HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 370280 Hitova
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #720 : 23. Veljača, 2017., 08:02 »
Ja sam moze se reci AMD guy, u biti nisam fanboy vec jednostavno ko klinac nisam imao priliku koristiti nVidiju ili intel (osim build za 2007 sa intel dual korcem i do par mj sam se druzio sam gigabyte windforce gtx 770 4gb) ali mislim da me ovaj ryzen kakav je sad nezanima, je super je imat 8 core ako radis tezak posao ali mene to uopce nezanima vec vidim sad vec da malo previse AMD bira borbe (izbjegava intelovi single core crushere), takodjer nezanimaju me procesori preko 2200 kuna, to mi je nekakva gornja granica, evo odmah izbacim zasto govorim to ja sam prije 6 mjeseci ugrabio i5 6500 novog u kutiji sa garancijom starom 12 dana za 1300 kuna ( za dodatnih 700 kuna sam dobio ASUS Z170P), poanta moje price je sljedece, izbjegavajte hype i radje pratite njuskalo, imate HD7870 za 500 (kupio u kolovozu prosle godine), r9 380 sa 4gb vrama za 700 kuna pobogu, r9 290 za 900, gtx 770 za 700 kn, sve te grafe ubiju rx460, gtx 1050 (r9 290 je na razini rx 470).

Mene interesiraju kako se drze ovi 6korci, imam kod kod brata Phenoma X6 1090T overclockan sa 320twp coolerom na 4.1, bas me zanima kolika je razlika, za usporedbu taj phenom je unistavao fx 6350 za 20%, ako ga ne pobjedi za 50% onda nije nista napravio

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #721 : 23. Veljača, 2017., 08:09 »
To je tvoja stvar zato što ne pratiš hardware i ne zanimaju te i ne trebaju ti nove stvari.
Ja nikada, ali nikada niti jednu jedinu komponentu ne bih uzeo polovno. Ako bih uzimao to mora biti vraški dobar deal i da mogu istestirati tu komponentu sa svim svojim testovima na barem sat vremena.


Nove stvari puno donose i daju. Ako pratiš cijelu scenu i imaš love onda često puta i pratiš trendove. Ja svoje stvari prodam na njuškalu i na kraju me i ispadne procesor od 5000kn za 2000-2500kn i tako se uvijek pokrijem i ne potrošim previše, a opet imam sve novo i pokrivam sve svoje potrebe.


Ne kupujem sad svaku generaciju, ali ako je skok dovoljno velik - sigurno uzimam.

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #722 : 23. Veljača, 2017., 09:32 »
Koja je razlika između r7 1700 i r7 1700x?70$ razlike zbog 0.5 GHz više a svi su otključani.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #723 : 23. Veljača, 2017., 13:51 »
Polovnom procu skoro da i nemoze nis bit...jedinih ''problema'' sam imao sa starim e2180 koji je prvo uredno radio OCan na 3.2ghz (ili 3.4 ne sjecam se vise :( ) i onda nakon par mj ili god vise nikako preko 3.0ghz (ili 3.2) stabilno...tako je onda radio jako dugo sve dok ga nisam prodao (nakon 3-4g, opet se ne sjecam :D).
RAMima isto nema sto bit, a ni grafi, uzmes nesto sto jos ima garanciju i vozi, ako nema garancije, onda grafu nema sanse da bi uzeo zbog problema sa hladnim lemom (ili se situacija popravila zadnjih godina?).
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #724 : 23. Veljača, 2017., 14:34 »
Ako se ne varam poanta je Novost iz svijeta hardvera, pa ako neki mogu smanjit da pišu o svojim intel penitium 1 ili kaj god, te dodavate mišljenja o Novima stvarima, a ne best polovne dijelove mislim da za takve ima jedna druga tema.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #725 : 23. Veljača, 2017., 16:03 »
Evo da nebi sve ispalo bajno:



