HCL.HR

Komp ne može da boota

  • 9 Odgovora
  • 4905 Hitova
Komp ne može da boota
« : 15. Veljača, 2013., 18:04 »
Znači ovako. Radio sam neke preinake u kučištu (stavljao dodatne ventove) i kad sam pokušao komp da upalim nije se mogao bootat. Malo sam pogledao i jače pričvrstio konektor od hdd u matičnoj te se uspio bootat. Ne dugo zatim sam gledao neke videe i kompjuter mi se odjednom srušio te se restartao. No nije se uspio bootat. Ponovno sam otvorio kučište te jače pričvrstio kenktore te se uspio upalit. I sad baš neš gledam na Defraggleru i HD tune pro i piše mi da je health diska dobar (ok), ali na defragleru vidim da mi disk ima 0% fragmentacije što je apsurd jer mi je uvijek bio na 8%. Bojim se da mi se ne bi ponovo crachao. Što da radim?

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #1 : 15. Veljača, 2013., 23:21 »
Probaj bootat bez tih dodatnih ventova, možda ti je napajanje preopterečeno. O kojem modelu se radi?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #2 : 16. Veljača, 2013., 00:22 »
Probaj bootat bez tih dodatnih ventova, možda ti je napajanje preopterečeno. O kojem modelu se radi?
Napajanja? Corsair cx 600w.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #3 : 16. Veljača, 2013., 08:03 »
Da, teško da je ta zvijer preopterečena, neznam. Probaj svejedno bez ventova da ih možeš isključiti kao izvor problema.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #4 : 16. Veljača, 2013., 14:13 »
Kondenzatori matične ploče

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #5 : 16. Veljača, 2013., 15:30 »
Mozda ti ne valjaju ti konektori??

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #6 : 16. Veljača, 2013., 16:57 »
Nabavi ovo pci debug card   možda pomogne  .stavi ga u pci utor i onda probaj dizat sistem .

« Zadnja izmjena: 18. Veljača, 2013., 16:04 fchr1993 »

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #7 : 21. Veljača, 2013., 12:38 »
Kroz par dana je bilo ok, igrao sam normalno igre, surfao, sve bez problema. I danas bio na netu, niš posebno, kad mi se odjednom zacrni ekran, potom pokaže blue screen of death i kompjuter restarta, no kad je prošlo ono da mogu otići u bios i treba se pojaviti
pojavio se na sekundu pa se ponovno restarta i tako u krug dok mu nisam isključio napajanje. Otvorio sam kompjuter, prčkao po sata konektoru što vodi iz matične u hard, izvlačio pa ponovno stavljao žicu koja hardu dovodi struju, i nakon 10 bezuspješnih pokušaja kompjuter je proradio i sad normalno radim na njemu.

I sad znači problem je u nečem od slijedečeg:
1. Hard disk je u problemu (iako sumnjam jer neki programi mi kažu da je zdravlje HDD DOBRO)
2. Loš je sata konektor (iako sam ga zamjenio sa drugim i isto dobio šipak)
3. Žica što vodi napajanje u HDD nije dobro prikopčana i/ili ne valja (što bi bilo vrlo moguće jer kad sam je promijenio i malo jače gurnuo onda je proradio)
4. Kompjuter ne uzima dovoljno napajnja iz utičnice, tj iz produžnog kabela na kojem su još priključeni: monitor, printer, telefon, onda ona kutija za internet čije se ime ne mogu sjetiti, zvučnici i to je to.

Ako ima neko ideju šta da radim ili u čemu je kvar.

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #8 : 21. Veljača, 2013., 20:01 »
Imaš li ikakav drugi HDD ili da probaš nabaviti od nekoga da vidš da li je do HDD?

Odg: Komp ne može da boota
« Odgovori #9 : 21. Veljača, 2013., 20:40 »
Imaš li ikakav drugi HDD ili da probaš nabaviti od nekoga da vidš da li je do HDD?
I da nabavim to mi opet ne bi niš značilo jer se crashanje ne događa tako često pa ne bih vidio rezultate toga.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9