HCL.HR

Kockice na monitoru

  • 22 Odgovora
  • 13473 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Kockice na monitoru
« : 10. Svibanj, 2010., 22:47 »
Neznam kako bi drugačije opisao problem. Uglavnom, danas ujutro mi se desilo da su mi se na 3 sekunde pojavile kockice na slici u windowsima. Večeras dođem doma, i pojave se kockice ali ne miču se. Restartam komp, kockice svugdje, na bootanju, svugdje. Dođe welcome screen i idem odabrat usera, kad ono samo crnilo na ekran dođe. Ugasim komp, pustim da se ohladi, upalim i opet ista stvar. Pa ako bi netko mogao znati potencijalnog uzroka ovog?





"Women don't respect salad eaters."

Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #1 : 11. Svibanj, 2010., 00:21 »
Možda neki problem sa grafičkom

Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #2 : 11. Svibanj, 2010., 00:29 »
Mislim da su ti rami na grafičkoj odapeli. Probaj s drugom grafičkom il bez grafičke ako imaš integriranu.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #3 : 11. Svibanj, 2010., 09:38 »
Probat ću navečer povadit RAM-e, možda je i to. Ali evo već 2. osoba koja veli da bi mogli bit rami na grafičkoj pa ću vidit navečer kaj kaže.
"Women don't respect salad eaters."

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #4 : 11. Svibanj, 2010., 16:27 »
Nije do RAM-a,već je do grafičke.Ista stvar mi se dogodila sa već dvije grafičke kartice.Probaj je još stresnut sa Furmarkom ili nečim za provjerit stabilnost,ako se kreša,baci je u smeće.


EDiT: Ili,ostaje ti solucija prženja kartice u rerni.  :D Nekima je to pomoglo,prženje na određenom broju stupnjeva,određen broj minuta.

Klikni
« Zadnja izmjena: 11. Svibanj, 2010., 16:28 Mansky Hunt »

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #5 : 11. Svibanj, 2010., 16:43 »
Furmark veliš?

Ma žalosno je kaj ću sad morat pljunut za karticu neku lovu, a ni sam komp tolko više ne vrijedi. Možda uspijem posudit od nekog ko ima viška, ionak mi netreba a igranje(kad nemogu niš ionak pokretat)
"Women don't respect salad eaters."

Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #6 : 11. Svibanj, 2010., 21:10 »
Jesi bar probao drugu grafičku / integriranu?

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #7 : 12. Svibanj, 2010., 03:44 »
Furmark veliš?

Ma žalosno je kaj ću sad morat pljunut za karticu neku lovu, a ni sam komp tolko više ne vrijedi. Možda uspijem posudit od nekog ko ima viška, ionak mi netreba a igranje(kad nemogu niš ionak pokretat)

Da,da.Zguglaj Furmark,instaliraj,pokreni.Odaberi 'Stability Test',stavi rezu ne znam 1024*768,sve ostalo stavi na default i klikni 'GO',ak se skreša,možeš je bacit.
Ja sam 99.9 % siguran da je grafička,pošto su ovo očigledni artefakti,a osim toga,dogodilo mi se i samom već na dvije kartice.
Na jednoj se pojavilo i trajalo tjedan,tjedan i pol,pa nestalo i nije bilo par mjeseci,igrao igre normalno,sve oke.Kad,nakon par mjeseci,usred igre paaaaf,BSOD.
Tad je umrla,odnosno je slika bila distorzirana i puna artefakata,točkice,kockice,razne boje,linije,itd.
Kod druge je problem bio instant.Jednostavno se pojavilo to i ostalo.Svakako je stresni sa Furmarkom,on je najjači što se tiče stressanja GPU-a.
Možeš još eventualno skinuti hlađenje i pastu zamijeniti.  :piva:

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #8 : 12. Svibanj, 2010., 13:58 »
Evo sad sam upalio komp i par minuta već normalno sve radi. Da, pitanje je kad će se opet to pojavit.

A šta znači stressanje grafičke? Šta on njoj napravi? Pretpostavljam da ju stavi pod neko veče opterečenje pa ako grafička ne izdrži znači da je nešto krivo s njom.

Ajde budem sad skinio taj program pa vidio kaj će reč.


@kingmortal: nisam probao na drugoj grafičkoj jer nemam nijednu pri ruci, a nema ni integriranu. Budem probao taj Furmark pa ako vrisne znači da je crknuta XD

UPDATE: upalio komp, radilo 15 min normalno, pa se na minutu malo pojavljivale kockice, pa opet sad radi normalno... Baš mi se čini ko da je na izdisaju, ko žarulja koja malo blinka, pa radi normalno, pa blinka, pa radi normalno pa na kraju izdahne skroz
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2010., 14:23 vilim »
"Women don't respect salad eaters."

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #9 : 12. Svibanj, 2010., 15:35 »
U biti ti on optereti grafičku na full load i diže temperaturu.Time ju stresne i vidiš koliko će tvoja kartica izdržati.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #10 : 12. Svibanj, 2010., 18:48 »
E, to me zanimalo ;)

Bum ju stavio na test, samo da si prvo od nekog piknem neku grafičku da mogu odmah zamijenit ak vrisne. Treba mi komp svaki dan, pa makar na par minuta. Imam laptop, al jbg, nemam sve potrebno na njemu :tired:

A dogovorio se sa starcima, pa čim mi stigne dividenda od HT-a kroz koji dan, podijelit čemo malo pare pa ću si novi komp kupit. Fala bogu više, ovaj jadan već skoro 5 godina dura. :kava:
"Women don't respect salad eaters."

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #11 : 14. Svibanj, 2010., 22:17 »
update mali: jučer probao s jednim programom koji se boota, zove se Microscop Diagnostics il tak nekak. Ugl, testirao sam video memoriju, ima 2 testa koja provodi(neznam točno po čemu se razlikuju pa neću ni trkeljat puno) i na oba je rezultat bio FAILED.

Furmark nemogu ni pokrenut, jer se nemože u windowse ulogirat, jednostavno nestane slika kad se logiram na usera u windowsima.
"Women don't respect salad eaters."

*

Mansky Hunt

  • **
  • 254
  • BOGOTACSVEMIRA
    • mAc-O-mAtic SoundCl!ck
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #12 : 15. Svibanj, 2010., 10:43 »
Ako ćeš testirati memoriju,zajebi te diagnostic bla bla pizdarije,skini si MemTest,sprži *.iso na cd i bootaj,pusti neka prođe par pass-ova.

*

AKA 96

  • *
  • 21
  • XFX 5850 Black Edition
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #13 : 15. Svibanj, 2010., 15:00 »
Otišla ti je grafička kartica. Meni je bio sličan problem samo su bile crne crte. Vjerovatno ti je otišao ventilator ili čip odma ispod ventilatora (AGP), a ako imas PCI-E onda ti je izgorio čip tako što je prešlo 70-80 stupnjeva (očito ti tako radi već nekih mjesec dana ili više).

Možeš se bolje raspitiati na Links Forumu tamo su ti ipak stručnjaci. Pitaj moderatora Burko on biti trebao točnije reći problem.
Slažem PC konfiugracije. Kontakt na [email protected]

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Kockice na monitoru
« Odgovori #14 : 16. Svibanj, 2010., 17:12 »
GPU može radit na temperaturama većim od 90°C.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9