Znači još čekanja za ove niže modele...   :wildboy:

Šema je da su yieldovi odlični (prinosi full ispravnih čipova po wafferu) prema ranijem izvještaju GloFo. AdoredTV je u jednom videu radio konzervativnu procjenu sa manjim brojevima od GloFo i ispalo je 75%, znači yieldovi su možda i preko 80%, što znači da imaju pun kuki ispravnih 8/16 procesora, te u ovome trenutku nemaju dovoljno defektnih čipova da pokriju ove modele sa manje jezgri/threadova. Znači da bi za ove niže modele morali ključati jezgre na 8/16, a to vjerojatno neće napraviti ovaj puta (prije su to radili) jer im se više isplati rokati ove skuplje modele...

Malo sam računao i omjer je otprilike sljedeći - dok naprave 8 komada bilo kojeg od ova 3 procesora sa 8c16t imaju
materijala tek za 1 procesor od preostalih 6 komada iz glasina. Znači tek kad naštancaju pun kufer ovih, tek će kasnije biti za ostalo...

Where is Ryzen 5 and Ryzen 3?
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2017., 16:07 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #726 : 23. Veljača, 2017., 18:06 »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #727 : 23. Veljača, 2017., 20:35 »
Još jedan razlog da ne vjerujete glasinama, sada na wccftechu piše kako će r3 biti quad core ali bez SMT-a, prije nekoliko sedmica/tjedana se pričalo kako će biti 4c8t procesora.Zaje*ali su mnogo ljudi, nema šanse da će iko više čekati, do 2. polovine će tržište biti preplavljeno polovnim Skylake procesorima, a i Intel bi mogao nešto izbaciti prije AMD-a.Usput strategija im je grozna, ali moram priznati da je tu nešto sumnjivo, zašto Intel nije ništa pripremio da dočeka zen?Ovo mi više izgleda kao da neko želi dati šansu AMD-u, vjerovatno zato što bi AMD propao, a Intel bi postao monopolistička tvrtka, tada bi ih najverovatnije rasparčali ili natjerali da open sourc-aju x86.
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2017., 20:40 black-op »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #728 : 23. Veljača, 2017., 20:59 »
One liste su finalne. Znači postojat će i 4 core (jedini bez SMT) pod R3 imenom, te 4c8t pod R5 imenom (uz 6c12t). Quad je jedini bez SMT vjerojatno zbog toga da se AMD spusti što je niže moguće sa ryzen ponudom (od samih početaka je poznato da je quad minimum)

Pa intel je pripremio kaby lake... I broadwell-e za HEDT (što misliš zašto po prvi puta postoji 10 core). To je njihov aktualan lineup. Javno se zna za dolazak zena skoro 3 godine, a intel vjerojatno i duže
« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2017., 21:01 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #729 : 23. Veljača, 2017., 22:23 »
Mislio sam da je r5 samo 6c12t.Kaby lake zasigurno nije tu da se nadmeće sa Zenom, koliko sam upoznat to je samo Netflix Skylake.Broadwell-e definitivno nije za sve kupce kao Zen.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #731 : 23. Veljača, 2017., 23:00 »
Mislio sam da je r5 samo 6c12t.Kaby lake zasigurno nije tu da se nadmeće sa Zenom, koliko sam upoznat to je samo Netflix Skylake.Broadwell-e definitivno nije za sve kupce kao Zen.

Pa kako nije, došao je u 1 mjesecu 2017 (Zen je trebao 2016 da ga nisu odgađali) - Intel CEO Remains Confident They Can Tackle Ryzen With Kaby Lake – 10nm Cannonlake Shipping In Q4 2017. Procesori se planiraju nekoliko godina unaprijed.

