HCL.HR

Novo kučište

  • 4 Odgovora
  • 2390 Hitova
Novo kučište
« : 08. Prosinac, 2015., 10:13 »
Pozdrav ljudi,

Trenutno imam kuciste Thermaltake V3 black edition u kojem imam Sapphire R9 290 tri-x graficku karticu. Prema sluzbenim specifikacijama toliko velika kartica nebi trebala stati, no ja sam ju uspio staviti nakon sto sam malo pomaknio hdd.

E sada, posto imam i procesor FX 8350 koji dosta grije te kao i kartica zahtjeva dobar protok zraka, jednostavno kuciste drzim otvoreno sa strane, jer kada zatvorim taj panel sa strane racunalo mi se pretvori u zracnu pistu od buke koju proizvodi.

Zbog toga sam odlucio kupiti novo kuciste jer ne zelim da mi vise ovako otvoreno stoji, a i sve je dosta nagurano unutra.

Ako netko zna zelio bi da mi preporuci neko a da ima dobru prozracnost. Trenutno mi se najvise svida Zalman Z11 neo. Obicno mi se svidaju vise "classy" minimalisticki dizajni poput NZXT kucista ili zalman R1. Obavezno mi je da ima prozor sa strane da se vidi u kuciste.

Svi prijedlozi su dobro dosli :thumbs:

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Novo kučište
« Odgovori #1 : 08. Prosinac, 2015., 20:37 »
Ja sam uzeo Zalman Z11 plus(s plavim svijetlima), sviđa mi se izgled, i stanu grafičke do 290mm.
Još nisam imao priliku pokrenut računalo(ostala mi je matična za naručit), ali ima 5 ventilatora ugrađena
i stanu još 2 dodatna, malo je čudno što su odmah kraj ulaznog 2 izlazna ventilatora, kupio sam dodatni ulazni
zato što mislim da jedan ulazni ventilator nije dovoljan za 4 izlazna.
Preporuka je, ako se ide sa Zalman Z11 neo/plus kučištima, uzeti još jedan 120/140mm vent.

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: Novo kučište
« Odgovori #2 : 08. Prosinac, 2015., 21:23 »
Ako si pri novcima definitivno preporucujem Cooler Master Storm Trooper!

Odg: Novo kučište
« Odgovori #3 : 08. Prosinac, 2015., 21:48 »
malo je čudno što su odmah kraj ulaznog 2 izlazna ventilatora

U zalman Z11 neo dobijes za ulaz dva manja 80mm ventilatora sa strane gdje su one izbocine i jedan 120mm sa prednje strane, te jos dva 120mm za izlaz toplog zraka, jedan gore i jedan iza. Sve skupa 5 ventilatora dobijes, a jos ih se moze ugraditi do 8. Nesto su valjda promijenili od Neo plusa.

Uglavnom hvala svima koji su imali prijedloge ali sam se definitivno odlucio za Zalman Z11 neo :D

*

Chevosaki

  • *
  • 38
  • Screw you guys, I'm going home
Odg: Novo kučište
« Odgovori #4 : 08. Prosinac, 2015., 22:56 »
Evo samo da nadopunim ukratko
http://i.imgur.com/dFNcqkJ.jpg (slikano sa vanjske strane panela)
Kuciste ima 1 ulazni i 4 ispusna, ali posto se jako lagano moze doci do ova 2 na panelima
nepotrebno je dodavati jos taj 1 vent, vec je lakse preokrenuti ih da upuhuju zrak
onda imas 2 80mm i 1 120mm koj upuhuje i 2 120mm koji ispuhuju
ja sam se odlucio, posto sam vec kupio dodatan vent, imati jos 1 extra 120mm koj ispuhuje pri manjoj brzini da ne buci previse
Ali se u potpunosti slazem da je dobar potez kupiti Zalman Z11 kuciste, posto je dosta jeftina i ima mjesta za cable management

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9