HCL.HR

kompjuter zuji kao lud

  • 12 Odgovora
  • 8196 Hitova
kompjuter zuji kao lud
« : 18. Lipanj, 2016., 12:52 »
e ovako imam problem kad upalim igriicu komp pocne zujit kao lud i ovako zuji al onda poludi star je mozda 1 god nedavno m ije frend stavio novi procesor i ulje ,sad gad ga otvorim cini mi se da zuji hladnjak na procesoru temperatura pise gpu fan 1066 xore 37c sta da radim

Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #1 : 18. Lipanj, 2016., 13:14 »
Moze biti do hladnjaka za procesor ili do graficke
A to je sasvim normalno po visokim temperaturama,narucito leti,delovi kompjutera se brze griju te se ventilatori brze okrecu da bi se taj deo ohladio

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #2 : 18. Lipanj, 2016., 13:14 »
Kakvo ulje majstore?


Ajde navedi kompletnu konfiguraciju i ustanovi što točno zuji. GPU, CPU?


Ako ti je nedavno mijenjao CPU moguće je da je stavio previše termalne paste i/ili nije cooler dobro sjeo. CPU se pregrijava, a cooler ga pokušava, bezuspješno, ohladiti.
Koje su ti uopće temperature CPU i GPU kad je idle, a kakve kada pokreneš neku igru?

Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #3 : 19. Lipanj, 2016., 00:09 »
temeratura gpu 32 kad je pokrenem 42c fan 1239


a cpu prvo bude na 28 posto kad udjem u igru 90

konfiguracija amd x4 4020 grafdicka amd radeoon r7 370 8gb memory maticna shocket fm2+


procesor amd x4 860k
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2016., 08:24 Hrv4tin4 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #4 : 19. Lipanj, 2016., 02:49 »
Pretpostavljam tvornički cooler od procesora

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #5 : 19. Lipanj, 2016., 08:22 »
hajde NE piši i ne odgovaraj sam sebi. Sve ovo što si napisao stane u jedan jedini post. Imaš u desnom uglu svog posta opciju UREDI.
Tako da i ako ti nešto promakne ili zabopraviš prvotno napisat - možeš urediti svoj post.


Sada sam ih ja sve spojio u jedan. Molim te, nemoj to više raditi.

Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #6 : 19. Lipanj, 2016., 09:54 »
Pretpostavljam tvornički cooler od procesora
Ma nema veze sto je tvornicki, nesmije ni s njim bit tako velika temp
Vjerovatno su paste stavili ili premalo ili previse
AMD hladnjak da stavis krivo to moras biti specijalac, njega sigurno nisu stavili krivo jer ako jedna nogica ne drzi hladnjak pada, nije to intel da ima 4 nogice one pa ako jedna ne sjedne radi probleme s temperaturom.. Intel hladnjak je "kompliciranije" stavit nego amd

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #7 : 19. Lipanj, 2016., 09:56 »
Ma nema veze sto je tvornicki, nesmije ni s njim bit tako velika temp
Vjerovatno su paste stavili ili premalo ili previse
AMD hladnjak da stavis krivo to moras biti specijalac, njega sigurno nisu stavili krivo jer ako jedna nogica ne drzi hladnjak pada, nije to intel da ima 4 nogice one pa ako jedna ne sjedne radi probleme s temperaturom.. Intel hladnjak je "kompliciranije" stavit nego amd


Koja velika temperatura?!? Uopće nija napisao temperaturu procesora nego njegov postotak rada. Temperaturu koju je napisao je temperatura od grafičke.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #8 : 19. Lipanj, 2016., 11:01 »
Frend promjenio ulje  :loludara:
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #9 : 19. Lipanj, 2016., 11:19 »
Ma nema veze sto je tvornicki, nesmije ni s njim bit tako velika temp
Vjerovatno su paste stavili ili premalo ili previse
AMD hladnjak da stavis krivo to moras biti specijalac, njega sigurno nisu stavili krivo jer ako jedna nogica ne drzi hladnjak pada, nije to intel da ima 4 nogice one pa ako jedna ne sjedne radi probleme s temperaturom.. Intel hladnjak je "kompliciranije" stavit nego amd

Koja velika temperatura?!? Uopće nija napisao temperaturu procesora nego njegov postotak rada. Temperaturu koju je napisao je temperatura od grafičke.

Krivo vidio, moja greska
Daj napisi temperature proca
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2016., 11:23 LukaSokol »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #10 : 19. Lipanj, 2016., 11:39 »
Ti cooleri su glasni samo po sebi, još došlo ljeto i eto ti sranja. Nek si kupi jeftiniji aftermarket cooler (90-180kn) ovisno koliko želi dati i to je to.

Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #11 : 19. Lipanj, 2016., 12:28 »
Da,i moj tvornicki cooler sa amd fx 6300 je zujio ko traktor pa sam morao uzeti after market cooler

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: kompjuter zuji kao lud
« Odgovori #12 : 19. Lipanj, 2016., 13:12 »
S razlogom nitko nikad ne predlaže 95w+ procesore bez aftermarket coolera

Pogle npr. clockabilne skylake procesore - čim su dosegnuli TDP 91w, odmah je ideja bila da ih se isporučuje bez coolera. Ili to ili popravit stock coolere i smanjivati tdp kolko je moguće (tom rutom su napokon krenuli u amd-u)
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2016., 13:15 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9