HCL.HR

LCD ili plazma?

  • 50 Odgovora
  • 17227 Hitova
LCD ili plazma?
« : 18. Prosinac, 2009., 14:18 »
Evo postavljam vječito pitanje LCD ili plazma. Starci mi namjeravaju kupit novu telku, a ja se bas ne razumijem previse u to, pa evo pitam vas. Onoliko koliko znam LCD su veci, ali imaju problem sa mrtvim pikselima, a plazmi je vjek trajanja oko 6-7 godina?

Zanimaju me i vasi komentari....  :hug

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #1 : 18. Prosinac, 2009., 14:44 »
LCD, poznatija je tehnologija, a imaš i ovu novu seriju "LED" televizora koji su jako privlačni izgledom, nevjerojatno tanko, a i slika je za moje oko više nego SAVRŠENA. O trajnosti nažalost ne znam ništa


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #2 : 18. Prosinac, 2009., 14:53 »
Neznam do koje cifre si spreman ići, no moja preporuka je LG LH 5000 42".
Glede tog LCD TVa ne moraš brinuti dali ćeš imati mrtvih piksela ili ne, LG garantira da mrtvih piksela nema.

Pola godine imam taj LCD i više sam nego zadovoljan.

USB support , Full HD itd.

Proguglaj svakako o ovome modelu.....
Yoda meets Jenna Jameson: “Size matters not. Look at me. Judge me by my size, do you? Hmm? Hmm. And well you should not. For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #3 : 18. Prosinac, 2009., 15:04 »
Uzmi LCD. Troše manje struje, veće su im rezolucije, lakši su, a problemi s mrtvim pikselima i burn in efektom su gotovo u potpunosti riješeni. Skoro svi novi LCD-i imaju garanciju za mrtve piksele, a za burn in efekt moraš ostaviti neku statičnu sliku upaljenu po nekoliko dana, a ako i onda ostane, neće zauvijek. Također, kao što Dragster kaže, LED tehnologijom se dobilo i na kontrastu (iako je plazma na tom polju i dalje bolja, razlika se i ne vidi baš). Čak se i bluranje kod brzih scena riješilo brzim matricama (ono izraženo u milisekundama, al ne bih ja baš tome vjerovao previše).

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #4 : 18. Prosinac, 2009., 16:34 »
? Veće rezolucije?
Pa 90% telki sad na tržištui je u full hd rezi. Nismo više u 2002 godini. Ono.



Uglavnom,

Plazma.
Posebno ako naletite na kojeg Pioneera. Inače Panasonic isključivo.


Bez ikakve dvojbe.
Bolju sliku za tv/filmove i igranje nećeš nigdje dobiti.


Jedino po čemu je LCD bolji je potrošnja struje.
Vijek trajanja je ne bitan. Odnosno, traju duže od starih cijevnih televizora. (od 60000 do 100000 sati, ovisno o modelu/proizvođaču)
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #5 : 18. Prosinac, 2009., 16:40 »
? Veće rezolucije?
Pa 90% telki sad na tržištui je u full hd rezi. Nismo više u 2002 godini. Ono.



Uglavnom,

Plazma.
Posebno ako naletite na kojeg Pioneera. Inače Panasonic isključivo.


Bez ikakve dvojbe.
Bolju sliku za tv/filmove i igranje nećeš nigdje dobiti.


Jedino po čemu je LCD bolji je potrošnja struje.
Vijek trajanja je ne bitan. Odnosno, traju duže od starih cijevnih televizora. (od 60000 do 100000 sati, ovisno o modelu/proizvođaču)



Ovo bez ikakve dvojbe bolj slika i to.... To govoris za LCD ili plazmu?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #6 : 18. Prosinac, 2009., 16:48 »
Za plazmu.

Slika toliko bolja da je teško za povjerovati da ljudi uopće daju pare na lcd-e.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #7 : 19. Prosinac, 2009., 01:53 »
Ne pretjeruj jebote.  :b_ae: Radim u blizini LED televizora, a pored plazme prolazim kad idem na poso tako da ono, nije BAŠ TOLIKA OMGBBQ razlika  :b_ae:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #8 : 19. Prosinac, 2009., 04:07 »
Gle, tek se sad haj end (čitaj skupi) LCD modeli približavajnu plazmama. Tak da, moja opservacija i dalje stoji.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #9 : 20. Prosinac, 2009., 13:40 »
Radim u blizini LED televizora,

Smijesno mi kak se ekipa razabacuje s tim LED thingyijem :(

dosta njih ne zna da LED nije "nova tehnologija", nego samo dodano led pozadinsko osvjetljenje na LCD ekran ;(

I ono, ako bi itko ovdje znao odgovorit na pitanje plazma vs LCD, onda je to definitivno Facaa  :ementaler:

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #10 : 20. Prosinac, 2009., 18:11 »
Da idem uzimat nešto takvo, isključivo 120 Hz.
Jebeš sve ak nema 3Da.

 :b_ae:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #11 : 20. Prosinac, 2009., 20:10 »
A ono, imaju ovdje neke jeftine plazme, tipa 5000kn za 42" ili ne znam. To valja ili kod jeftinih bolje uzet lcd?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #12 : 20. Prosinac, 2009., 22:30 »
Ak uzimaš plazme nek budu Panasonic il Pioneer. Ostalo izbjegavati. A za 5, 6 iljada ima lipih 42 inčnih Panasonicovih..kod nas barem.
Posebno su ''povoljni'' stariji modeli (godnu, dve).

Ipak, savjet je uzeti full hd plazmicu. Čist reda radi. Iako nije presudno za tu veličinu, jel.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #13 : 29. Prosinac, 2009., 20:06 »
Radim u blizini LED televizora,

Smijesno mi kak se ekipa razabacuje s tim LED thingyijem :(

dosta njih ne zna da LED nije "nova tehnologija", nego samo dodano led pozadinsko osvjetljenje na LCD ekran ;(

I ono, ako bi itko ovdje znao odgovorit na pitanje plazma vs LCD, onda je to definitivno Facaa  :ementaler:


pa sad LCD su krisatli, dok LED bi trebale biti kao male male ledice, tako da nije bas sam pozadinsko osvjetljenje :S. LED bi trebao biti i dugovjecan, ali recimo slika na plazmama je bolja, barem sto se tiče zivosti boja, iako su sve to minimalne usporedbe
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: LCD ili plazma?
« Odgovori #14 : 30. Prosinac, 2009., 14:55 »
 :ave: :ave: :ave:


Ferovac. :wildboy:


Baš je samo pozadinsko osvjetljenje jebemu.
LCD televizori su televizori sa LCD panelom i CCFL pozadinskim osvjetljenjem. CCFL su ekšli floroscentne lampe one koje nalazimo u uredima i javnim ustanovama, jel.
LED televizori su također televizori sa LCD panelom ali sa LED pozadinskim osvjetljenjem. To je to.


Iako, bitno je, jer LCD-i ovise o pozadinskom osvjetljenju...pa LED veliki napredak...posebice local dimming i slične tehnološke sitnice. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9