HCL.HR

Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.

  • 4 Odgovora
  • 1594 Hitova
Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.
« : 13. Lipanj, 2014., 13:26 »
Evo ovako, ovaj problem već imam dobrih godinu dana i sve sam iskušao, ja sam upravo prije par dana promjenio termopastu na GPU i procesoru ali prvo redom.

Moja konfiguracija:
CPU: AMD Athlon II X4 640
GPU: Windforce ATI HD 6850
RAM: 8GB DDR3
Matična: Gigabyte MA770T-UD3
Napajanje: neznam točno ali vrlo je kvalitetno (PC je koštao 9000 kuna prije 2 godine, imam barem 100W viška snage i PC nije overclockan)

Problem sam prvi put zamijetio dok sam prelazio Oblivion Scrolls - Skyrim kada mi je igra krešala na način da samo odjednom pojavi crni ekran, kompjutor kaže da ide na sleeping mode svaki put kad bi trebao naučiti dragon word, nisam previše obraćao pažnju, mislio sam da će to biti riješeno uz neki patch jer nsiam bio jedini na googlu stim problemom, stvar počinje biti čudna kada mi Max Payne 3 počne krešat na isti način nakon 2-3 minute u igri, naravno pokušao sam sve, smanjivao sam rezoluciju, detalje itd, sve je dalo više manje rezultate (i dalje nisam mogao preći više od 5 min u komadu),
nakon par dana i War Thunder mi je počeo krešat svaku 5,6 partiju (nekad sam igrao po 2 sata pa ništa, a nekad nakon 2 minute kreša). Nakon par mjeseci počela mi je stvar ići na živce uradio sam kompletan hardverski pregled kompjutora, svaka komponenta je radila u zadovoljavajucem stanju (prvo sam testirao GPU, hard disk i napajanje, sve je valjalo) i pokrenem je War Thunder i za svaki slucaj za renderer stavim DirectX9 i radi normalno, u mjesec dana čak i po ovim vrućinama sve radi normalno.

Instalirao sam si Windows 8.1 64itni, izbacio stari Windows 7, očišćen je cijeli PC.
sve radi super osim ovih igara:

Enemy Front
State of Decay
Call of Duty Back Ops II (noviji CoDovi rade normalno, ironično)
Max Payne 3
Skyrim (vjerovatno, snjim nisam probao od onda igrat)

što je smiješno, npr. Unreal 4 tech demo radi bez beda, Bioshock infinite, Metro 2034, World of Tanks ...

Instalirao sam si program zvan GPU-Z koji bi trebao najtočnije mjeriti temperaturu grafičke, ona nikad neprelazi 85 ! a opet kreša.

E sad dali je to možda do monitora? (imam neki philips 22" full hd lcd, morao bi detaljnije naci podatke o njemu).

Namještao sam i power plan u control panelu, i stavljen je na high performanse, naravno directX i ostale software stvari su konstatno updejtane.

Probao sam stavrno sve što sam našao na netu, jedino ako je netko imao sličnu promlematiku, koliko je moja observacija točna stvar je u DirectX 11 renderingu.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.
« Odgovori #1 : 14. Lipanj, 2014., 15:05 »
Jesi probao drivere mjenjati? DX11 paket skinuti i sl.?

Što misliš pod kreša? Da te izbaci iz igre na desktop ili se restartira?

EDIT
vidim po naslovu sleeping mode... Monitor ode u sleeping mode? Ako je, probaj na tuđem monitoru...
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2014., 15:11 Andrash »

Odg: Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.
« Odgovori #2 : 16. Lipanj, 2014., 11:11 »
Sve instalirano nanovo, kao što sam rekao instalirao novi Windows.

Probao i na drugom monitoru manje rezolucije, isto se dešava, kompjutor ostane raditi nakon kreša i resetira se tek nakon 3,4 pokušaja pritiska reset gumb na kučištu.
Nakon toga se ponovo pali uz nodifikaciju da se windows naglo srušio (nedaje mi nikakav error code) i jako sporo se očitava (oko 4,5 minuta treba da desktop explorer normalno proradi).

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.
« Odgovori #3 : 16. Lipanj, 2014., 11:22 »
Probaj posuditi nečiju grafu i napajanje pa onda probaj igrati te igre jer te grafa koliko znam troši puno pa može biti da je napajanje s vremenom popustilo...
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Moj kompjutor zna ići u sleeping mode.
« Odgovori #4 : 16. Lipanj, 2014., 14:38 »
Ako je isto i na drugom monitoru - onda nije do monitora...

Kako si pregledavao hardver? Putem nekog softvera il si nosio u servis?
Jesi gledao temperature procesora u gamingu? Jesi mjenjao termalnu pastu na cpu?
Jesi testirao HDD sa HD tune pro?

Nisam te najbolje razumio - pc ostane normalno raditi nakon izbacivanja iz igre ili ostane zaglavljen?

Čuj ako si mjenjao win, drivere - očito je do hardvera... Moguće je svašta... da je do napajanja, ili grafičke recimo... Ako imaš garanciju odnesi na servis najbolje
« Zadnja izmjena: 16. Lipanj, 2014., 14:43 Andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9