HCL.HR

Napajanje zuji - zašto zuji ?

  • 3 Odgovora
  • 22695 Hitova
Napajanje zuji - zašto zuji ?
« : 19. Travanj, 2017., 14:53 »
Imam Enermax Triatlon Eco napajanje od 650 watta, i dosta često se događa da napajanje počne zujati - neobično i zasigurno nebi tako trebalo zujati . 5 minuta zuji,potom 10 minuta radi normalno,potom 10 minuta zuji,pa 5 minuta radi normalno itd itd. Nema nekog pravila kada se to događa , ponekad se događa kada nešto igram,ponekad kada slušam muziku,ponekad kada koristim internet. Ne zuji na onaj način kao kada ventilatori ruže,nego baš ''zuji-zuji'' . Zašto se to događa ? Ja sam isprva mislio da je to zbog prašine koja se skupila unutar kućišta,ali i nakon što sam ga ispuhao s kompresorom,zujanje je i dalje prisutno .

Ionako i tako imam u planu nabaviti novo napajanje jer taj Enermax mi je posudio prijatelj, ali zanima me zašto se to događa . Kompjuter mi je relativno novi - grafička kupljenja na Božić,sve ostalo kupljeno je i ugrađeno početkom 8 mjeseca prošle godine . Kada sam kupovao komp u 8 mjesecu,tada sam imao Corsair cs650,e s time sam imao drugčiji problem. To napajanje je više bilo ružilo - bilo je pod garancijom,pa sam dobio pare natrag ?

Dali ovi problemi mogu biti možda zbog mog kučišta ? Imam Fractal Design Define R5,i imam jedan problem na njemu . Na stražnjoj strani kućišta , nemogu više zašarafiti donji šaraf . Taj donji šaraf bi trebao držati side panel . Problem je u rupi,nije do šarafa .

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Napajanje zuji - zašto zuji ?
« Odgovori #1 : 19. Travanj, 2017., 15:54 »
Pogledaj na youtube coil whine - dali je to?

Uglavnom događa se, neajsno dali ga pokriva garancija, prema nekima da prema ne, no u svakom slučaju nije opasno za komponente

*

superedan

  • n00b
  • 1
Odg: Napajanje zuji - zašto zuji ?
« Odgovori #2 : 06. Travanj, 2023., 02:37 »
Ponekad zujanje može biti uzrokovano električnim smetnjama drugih uređaja ili komponenti. To može biti uzrokovano petljom uzemljenja, elektromagnetskim smetnjama ili drugim problemima.
stumble guys lolbeans

Odg: Napajanje zuji - zašto zuji ?
« Odgovori #3 : 06. Travanj, 2023., 05:42 »
...
« Zadnja izmjena: 06. Travanj, 2023., 05:48 moordrak »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9