk isključen) ili SATA2 kao drugi disk (prvi disk uključen) neće uopće loadati BIOS ni ništa drugo (a kamoli windowse), crni ekran i blinka cursor gore lijevo. Kad ga isključim sa SATA priključka sve ok. Disk se vrti, ali ništa konkretno od njega. Pa ako netko ima kakvu ideju što bi moglo biti i šta da napravim ? Hvala !
 
našao sam nešto na ovu temu, možda je to to ? http://www.techpowerup.com/82331/seagate-offers-firmware-fix-for-all-problematic-barracuda-7200-11-hard-drives.html Čitam, i baš imam taj od 500GB made in thailand, disk čak nije bio ni star, možda 2 god uštekan i samo odjednom rika..
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2014., 11:30 Crazy Man »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a?
« Odgovori #1 : 10. Ožujak, 2014., 10:22 »
isplati se ako će raditi :bonk:

uštedi i kupi novi hdd, jedini dio s pokretnim dijelovima u računalu, čim se pitaš je li isplativo siguran sam da bi samo čekao kad će krepati... a to ti ne treba baš, za bilo kakvo računalo


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a?
« Odgovori #2 : 10. Ožujak, 2014., 10:24 »
isplati se ako će raditi :bonk:

uštedi i kupi novi hdd, jedini dio s pokretnim dijelovima u računalu, čim se pitaš je li isplativo siguran sam da bi samo čekao kad će krepati... a to ti ne treba baš, za bilo kakvo računalo

Ma znam sve, al razlika je, dati 150kn za polovan disk 500gb ili 650kn za novi od 2tb.. Na još starijem računalu, imam 120gb diska koji radi već 6+ godina tako da :D

Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a?
« Odgovori #3 : 10. Ožujak, 2014., 11:21 »
S obzirom na današnje internet brzine, 250 - 300 GBa je i više nego će ti ikad trebati.

Općenito je skladištenje na duže vrijeme izgubilo svaki smisao.
Možda jedino dokumenti, i prezentacije... :solidus:

Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a? + pomoć oko popravka starog
« Odgovori #4 : 10. Ožujak, 2014., 11:31 »
S obzirom na današnje internet brzine, 250 - 300 GBa je i više nego će ti ikad trebati.

Općenito je skladištenje na duže vrijeme izgubilo svaki smisao.
Možda jedino dokumenti, i prezentacije... :solidus:

A dobro istina, za staro računalo koje će mi služiti za posao više od 250GB mi neće trebati, možda preko njuškala uzeti 250gb onda... jer su cijene novih 250-500gb skoro pa iste.. A jel netko zna rješenje ovog problema?

Imam još jedan HDD od 500GB koji je neispravan, pa ako bi njega uspio popraviti nekako ne bi kupovao s njuškala. Dakle ovako:
HDD već godinu dana ne radi otkad je vrisnio, još ga imam kod kuće i htio bih saznati što je bilo s njime, da li je skroz otišao ili se može kako popraviti. Radi se o 500GB Seagate Barracuda 7200.11. Spojio sam ga sada na novo računalo, i kad ga spojim bilo na SATA1 kao glavni disk (prvi disk isključen) ili SATA2 kao drugi disk (prvi disk uključen) neće uopće loadati BIOS ni ništa drugo (a kamoli windowse), crni ekran i blinka cursor gore lijevo. Kad ga isključim sa SATA priključka sve ok. Disk se vrti, ali ništa konkretno od njega. Pa ako netko ima kakvu ideju što bi moglo biti i šta da napravim ? Hvala !
 
našao sam nešto na ovu temu, možda je to to ? http://www.techpowerup.com/82331/seagate-offers-firmware-fix-for-all-problematic-barracuda-7200-11-hard-drives.html Čitam, i baš imam taj od 500GB made in thailand, disk čak nije bio ni star, možda 2 god uštekan i samo odjednom rika..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a? + pomoć oko popravka starog
« Odgovori #5 : 10. Ožujak, 2014., 21:38 »
Nemam pojma, sumnjivo mi je što su tako jeftini (znaš da ima prevara na njuškalu) i zašto ga uopće prodaje. Recimo ovaj:
http://www.njuskalo.hr/hdd-diskovi/hdd-500-gb-oglas-10941490

eventualno ako si iz zg, da osobno vidiš da radi, da se provrti neki program da se vidi jer disk ispravan (bad sectori i to), ovako bez isprobavanja na neviđeno bi ja to zaobišao. Pa jeftini su ti sada diskovi:
toshiba s 3 god. garancije
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=DT01ACA050

Što se tiče tvoje barracude što ga nisi reklamirao ako je u roku 2 god krepao? A za ovo iz linka piše da bi im se trebao kao javit (ako imaš tu seriju i ako je uopće taj kvar), a vijest je ono 5 god. stara...

Uostalom neznam kako bi se stavio novi firmware na disk koji ne reagira, možda ti je jednostavno krepao kad ne želi bootat s njim, i to je onda to od njega...



Odg: Isplati li se kupnja polovnog HDD-a? + pomoć oko popravka starog
« Odgovori #6 : 11. Ožujak, 2014., 09:14 »
Ma ne znam ni ja više šta bi rekao, ako je HDD star godinu-dvije mogao bi još dosta dugo poživiti, e sad je jedino pitanje da nije oštećen, da nema bad sectora i da nije riječ o prijevari.. ispipam malo situaciju na njuškalu pa ako mi se čini ok naručim, ako ne bit će novi HDD ipak, ali ne sad nego kroz koji tjedan..

Iz OS sam a izgleda kod nas nitko nema HDD hehe

Barracuda je imao samo godinu dana garancije (čudno), kao i cijelo računalo.. uglavnom čudno, ali izgleda da baš taj 7200.11 imaju probleme, probat ću nešto iskemijati, hvala za savjete i preporuke ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9