HCL.HR

Monitor mrtvi pixel

  • 8 Odgovora
  • 11060 Hitova
Monitor mrtvi pixel
« : 20. Listopad, 2016., 15:48 »
Zanima me jel ima tko jos problema sa "stuck pixelom" ili "mrtvim pixelom" na monitoru?

Jedan pixel mi se stuckao i zanima me kolika je šansa da dobijem novi monitor i ako je imao s tim problema da mi kaze neke savjete?

Pokusavao sam sa raznim programima što blicaju boje (RGB) ali nije nista pomoglo...

? :D

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #1 : 20. Listopad, 2016., 16:02 »
Postoji razlika između mrtvog piksela (ne radi nikako, ne pali se) i uspavanog piksela (stoji samo jedna boja i ne miče se, ali radi).
Ovisi koji je monitor u pitanju, svaka kompanija ima svoja pravila.
Recimo LG na novim novcatim monitorima tolerira do 3 mrtva piksela. Što znači ako si kupio novi monitor i ima 2 ili 3 mrtva piksela - ništa od novog monitora. Trpi sa tim starim.
Svaki proizvođač ima svoja pravila pa pogledaj što ti piše u jamstvenim uvjetima.

Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #2 : 20. Listopad, 2016., 19:53 »
Postoji razlika između mrtvog piksela (ne radi nikako, ne pali se) i uspavanog piksela (stoji samo jedna boja i ne miče se, ali radi).
Ovisi koji je monitor u pitanju, svaka kompanija ima svoja pravila.
Recimo LG na novim novcatim monitorima tolerira do 3 mrtva piksela. Što znači ako si kupio novi monitor i ima 2 ili 3 mrtva piksela - ništa od novog monitora. Trpi sa tim starim.
Svaki proizvođač ima svoja pravila pa pogledaj što ti piše u jamstvenim uvjetima.

pa npr ovaj moj, na crnoj i plavoj podlozi se ne vidi, na bijeloj je crven, na zelenoj crn...

Jel to stuckano ili dead?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #3 : 20. Listopad, 2016., 20:39 »
Evo ti test pa vidi: http://doihaveadeadpixel.com/#


No ako je manje od 3 pixela neće ti to garancija pokriti...

Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #4 : 20. Listopad, 2016., 22:36 »
Evo ti test pa vidi: http://doihaveadeadpixel.com/#


No ako je manje od 3 pixela neće ti to garancija pokriti...

znam da, ali vidi se pixel da je crn/crven samo na bijeloj podlozi i zelenoj (na crvenoj, crnoj i plavoj pokazuje takve boje samo na bijeloj i zelenoj ne), pa me zanima jel to mrtvi ili stuckan?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #5 : 21. Listopad, 2016., 01:29 »
Ako nije crn bit će da nije mrtav. Međutim to ti ništa ne mijenja - jednostavno ne radi.  Međutim nije to ništa strašno samo po sebi, bad je jedino što se dogodilo na mlađem monitoru jel?

Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #6 : 21. Listopad, 2016., 20:14 »
Da, tako je, monitor je star mjesec i pol dana, ali dobro, imam garanciju 36 mjeseci pa ako se još koji pojavi mora proći garancija :D

Hvala momci na pomoći

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #7 : 21. Listopad, 2016., 20:17 »
Gle, ovisno o kojoj se marki monitora radi. Pročitaj uvjete garancije.
Moguće je da možeš dobiti odmah novi monitor ako ga reklamiraš. Ili ako ti se baš ne čita nazovi ekipu gdje si kupio monitor i reci da si jako nezadovoljan i da to ne može tek tako proć. Pa možda uspiješ iskamčiti novi monitor.

Odg: Monitor mrtvi pixel
« Odgovori #8 : 21. Listopad, 2016., 20:25 »
"I found a table on BenQ site where it says that warranty works if you have 3 or more than 3 dead pixels for 23-24 inch monitors so I doubt it will work but I'll try"

Ovo sam našao na netu :D

Ma zvao sam Futuru i rekli su mi da prvo njima pošaljem, pa su se ispravili pa da šaljem u Rovinj nekom tipu...

Tako da radi 1 pixela se neću zajebavati a i nije neka frka...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9