HCL.HR

No VGA Signal restart

  • 5 Odgovora
  • 7415 Hitova
No VGA Signal restart
« : 30. Lipanj, 2016., 22:26 »
Poz, ocajnicki trebam pomoc. Zadnjih par mjeseci mi se dogadja da dok na kompjuteru radim nesto poput worda, power pointa ili vise tabova otvorenih na chromeu mi se ekran zacrni i pise "No VGA Signal" a kompjuter jos uvijek radi, ćujem ga, ali zvuk se prekine. Ovo se dogadja sa vremena na vrijeme sa nekim ostalima programima dok tijekom igranja zahtjevnijih igrica se dogodi uvijek (kupio sam na Rise of the Tomb Raider i ne mogu ga normalno igrat jer nakon 10 minuta igre se dogodi isti error i kompjuter se restarta,zvuk igre se ne cuje) dok recimo tijekom igranja Black Opsa ili MW2 se dogadja rijedje (na BO nekih svaki 5-6. put a na MW2 mi se samo jednom to dogodilo) CS:GO takodjer cesto restarta. Ovoga mi je vise pun kufer pa sam pokusao naci rijesenje. Mislio sam da je graficka u pitanju, da se pregrijava pa sam gledajuci temperature shvatio da definitivno u tome nije problem. Zatim sam negdje nasao da se to dogadja jer RAM stickovi nisu dobro ukopcani pa sam i to probao,izvadio ih i opet stavio. Zatim na nekom forumu kazu da se to dogadja jer se CPU pregrije. Mislio sam da bi vrlo vjerovatno ovo mogao biti problem jer sam si sam stavlja afetmarket hladnjak i to sam radio prvi put u zivotu pa nisam bio siguran kako da stavim termalnu pastu itd (a i pasta je bila ona obica sta se dobije sa hladnjakom). Posto sam bio overclockao CPU na 4.4 GHz odlucio sam ga vratit na 3.9 sto je malo iznad tvornickih 3.8. Temperature CPU-a u Biosu su bile 40ak sto nije lose s obzirom da bi negdje 80 bila temperatura na kojoj se aktivira zastita protiv pregrijavanja ali ipak sam odlucio kupiti novu termalnu pastu (Arctic MX-2) i ventilator jos jedan  za na CPU hladnjak (neki CM flow master nesto,neznam sad napamet ugl nista exstra,90-100kn cijena). Ocistio sam sve, stavio novu pastu, ventilatore u push-pull konfiguraciju i prekrizenih prstiju upalio komp. Odmah sam pokrenuo Rise of the Tomb Raider, ali naravno, nakon niti 10 min opet isti problem  :wildboy:   Pomozite!  :bonk:

Specs

CPU:                    AMD Athlon x4 760k 3.9 GHz

CPU cooler:          CoolerMaster Hyper 212 EVO

GPU:                   VTX3D Radeon HD7790 1GB

RAM:                  Kingston HyperX Blu 1666MHZ 2x4GB

MOBO                 Neka ASUS ASROCK nez tocno koja :D

OS:                    Windows 10 Pro

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: No VGA Signal restart
« Odgovori #1 : 30. Lipanj, 2016., 23:16 »
Prvo eliminiraj monitor ili grafu. Probaj ako možeš drugi pc ili laptop na svom monitoru ili nečiji monitor na svom pc.

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: No VGA Signal restart
« Odgovori #2 : 01. Srpanj, 2016., 15:10 »
Najvjerovatnije napojna, isti problem imao prije nekolko mjeseci. Pc se restartuje prilikom zahtjevnih igara nekad cak i u onim manje zahtjevnijim.

Iako je napojna bila apsolutno nova morao sam promjenit drugu i od tada nemam vise nikad problema.

Sljedeci put kad ti se restartuje odi u Even Viewer i trazi criticne greske.

Odg: No VGA Signal restart
« Odgovori #3 : 01. Srpanj, 2016., 19:45 »
Najvjerovatnije napojna, isti problem imao prije nekolko mjeseci. Pc se restartuje prilikom zahtjevnih igara nekad cak i u onim manje zahtjevnijim.

Iako je napojna bila apsolutno nova morao sam promjenit drugu i od tada nemam vise nikad problema.

Sljedeci put kad ti se restartuje odi u Even Viewer i trazi criticne greske.

Mozes li mi malo pojasniti sto si tocno uradio? Moje je bi napajanje ( Corsair VS550) trebalo biti vise nego dovoljno za ovaj sustav..Sto je Even viewer?

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: No VGA Signal restart
« Odgovori #4 : 01. Srpanj, 2016., 20:52 »
1. Otvori Event Viewer (ukucaj preko starta)
2. Izaberi Windows Logs, pa dvaput klik na Application
3.Sa desne strane ce ti izlistati sve evente, trazi critical errore
4.Javi sta pronadjes.

Najvjerovatnije ces naci Kernel power error, ja osobno nisam dobijo ovaj error, nego nesto kao "Dogodio se neocekivani shut down" tako da nisam znao jel odmah napojna.

Najbolje je da posudis od nekog napojnu pa da istestiras.



Odg: No VGA Signal restart
« Odgovori #5 : 04. Srpanj, 2016., 15:50 »
1. Otvori Event Viewer (ukucaj preko starta)
2. Izaberi Windows Logs, pa dvaput klik na Application
3.Sa desne strane ce ti izlistati sve evente, trazi critical errore
4.Javi sta pronadjes.

Najvjerovatnije ces naci Kernel power error, ja osobno nisam dobijo ovaj error, nego nesto kao "Dogodio se neocekivani shut down" tako da nisam znao jel odmah napojna.

Najbolje je da posudis od nekog napojnu pa da istestiras.
Nakon sto mi je opet izasao error i komp se restarto sam otvorio rvent viewer al nema nikakvih critical errora, samo wanring, info i error

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9