HCL.HR

Minimalna i preporučena konfiguracija?

  • 14 Odgovora
  • 16862 Hitova
Minimalna i preporučena konfiguracija?
« : 16. Lipanj, 2017., 20:08 »
Može li mi netko objasniti šta ovo zapravo znači?

Šta ''minimal system requirements'' znači, a šta ''recommended requirements''?
Da li postoji barem ono u pravilu sta bi ovo trebalo znacit, jer imam slučajeva kad mogu pokrenuti igru i ispod minimalnih i slučajeva kada imam preporučenu konfiguraciju ali idalje dobivam loš fps na medium ili čak low.

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #1 : 16. Lipanj, 2017., 20:49 »
Može li mi netko objasniti šta ovo zapravo znači?

Šta ''minimal system requirements'' znači, a šta ''recommended requirements''?
Da li postoji barem ono u pravilu sta bi ovo trebalo znacit, jer imam slučajeva kad mogu pokrenuti igru i ispod minimalnih i slučajeva kada imam preporučenu konfiguraciju ali idalje dobivam loš fps na medium ili čak low.

Tu nema nekih standarda, nažalost. Nekada je situacija najčešće bila čak i takva da su pod "minimalne konfiguracije" pisali ono što je potrebno doslovno za pokrenuti igru, makar radila i na najnižim postavkama u 5fpsa. Jednako tako je često  i recommended funkcionirala na razini "može proći" framerate na nekakvim mid postavkama. To je bilo jako loše.

Na svu sreću danas baš i nije tako...opet kažem, prosječno gledano. Prema mojem iskustvu danas je minimalna konfiguracija često postavljena za neko koliko-toliko normalno igranje na nekakvim low-mid postavkama, dok recommended obično funkcionira u ok framerateu na high (ne i ultra) postavkama.

Odgovor je jako neodređen, ali tako stvari stoje, može se odgovoriti samo aproksimativno. Stvar jako ovisi o kalkulacijama izdavača ili developera (nisam siguran tko u pojedinom slučaju određuje minimalne i recommended postavke - volio bih znati ako netko zna). Možda samo da pričekaš još par odgovora ljudi koji igraju više AAA naslova od mene, ali čini mi se da je generalno ovako kako sam napisao.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #2 : 16. Lipanj, 2017., 21:25 »
Bilo bi odlično kada bi se to standardiziralo,npr minimum je 720p stabilnih 30+ sve low,dok je recomended 1080p sve osim efekata kao AA i Filteringa na max 60+ fpsa.

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #3 : 16. Lipanj, 2017., 22:02 »
Bilo bi odlično kada bi se to standardiziralo,npr minimum je 720p stabilnih 30+ sve low,dok je recomended 1080p sve osim efekata kao AA i Filteringa na max 60+ fpsa.

I takav tip standardizacije je čak i relativno lako izvediv jer se radi o objektivnim i univerzalnim parametrima.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #4 : 17. Lipanj, 2017., 09:56 »
Nažalost requirementsi danas ne znače ništa, čisti random, jednostavno se ne možeš u to pouzdati. Nekad kao da ih pišu debili jbga

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #5 : 17. Lipanj, 2017., 11:01 »
današnji sys req su strava di god da gledaš evo nedavno je bilo ovdje na hcl-u za neku igru pod minimalno su stavili FX 8320 za cpu a pod recommended FX 8350 a razlika ko da i nepostoji

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #6 : 17. Lipanj, 2017., 12:11 »
Ima svega stvarno. Nekad stave i7 pod recommended pa na kraju pentium g4560 ubija i ima iste ili gotovo iste perf. kao taj i7 (gpu bound igra jel), nekad pod min. req. stave za primjer 2 grafičke, a jedna bude 2-3 puta slabija od druge i sl. pizdarije. Kažem, najbolje ignorirati i čekati benchmarke ili videje po yt.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #7 : 17. Lipanj, 2017., 13:51 »
A da ne spominjemo zastarjelu opremu koju koriste za uspoređivanje,navode GTX 660 kao minimum u igrama??.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #8 : 17. Lipanj, 2017., 16:29 »
Po meni to nema veze, ona samo predstavlja rang performansi. A i vjerujem da više ljudi ima gtx 660 nego neki novi ekvivalent npr. gtx 1050

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #9 : 17. Lipanj, 2017., 16:49 »
A dobro,ali nekako bi bilo uredniji ovako,neznam bar mi se čini..

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #10 : 17. Lipanj, 2017., 17:18 »
Ma šta god stave neće valjat ako je samo 1 grafa, trebaju listu cijelu stavit pod min. i rec. za 30/60fps 720/1080p/1440p/4K i tako za ram i cpu. Al iopet to nikad nećemo vidit jer to niko neće testirat.

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #11 : 23. Lipanj, 2017., 23:42 »
Pozdrav,
ima dosta igara koje sam skinuo i pokusao igrati i nisam mogao seckale su padao fps nije se moglo nikako igrati a racunar ima i vise nego potrebno za tu igricu.Naprimer igrao sam GTA V na low i sve je super islo a ne mogu GTA:SA na very high!
Tako isto hocu da igram ARK: Survival Evolved koji trazi konfiguraciju:
MINIMALNA KONFIGURACIJA:
2 GHz Dual-Core 64-bit procesor, 4GB RAM-a, DirectX10 grafička kartica s 1 GB Video RAM-a
A ja imam:
CUP: http://prntscr.com/fngmsv
RAM: http://prntscr.com/fngn1m
Graphics: http://prntscr.com/fngn8i
U cemu je problem i da li ja mogu igrati ARK: Survival Evolved?
Hvala unapred :D


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #12 : 24. Lipanj, 2017., 08:57 »
Ulazi u zahtjeve, no kao što i sam vidiš iz ove teme zahtjevi ne znače ništa...

U stvarnosti je tebi problem grafička, moderan dual core i 4gb ram je OK za 90%+ igara, ali grafičku bi komotno mogao staviti nekoliko puta jaču  (i opet nebi bilo ništa posebno da se razumijemo)

Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #13 : 24. Lipanj, 2017., 08:58 »
Pozdrav,
ima dosta igara koje sam skinuo i pokusao igrati i nisam mogao seckale su padao fps nije se moglo nikako igrati a racunar ima i vise nego potrebno za tu igricu.Naprimer igrao sam GTA V na low i sve je super islo a ne mogu GTA:SA na very high!
Tako isto hocu da igram ARK: Survival Evolved koji trazi konfiguraciju:
MINIMALNA KONFIGURACIJA:
2 GHz Dual-Core 64-bit procesor, 4GB RAM-a, DirectX10 grafička kartica s 1 GB Video RAM-a
A ja imam:
CUP: http://prntscr.com/fngmsv
RAM: http://prntscr.com/fngn1m
Graphics: http://prntscr.com/fngn8i
U cemu je problem i da li ja mogu igrati ARK: Survival Evolved?
Hvala unapred :D

HD 6450 je teški low end, ona nije niti namjenjena za igranje.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Minimalna i preporučena konfiguracija?
« Odgovori #14 : 24. Lipanj, 2017., 09:14 »
Može na tome igrati starije igre tipa COD4, čak i MW3 sa solidnim detaljima i fps, fallout NV i tako to, ali ništa novo (osim indie igara) ili zahtjevno ne ulazi u obzir

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9