Digli su klokove na stvarno visoke vrijednosti znajući da AMD neće moći prestići njihove mainstream procesore u clockovima, OC potencijalu, kao ni skylake/kaby IPC. Znači i7 7700K će imati primat u gamingu u većini scenarija, te se nadaju da će jači singlecore i jači brand biti dovoljan da pokrije manjak/jezgri threadova... AMD je pak toga svjestan, pa "biraju borbe" - gaming prikazuju u 4K (jer će na 1080p biti u prosjeku sproji, naravno u igrama koje uopće skaliraju sa clockom i IPC), te uspoređuju sa overpriceanim broadwell-e procesorima kojima će parirati, a za brutalno manje cijene. Kad ih uspoređuju sa intelovim mainstream procesorima ističu isključivo multithread (produktivnost, gaming + streaming, bencheve u kojima je intel dominirao - cinebench i blender itd.)

AMD je očito snimio intelov luft između mainstream socketa gdje je max core count vječno 4 jezgre, koje uz to prodaje za relativno visoku cijenu, te preskupe enthusiast platforme za overpriced procesorima (osim eventualno ovih hexi sa 28-lanesa koje su po meni imale OK cijene za intelove pojmove). AMD ovdje može samo profitirati (pogotvo kad izbace serverske), te će po čistoj interciji vratiti dobar dio marketsharea. Intel će u svakom slučaju morati pritegnuti remen (smanjit će im se profit). Mislim da će nagodinu ipak morati ponuditi 6c12t na mainstream socketu, općenito možda napraviti core/thread bump (da i3 postane quad itd.), a HEDT značajno pojeftiniti. Npr. u 8 mjesecu bi im trebali izaći skylake-x i kaby-x, imat će navodno primjetno bolje clockove i OC potencija od broadwell-e, te naravno biti bolji i od ryzena. No problem je tu što od toga neće imati nikakve koristi ako i dalje budu duplo skuplji, x299 od minimum 2000kn itd. Kod canonnlakea im je problem što bi opet bio baziran na skylake uArch (znači isti, ili malo veći IPC), ali bi zbog problematičnog 10nm procesa trebao doživjeti degradaciju clocka naspram kaby lake (aka bili bi sporiji). Pa sad ne znaju što bi s tim. Postoje 2 mogućnosti - da na desktop uopće ne dođe cannonlake u Q1 2018 (Q4 2017 je za laptope), nego po četvrti puta procesori na 14nm (znači nakon tick-tock, odmah pada i proces-arhitektura-optimizacija strategija). Ili pak da postoje na desktopu dvije paralelne serije (cannonlake na 10nm sa nižim clockovima i coffe lake - rebrand kaby/skylake sa core/thread bumpom i/ili još većim clockovima)



Intel Confirms 8th Gen Core on 14nm, Data Center First to New Nodes

Intel verspricht über 15 Prozent mehr Leistung



Ovdje i ovdje možeš vidjeti da situacija u intelu nije baš bajna, zaspali su.

« Zadnja izmjena: 23. Veljača, 2017., 23:10 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #732 : 25. Veljača, 2017., 10:56 »
Mislio sam da je r5 samo 6c12t.Kaby lake zasigurno nije tu da se nadmeće sa Zenom, koliko sam upoznat to je samo Netflix Skylake.Broadwell-e definitivno nije za sve kupce kao Zen.

Pa kako nije, došao je u 1 mjesecu 2017 (Zen je trebao 2016 da ga nisu odgađali) - Intel CEO Remains Confident They Can Tackle Ryzen With Kaby Lake – 10nm Cannonlake Shipping In Q4 2017. Procesori se planiraju nekoliko godina unaprijed.

Digli su klokove na stvarno visoke vrijednosti znajući da AMD neće moći prestići njihove mainstream procesore u clockovima, OC potencijalu, kao ni skylake/kaby IPC. Znači i7 7700K će imati primat u gamingu u većini scenarija, te se nadaju da će jači singlecore i jači brand biti dovoljan da pokrije manjak/jezgri threadova... AMD je pak toga svjestan, pa "biraju borbe" - gaming prikazuju u 4K (jer će na 1080p biti u prosjeku sproji, naravno u igrama koje uopće skaliraju sa clockom i IPC), te uspoređuju sa overpriceanim broadwell-e procesorima kojima će parirati, a za brutalno manje cijene. Kad ih uspoređuju sa intelovim mainstream procesorima ističu isključivo multithread (produktivnost, gaming + streaming, bencheve u kojima je intel dominirao - cinebench i blender itd.)

