HCL.HR

Kućište

  • 9 Odgovora
  • 4463 Hitova
Kućište
« : 28. Svibanj, 2012., 14:27 »
Ovo ce mi biti prvi put da kupujem djelove za komjuter pa sam htio pitati jedno glupo pitanje.

Ima li ikakve veze dali je kućište staro ili ne. Oće li svi djelovi biti kompatibilni.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kućište
« Odgovori #1 : 28. Svibanj, 2012., 14:40 »
Ovo ce mi biti prvi put da kupujem djelove za komjuter pa sam htio pitati jedno glupo pitanje.

Ima li ikakve veze dali je kućište staro ili ne. Oće li svi djelovi biti kompatibilni.

Samo kućište kao kućište ne igra neku veliku ulogu, eventualno ako želiš par dodatnih hladnjaka po kućištu (ako si overclocker)
jedino prepazi da veličina kućišta odgovara veličini matične ploče, ostalo bi sve tribalo biti OK

Odg: Kućište
« Odgovori #2 : 28. Svibanj, 2012., 16:56 »
Ovo ce mi biti prvi put da kupujem djelove za komjuter pa sam htio pitati jedno glupo pitanje.

Ima li ikakve veze dali je kućište staro ili ne. Oće li svi djelovi biti kompatibilni.

Samo kućište kao kućište ne igra neku veliku ulogu, eventualno ako želiš par dodatnih hladnjaka po kućištu (ako si overclocker)
jedino prepazi da veličina kućišta odgovara veličini matične ploče, ostalo bi sve tribalo biti OK

Kako mogu usporediti veličinu matične ploče i kučišta

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kućište
« Odgovori #3 : 28. Svibanj, 2012., 17:02 »
Kako mogu usporediti veličinu matične ploče i kučišta

jednostavno, imaš univerzalne oznake za veličinu matičnih ploča, standardne su ATX, mini ATX, micro ATX, BTX... ugl. vidiš na stranici proizvođača veličinu svoga kućišta (važno ti je da je kućište iste oznake kao matična koju želiš ili veće, ugl ti kućište ne smije biti manje od veličine matične, što je i logično  :thumbs: ), nakon toga pronađeš odgovarajuću matičnu ploču za to kućište

*

Ne[c]ro

  • *
  • 105
  • Once upon a time nobody gave a fuck!
Odg: Kućište
« Odgovori #4 : 30. Svibanj, 2012., 21:58 »
Kako mogu usporediti veličinu matične ploče i kučišta

jednostavno, imaš univerzalne oznake za veličinu matičnih ploča, standardne su ATX, mini ATX, micro ATX, BTX... ugl. vidiš na stranici proizvođača veličinu svoga kućišta (važno ti je da je kućište iste oznake kao matična koju želiš ili veće, ugl ti kućište ne smije biti manje od veličine matične, što je i logično  :thumbs: ), nakon toga pronađeš odgovarajuću matičnu ploču za to kućište

polako polako... nebi ja bas iso tim postupkom da nađes kuciste pa onda odgovarajucu maticnu za to kuciste...
Kad se odlucis za maticnu onda samo nadi kuciste u koje ce stat... nije ti sad to neki bed jer ce ti vecina kucista bit kompaibilna sa maticnom  :thumbs:
The moon will illuminate my room and soon Im consumed by my doom.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Kućište
« Odgovori #5 : 31. Svibanj, 2012., 07:11 »

polako polako... nebi ja bas iso tim postupkom da nađes kuciste pa onda odgovarajucu maticnu za to kuciste...
Kad se odlucis za maticnu onda samo nadi kuciste u koje ce stat... nije ti sad to neki bed jer ce ti vecina kucista bit kompaibilna sa maticnom  :thumbs:

ja sam iz postova zaključio da on već ima staro kućište u koje bi ubacio nove djelove, a logično bi onda bilo najprije provjerit veličinu starog kućišta pa onda se baciti u kupovinu  :thumbs:

*

Ne[c]ro

  • *
  • 105
  • Once upon a time nobody gave a fuck!
Odg: Kućište
« Odgovori #6 : 31. Svibanj, 2012., 10:41 »

polako polako... nebi ja bas iso tim postupkom da nađes kuciste pa onda odgovarajucu maticnu za to kuciste...
Kad se odlucis za maticnu onda samo nadi kuciste u koje ce stat... nije ti sad to neki bed jer ce ti vecina kucista bit kompaibilna sa maticnom  :thumbs:

ja sam iz postova zaključio da on već ima staro kućište u koje bi ubacio nove djelove, a logično bi onda bilo najprije provjerit veličinu starog kućišta pa onda se baciti u kupovinu  :thumbs:

aha da sry moguce je da je tako... ali inace ako je kuciste neznam koliko staro da nemogu noviji djelovi u njega nemoj se ogranicit bas na to kuciste kad mos za 300kn kupit novo.... ali ako ti neka maticna pase u njega nemas beda
The moon will illuminate my room and soon Im consumed by my doom.

Odg: Kućište
« Odgovori #7 : 03. Lipanj, 2012., 08:44 »
ma jebeš kućište, ako nemaš para sad za njega složi konfu na stolu i ko ga šljivi :)
meni tako stoji godinama :) jednostavno izgubio volju od skidanja stranica pošto komp najviše koristim za testiranje komponenti za koje nemam adekvatne testere.
sljedeći plan mi je kupiti ovo


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Kućište
« Odgovori #8 : 03. Lipanj, 2012., 11:11 »
Šta?!  :hihi:

Odg: Kućište
« Odgovori #9 : 03. Lipanj, 2012., 13:09 »
pa brate drage da ne moraš sto puta otvarati zatvarati ako često čačkaš po komponentama, sve otvoreno i "na dohvat ruke"

mislim da je cijena 400-500 kn

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9