HCL.HR

Napajanje

  • 9 Odgovora
  • 15445 Hitova
Napajanje
« : 12. Travanj, 2017., 22:14 »
Pozz

Kad koristim pc napajanje se cuje kako se gasi i pali pc te se windows zaledi na nekoliko sekundi.. pomoć?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje
« Odgovori #1 : 13. Travanj, 2017., 05:52 »
Pozdrav.


Za početak te molim kada tražiš pomoć budi jako, ali jako detaljan jer mi nismo pokraj tebe ili tvog računala, ne vidimo i ne čujemo apsolutno ništa što ti čuješ i vidiš i nemamo pristup računalu da bi ga mogli dijagnosticirati.
Ovo što si ti napisao je isto kao da se javiš doktoru preko skajpa kažeš čuje mi se neki zvuk u tijelu i ponekad mi koljeno škljocne... Znači niti jedan doktor ti ne bi mogao pomoći...


1) Koje su sve komponente tvog računala? CPU, MBO, RAM i PSU (jako je bitno navesti proizvođača i koliko Watta ima napajanje!)
2) Koje točno Windowse imaš?
3) Jesi li možda radio OC procesora? Ako da je li se to događalo i prije samog OCa?
4) Gdje se točno Windowsi smrznu?!? Prilikom podizanja Windowsa, prilikom gašenja, u kojem trenutku, smrzava li se možda ponekada i u igrama, na desktopu, itd?
5) Kakav je to zvuk paljenja i gašenja napajanja? Postoje oni beepovi koje daje matična ploča kada nešto nije u redu, ako je to "zvuk" o kojem pričamo. Definiraj ga puno bolje i detaljnije! Napajanja u principu nemaju apsolutno nikakav zvuk kada se pale ili gase. Mogu se čuti ventovi od računala, CPUa, grafičke, zvukovi upozorenja matične, vent od napajanja... O čemu točno pričamo?




Odg: Napajanje
« Odgovori #2 : 13. Travanj, 2017., 08:35 »
1) Spec su - Intel Pentium G3260 @ 3.30GH,MSI H81M-E33,4gb ram,MSI GT 730 i Napajanje EVC PSU 500W, 4 SATA (https://www.pcshop.hr/napajanje-evc-psu-500w-4-sata/NVT-ML500W/product/)

2) Koristim win 10 64bit

3) Nisam radio oc procesora

4) Smrzne se na desktopu

5) Zvukovi su da se svi ventilatori ugase te se nakon 1-2 sec ponovo upale i tako stalno

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje
« Odgovori #3 : 13. Travanj, 2017., 13:09 »
Eto vidiš, sad već znamo sve potrebne informacije.
Napajanje koje si kupio je težak, ali težak šroteks i ni približno nije 500Wm, a ni upola od toga...
Sad još jedino možeš istestirati na par načina:


1) posudi napajanje od nekoga i vidi radi li sve normalno
2) odnesi svoje napajanje kod nekoga i isprobaj ga tamo
3) imaš testere za napajanja s kojim ga možeš istestirati ako ga imaš
4) probaj za svaki slučaj još jednom sve konektore od napajanja dobro složiti i vidjeti da se nešto negdje nije odspojilo.


Jednako tako na napajanju se NIKADA ne štedi i ne uzimaju se NIKADA jeftinjače. Napajanje ti može trajati i 10+ godina ako je kvalitetno. Tražiš poznata napajanja ili barem da ima certifikat 80+
Znači neke stvari se isključivo kupuju provjerene jer te na kraju ispadne skuplje kupiti 5 loših napajanja koja mogu krepati nego li 1 pošteno napajanje.
E sad je još dobra situacija ako ti samo krepa takvo napajanje i ne odvede na groblje i ostale komponente koje si kupio. Ova napajanja su jako opasna. Dok provjerena imaju zaštitu i nije vjerojatno da će ti uništiti ostale komponente.


Dakle istestiraj računalo, ali svakako gledaj uzeti novo, pošteno, napajanje.

Odg: Napajanje
« Odgovori #4 : 13. Travanj, 2017., 14:06 »
Hvala,ali inace nisam imao dovoljno para za nesto bolje

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje
« Odgovori #5 : 13. Travanj, 2017., 14:17 »
Sve u redu. Zato se često kupuje računalo u komponentama. Recimo napajanje i kućište ti može i stajati mjesec dva na polici dok ti dođe novo računalo, a druge komponente i ne, jer može ubrzo izaći nešto novo, bolje i povoljnije.
Najlakše i najbolje ti je računalo stalno nadograđivati i mijenjati dok možeš. Jednu komponentu prodaš i kompenziraš i nadodaš za drugu, novu.
A napajanje i kućište ti uvijek ostaju ;)


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Napajanje
« Odgovori #6 : 13. Travanj, 2017., 20:42 »
EVC su stvarno odroni. Jedan longshot - uđi u bios i probaj ugasit C6/C7 power states

Odg: Napajanje
« Odgovori #7 : 14. Travanj, 2017., 16:42 »
EVC su stvarno odroni. Jedan longshot - uđi u bios i probaj ugasit C6/C7 power states
Ugasio sam nesto sve C i sad je pc dosta tisi i vise se ne cuje zvuk taj

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje
« Odgovori #8 : 14. Travanj, 2017., 18:10 »
Super, sad imaš privremeno rješenje dok ne skupiš novce i ne kupiš pravo napajanje. Ne daj Bože da se dogodi neko nevrieme ili doleti malo jača struja i ode ti cijeli komp i sve što si štedio.
Eto, dobio si na vremenu da ne moraš kupitinapajanje danas nego sutra...

Odg: Napajanje
« Odgovori #9 : 14. Travanj, 2017., 20:06 »
Super, sad imaš privremeno rješenje dok ne skupiš novce i ne kupiš pravo napajanje. Ne daj Bože da se dogodi neko nevrieme ili doleti malo jača struja i ode ti cijeli komp i sve što si štedio.
Eto, dobio si na vremenu da ne moraš kupitinapajanje danas nego sutra...
Mislio sam upgrade pc ovo ljeto,ali brat mi dao svoj pc pa me spasio xd

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9