HCL.HR

Komp mi kreša

  • 5 Odgovora
  • 2887 Hitova
Komp mi kreša
« : 22. Veljača, 2009., 13:08 »
Eto i kupih ja novi komp ne tako davno prosle godine i ono napokon si mislim "mogu igrat sve te divne nove igre", a kad ono na pol igrica sta igram mi komp kresa nakon 5-10 min :tired:

Mogu igrat CS:S, TF2, GTA4(samo ako su mi settingsi sve na high inace kreša),Bioshock(ako je windowed mode),COD4,COD2..
S druge strane nemogu igrat Hitman:BM(staje velki gubitak posto sam igro sve nastavke osim tog i to sam fkt htio igrat), Crysis, Stalker:Clear Sky i tako jos neke. Cudna stvar je kaj ak stavim settingse na ono najvise duze treba igricama tim da krešaju. Ugl opis je igram 5-10 min i pojavi se crni ekran i onda monitor pocne ono analog/digital prikazivat ko da je komp u stand byu, zvuk loopa ko kad dobim BSOD i moram rucno restartat komp.

Pito sam na techpowerupu za to al su rekli da mi je napajanje slabo najvjerovatnije plus nije bas neki pouzdan proizvodac. To mi ima smisla, al opet nema mi smisla da ako je visi setting da duze treba da kreša. Ugl ovako stoje stvari:

Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz (nije oc.)
DFI Lan Party DK P45-T2RS
4GB RAM DDR2 Mushkin 800MHz
HDD WD Caviar 640 GB (bez particija)
ATI Radeon Sapphire HD4850 Toxic 512 MB
Chieftec 550W
na
Windows Vista Ultimate x86 SP1

Driveri su updateani tak da mislim da nije to.

Pomoc neko? :wildboy: :wildboy: :wildboy:

*

Kong

  • *
  • 24
Re: Komp mi kreša
« Odgovori #1 : 22. Veljača, 2009., 13:19 »
Čini mi se da imamo isti problem - http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=9675.0

Re: Komp mi kreša
« Odgovori #2 : 22. Veljača, 2009., 14:08 »
Eto i kupih ja novi komp ne tako davno prosle godine i ono napokon si mislim "mogu igrat sve te divne nove igre", a kad ono na pol igrica sta igram mi komp kresa nakon 5-10 min :tired:

Mogu igrat CS:S, TF2, GTA4(samo ako su mi settingsi sve na high inace kreša),Bioshock(ako je windowed mode),COD4,COD2..
S druge strane nemogu igrat Hitman:BM(staje velki gubitak posto sam igro sve nastavke osim tog i to sam fkt htio igrat), Crysis, Stalker:Clear Sky i tako jos neke. Cudna stvar je kaj ak stavim settingse na ono najvise duze treba igricama tim da krešaju. Ugl opis je igram 5-10 min i pojavi se crni ekran i onda monitor pocne ono analog/digital prikazivat ko da je komp u stand byu, zvuk loopa ko kad dobim BSOD i moram rucno restartat komp.

Pito sam na techpowerupu za to al su rekli da mi je napajanje slabo najvjerovatnije plus nije bas neki pouzdan proizvodac. To mi ima smisla, al opet nema mi smisla da ako je visi setting da duze treba da kreša. Ugl ovako stoje stvari:

Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz (nije oc.)
DFI Lan Party DK P45-T2RS
4GB RAM DDR2 Mushkin 800MHz
HDD WD Caviar 640 GB (bez particija)
ATI Radeon Sapphire HD4850 Toxic 512 MB
Chieftec 550W
na
Windows Vista Ultimate x86 SP1

Driveri su updateani tak da mislim da nije to.

Pomoc neko? :wildboy: :wildboy: :wildboy:

http://www.links.hr/index.php?option=calculator
Zbroji koliko snage vuku te komponente i ako ti je napajanje preslabo savjetujem da riješiš Fortron, Antec ili OCZ.

Re: Komp mi kreša
« Odgovori #3 : 22. Veljača, 2009., 14:13 »
Da vec sam vidio koje bi uzeo samo treba skupit novaca :wildboy: Jos cu prije cekirat dal mi graficka pregrijava iako sumnjam posto ima zalman hladnjak. mozda rami budem memtest napravio.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Komp mi kreša
« Odgovori #4 : 22. Veljača, 2009., 14:18 »
Sumnjam da je do Chiefa, jer bi morao ovu konfu gurat bez problema. Po mojoj nekoj procijeni ili je do pregrijavanja grafičke ili do RAM-a. Istestiraj memoriju da se nebi klala sa matičnom.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Komp mi kreša
« Odgovori #5 : 22. Veljača, 2009., 14:24 »
Eda, kako se smanji clock na grafičkoj, i hoće li to uopće smanjiti pregrijavanje?
Preko onih programčića ili?
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9