HCL.HR

Napajanje i bottlencek

  • 21 Odgovora
  • 5205 Hitova
Napajanje i bottlencek
« : 24. Siječanj, 2015., 05:46 »
Pozdrav ljudi imam dva pitanja, ovako planiram si kupiti Sapphire r9 270x dual x 4gb i a imam procesor Amd Phenom 2 965 BE 3.7ghz O'ced i napajanje Xilence red wing 480w , dali ce biti bottleneck sa procesorom? I hoce biti dovoljno ovo napajanje?
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #1 : 24. Siječanj, 2015., 10:09 »
Bit će bottlenecka ali ne osjetnog da će ugrožavati perfomanse. Napajanje će biti dovoljno.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #2 : 24. Siječanj, 2015., 10:34 »
To napajanje nema ni 2x PCI-Express konektora... Ima samo 1...

A po specifikacijama kartice minimum je 500W napajanje, ovo nije ni certificirano 80+...

Moguće je da će ti raditi, a moguće je i da će sve prdnuti kad upregneš karticu.

Fali ti i 1 PCI-Express kabel za napajanje (imaš adaptere sa molexa na PCI-E)...



Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #3 : 24. Siječanj, 2015., 14:48 »
Hvala na odgovorima , da imam molex => 6 pinski konektor. A pod ovo "prdnuti"  na šta točno misliš? Jel moguce da mi riknu ostale komponente zbog pre slabog napajanja?
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2015., 14:50 TomzaBađan »
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #4 : 24. Siječanj, 2015., 14:53 »
Ja se s tim napajanjem i tom karticom ne bih igrao...

AMD inače po svim segmentima troši više od Intela ili nVidie. Radije uzmi pošteno napajanje sa certifikatom.

Ako ti napajanje ode moglo bi ti skuriti i matičnu, CPU i novi GPU... Ova provjerena napajanja imaju zaštitu i onda ako i krepaju ne sribaju ti ostale komponente.

Ova lošija napajanja mogu (ali ne moraju) skuriti sve drugo...


Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #5 : 24. Siječanj, 2015., 15:05 »
Aha pa rekli su mi da ovo moje napajanje ima kao tu zaštitu al to mi je cudno za napajanje od 300 kn. E a hoce grafa bolje raditi sa Fx 4100? jer frend mi ju nudi uz malu nadoplatu za phenoma,
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #6 : 24. Siječanj, 2015., 15:31 »
Morao bi si uzeti novu matičnu ploču.

AM3+ CPU ide samo na AM3+ ploču.

Dok AM3 CPU može ići i na AM3 i AM3+ ploču...

ne znam koju ploču imaš, no neke velike razlike neće biti... Druga stvar da ideš na FX 6xxx

Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #7 : 24. Siječanj, 2015., 15:39 »
ma imam Gigabyte GA-970A-DS3P am3/am3+, al mozda bi mi bilo bolje pošto fx 4100 manje troši a bolje se moze OC, skupio sam 1500 kn za grafu a sad ispada na kraju da bi trebao i napajanje i procesor mjenjat -.-
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #8 : 24. Siječanj, 2015., 16:00 »
Kažem ti da ti je to minimalni napredak. Ako ne moraš ništa nadoplatiti onda je to u redu.

CPU ne moraš mijenjati, ovisi sve koje igre igraš. Za najnovije igre još uvijek možeš proći pod minimalnom preporučenom konfiguracijom.

Ovisi sve što želiš od igara...

Evo ti primjer s tvojim CPUom i Asusovom r9 270x s 2GB VRAMa

http://youtu.be/i6BiwnIDp9g



Ako si s tim zadovoljan to ti je to! Samo pazi na to napajanje... Osobno se ne bih s time zafrkavao.

Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #9 : 24. Siječanj, 2015., 16:18 »
ma igram sve, vecinom ove najnovije naslove a watch dogs sam prešao sa sapphire r7 250x 1gb :D pa da onda cu napajanje si neko rješiti i to je to . Jel mi mozes preporuciti neko za 400 +- kn? Unaprijed hvala
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #10 : 24. Siječanj, 2015., 16:52 »
Odakle si? Ako si iz ZGa imaš hrpu opcija, ako ne moramo naći neki shop koji ti paše...

Ali evo imaš sad za dobru cijenu dobro napajanje sa certifikatom.


  Pogledaj ovdje
« Zadnja izmjena: 24. Siječanj, 2015., 16:54 Hrv4tin4 »

Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #11 : 24. Siječanj, 2015., 19:14 »
Iz Okolice Vinkovaca znaci hg spot, links, a ako ne uspijes naci nesto dobro onda cu si narucit ovako.

a to napajanje ce me taman izaci 500 kn al nema mi druge dobro si rekao ne treba riskirati
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #12 : 24. Siječanj, 2015., 19:36 »

Svakako javi kako si zadovoljan s novim komponentama i sretno!

Probaj naručiti online (bit će ti jeftinije) i pitaj da li možeš doći osobno preuzeti u poslovnici da smanjiš troškove.

« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2015., 21:58 Hrv4tin4 »

Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #13 : 24. Siječanj, 2015., 19:45 »
Hvala ti car si :ave: da moze se kod njih to uzeti da ne moram poštarinu plačat :D
"Uuuuuuuur Ahhhhhhrrrr Uhrrrr Ahrrrrrr Arrghh" 
-Chewbacca

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Napajanje i bottlencek
« Odgovori #14 : 24. Siječanj, 2015., 20:06 »
Samo pazi. Ova velika cijena je samo za webshop. U poslovnici je 499kn. Zato ih nazovi u ponedjeljak i pitaj možeš li kupiti preko interneta da ne plačaš 499kn.

I onda kad platiš da pokupiš u njihovoj poslovnici u VK, jer je ovo napajanje trenutno dostupno (po njihovim stranicaam, što ne mora biti 10% točno) samo u ZG.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9