HCL.HR

PC se nece upalit

  • 19 Odgovora
  • 19573 Hitova
*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
PC se nece upalit
« : 24. Svibanj, 2017., 20:37 »
Danas je bila grmljavina i izgleda da je.nesto pregorilo, pokusao sam upaliti komp i nista, ne svijetli ona lampica i nista se ne pali, onda sam stavio napajanje koje na drugom kompu radi i opet nista pa izgleda da nije do napajanja e sad mene zanima sta je onda pregorilo ako je nesto pregorilo i u cemu je problem.

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #1 : 24. Svibanj, 2017., 21:56 »
Jel se osjeti kakav smrad plastike u kucistu?
Jesi li probao drugu uticnicu?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #2 : 25. Svibanj, 2017., 00:06 »
Ostaje ti samo metoda eliminacije sa komponentama iz drugog pc. Ako to nemaš morat ćeš odnijet negdje.

Primjera radi poznanici je u sličnom slučaju otišla samo mbo, no kažem može biti svašta. Računaj samo da cpu 99,9% nije, jer im ekstremno rijetko što bude
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj, 2017., 00:09 andrash »

*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #3 : 25. Svibanj, 2017., 08:45 »
10RV uticnica je u redu jer se drugi komp pali normalno.

andrash komponente nemogu mjenjat sa onim iz drugog pc jer je drukciji socket i sve je drukcije, probao sam staviti napajanje od kompa koji se nece upalit na komp koji radi i onda sam skuzio da ni napajanje ne radi tako da moram mijenjat i napajanje i vjerovatno mbo, pa sam onda mislio da je mozda do gumba za paljenje ali sam probao onu metodu za paljenje bez gumba tako da kratko spojim one prikljucke na mbo ali opet nista.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #4 : 25. Svibanj, 2017., 09:44 »
Kažem, cpu ti nije sigurno, a mbo možeš dijagnosticirat tako da eliminiraš sve ostalo, tako da ti ni ne treba druga mbo i cpu istog socketa. Znači da si već utvrdio da je napajanje, a ako se sa ispravnim napajanjem ne pali onda je i mbo ako si ram isto eliminirao, kao i diskove (njih samo ištekaš, ako se ne pali zbog njih, može se doći do biosa i bez hdd-a, odnosno instalacije OS-a, a može se bootat i neki live OS sa usb-a i cd/dvd-a).
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj, 2017., 09:48 andrash »

*

IgorSSS

  • *
  • 19
  • Gamer
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #5 : 25. Svibanj, 2017., 10:05 »
Pokusao sam maknuti sve sa mbo, prikljuciti napajanje na mbo i jedan ventilator prikljuciti na mbo i pokrenut pomocu kratkog spoja onih prikljucaka ground i power,pa mislim da je mbo neispravna jer bi  trebao se  ventilator pocet vrtit ili sam u krivu?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #6 : 25. Svibanj, 2017., 10:34 »
I da ti se zavrti vent ne znači da je mbo ispravna, jer je to samo jedan segment. Upravo tako je bilo mojoj susjedi, vent sa cpu coolera se vrti, ali mbo u banani i ne boota, a sve drugo ispravno. Dakle eliminiraj mbo u klasičnom radu u konfiguraciji (naravno nakon sto utvrdiš ispravnost rama), jer nisam siguran u tu šemu.
« Zadnja izmjena: 25. Svibanj, 2017., 10:36 andrash »

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #7 : 07. Lipanj, 2017., 12:57 »
Zdravo svima ja imam problem sa PC-om
Juce sam igrao LoL i u pola partije mi je pisalo da nemam neta (uzvicnik) i komp je poceo da mi baguje al ja sam imao net,posle 5 sati ponavo mi se to desilo
Nakon 10 sati ja sam upalio komp i posle 15 minuta mi ne pisalo display driver stopped respoding) i samo mi se komp ugasio,jutros ja da upalim komp samo se cuje kratak beep i nista ne reaguje i nesto malo zuji takodje na mom ruteru je pisalo crveno kad je komp ugasen a zeleno kad je upaljen a sad nista ne svetli a mis i slusalice mi svetle
Svi driveri su mi update za graficku!!!
Konfiguracija:
Gtx 750ti
Fx6300
8GB Ram
Za maticnu i hladjenje nisam siguran kutije su mi u potkrovlju tkd da ne znam
Hvala!

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #8 : 07. Lipanj, 2017., 13:40 »
Koliko si vjest sa racunalom odnosno rastavljenjem i vadjenjem dijelova? Ako bas i nisi, nema ti druge nego odnjeti comp na popravak u neki servis...

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #9 : 07. Lipanj, 2017., 13:43 »
Nisam vest uopste,ali kad se vratim iz skole izvadcu napajanje i vratiti ponavo al ako se PC ukljuci u Regeditu cu pokusati nesto uraditi ima na yt mom drugu je to pomoglo al ne znam dal ce meni

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #10 : 08. Lipanj, 2017., 14:18 »
Nisam vest uopste,ali kad se vratim iz skole izvadcu napajanje i vratiti ponavo al ako se PC ukljuci u Regeditu cu pokusati nesto uraditi ima na yt mom drugu je to pomoglo al ne znam dal ce meni

Onda ti preporučam da ga odneseš nekome tko se razumije ili u neki servis, jedino ćeš tako ustanoviti u čemu je problem, koji je očito hardware-ske prirode kad se komp ne pali.

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #11 : 08. Lipanj, 2017., 14:22 »
Popravio sam solo :D

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #12 : 08. Lipanj, 2017., 15:08 »
Napiši kako si to riješio, ako naide netko tko ima isti problem, da i on može riješit.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #13 : 08. Lipanj, 2017., 20:43 »
Izvadio sam napajanje iz struje i saceko 30 sekunde,posle sam vratio u struju ukljucio komp,pa sam u reg editu nesto namestio imate na youtubu :D

Odg: PC se nece upalit
« Odgovori #14 : 12. Lipanj, 2017., 12:44 »
reg edit (ili registry editor) služi za namiještanje registara u windowsima, što nema nikakve veze sa paljenjem računala. Ako se comp nije htio upaliti, ništa što ti napraviš sa regedit-om neće pomoći... tako da je očito nešto drugo bio razlog i problem. Ali možda si barem onda riješio problem da ti se ne restarta i ne gasi više...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9