AMD je očito snimio intelov luft između mainstream socketa gdje je max core count vječno 4 jezgre, koje uz to prodaje za relativno visoku cijenu, te preskupe enthusiast platforme za overpriced procesorima (osim eventualno ovih hexi sa 28-lanesa koje su po meni imale OK cijene za intelove pojmove). AMD ovdje može samo profitirati (pogotvo kad izbace serverske), te će po čistoj interciji vratiti dobar dio marketsharea. Intel će u svakom slučaju morati pritegnuti remen (smanjit će im se profit). Mislim da će nagodinu ipak morati ponuditi 6c12t na mainstream socketu, općenito možda napraviti core/thread bump (da i3 postane quad itd.), a HEDT značajno pojeftiniti. Npr. u 8 mjesecu bi im trebali izaći skylake-x i kaby-x, imat će navodno primjetno bolje clockove i OC potencija od broadwell-e, te naravno biti bolji i od ryzena. No problem je tu što od toga neće imati nikakve koristi ako i dalje budu duplo skuplji, x299 od minimum 2000kn itd. Kod canonnlakea im je problem što bi opet bio baziran na skylake uArch (znači isti, ili malo veći IPC), ali bi zbog problematičnog 10nm procesa trebao doživjeti degradaciju clocka naspram kaby lake (aka bili bi sporiji). Pa sad ne znaju što bi s tim. Postoje 2 mogućnosti - da na desktop uopće ne dođe cannonlake u Q1 2018 (Q4 2017 je za laptope), nego po četvrti puta procesori na 14nm (znači nakon tick-tock, odmah pada i proces-arhitektura-optimizacija strategija). Ili pak da postoje na desktopu dvije paralelne serije (cannonlake na 10nm sa nižim clockovima i coffe lake - rebrand kaby/skylake sa core/thread bumpom i/ili još većim clockovima)

(Klikni za pregled slike.)

Intel Confirms 8th Gen Core on 14nm, Data Center First to New Nodes

Intel verspricht über 15 Prozent mehr Leistung

(Klikni za pregled slike.)

Ovdje i ovdje možeš vidjeti da situacija u intelu nije baš bajna, zaspali su.

Super! Uzimajući u obzir sve što si sad napisao, da li Ryzen vrijedi, ili je samo over hypean?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #733 : 25. Veljača, 2017., 11:59 »
Za ovakve cijene naravno da vrijedi, naravno malo je AMD navukao scoreove (i7 6900K nema 1470 u cinebenchu nego oko 1560, TDP je malo žešći marketing jer je sama potrošnja struje negdje kao broadwell-e), realno je očekivati slabiji OC potencijal itd. Ali to su sve nijanse, da cpu te kategorije ide od 2800kn je ludnica. Samo druga stvar je što fakat rijetko kome treba cpu od 16 threadova. Od samog, čistog gaminga nema koristi (iako 6c12t defintivno nije overkill za gaming, čak ni sada). Ovi ostali ryzeni će biti mnogo važniji za gamere, samo dolaze kasnije jbga...

Core count vs frequency, what matters for gaming?

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #734 : 25. Veljača, 2017., 14:32 »
Znaci mislis da bi jedan 1700, ili 1700x bili dobra kupnja, tj. dobra zamjena za moj i5 3470? Za gejmanje. Ono oko cega sam ja skeptican je future proof ovih Ryzena. Sve mi se cini kao uvod u totalno novu generaciju CPUova. Kako od AMDa, tako i od Intela.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9