HCL.HR

Pentium 4 630,problem sa temperaturom.

  • 6 Odgovora
  • 2728 Hitova
*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« : 21. Ožujak, 2014., 19:09 »
Evo da objasnim u čemu je stvar,znaci frend mi je rekao da mu se kompjuter kad igra igre odjednom zamrzne pa me je pozvao da pogledam u cemu je stvar.Prvo sam pomislio na viruse i isao skanirati PC na quick scan sa Malwarebytesom i kad je analizirao komp odjenom se zamrzao i nije vise htio funkcionirati.Restartiram PC ,udem i BIOS i temperatura 80°C...Danas dodem ja do njega,rastavimo komp,ocistimo dobro CPU i hladnjak od stare paste i stavimo novu (Arctic MX-4) ,upalimo PC i temperature budu u redu.Opet stavim skanirat od virusa i dode negdje malo vise od pola i zamrzne se,CPU skoci na 61°C...U cemu bi mogao biti problem? Inace ja imam Pentiuma 4 631 i max. temperatura mi bude oko 47°C nakon neprestanog visesatnog igranja
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #1 : 22. Ožujak, 2014., 09:13 »
mislim ovo je banalno al jel ti sjeo hladnjak kak treba? moguce je puno tog, mozda ti u podnozje nije sjeo kak treba, a isto tak moguce je da je i proc, probaj nesto pa javi :D
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #2 : 22. Ožujak, 2014., 14:18 »
Sve je sjelo kako treba,provjerio sam...
« Zadnja izmjena: 22. Ožujak, 2014., 14:21 general98 »
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #3 : 23. Ožujak, 2014., 11:32 »
se mijenja brzina ventilatora? ovisno o matičnoj može se podesiti ponašanje istog, ako je sve po difoltu, vent bi se trebao buniti čim se temperature dignu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #4 : 23. Ožujak, 2014., 12:41 »
se mijenja brzina ventilatora? ovisno o matičnoj može se podesiti ponašanje istog, ako je sve po difoltu, vent bi se trebao buniti čim se temperature dignu

Da mijenja se kako se zagrijava,kad se zagrije čuje se ko motor golfa dvojke.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #5 : 06. Travanj, 2014., 20:17 »
Pada mi na pamet samo jedna stvar...
To je procesor koji je rađen cca 2005 godine...
Pretpostavljam da se koristi već 7 godina (minimum), možda je otišla pasta ispod IHS-a...
https://www.youtube.com/watch?v=Ic5buuVh5BQ

Osobno ne bih nikada ga skidao, ali ako nemaš druge opcije i to bih napravio...

Razmisli, vidi pa javi ;)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pentium 4 630,problem sa temperaturom.
« Odgovori #6 : 07. Travanj, 2014., 20:49 »
Pada mi na pamet samo jedna stvar...
To je procesor koji je rađen cca 2005 godine...
Pretpostavljam da se koristi već 7 godina (minimum), možda je otišla pasta ispod IHS-a...
https://www.youtube.com/watch?v=Ic5buuVh5BQ

Osobno ne bih nikada ga skidao, ali ako nemaš druge opcije i to bih napravio...

Razmisli, vidi pa javi ;)

IHS je na tim procesorima zalemljen, nema paste ispod (kao i na sandy bridge intelima koji su hladniji od ivy & haswella i time pogodiniji za viši OC). Nema što biti što već nije navedeno. Ako je do temperature cpu uvijek je ili do paste ili hladnjaka (npr. nije sjeo). Eventualno nešto softverski - povratak biosa na tvorničke postavke (možda je loš OC napravljen), možda pokvaren senzor ili softver za očitavanje temp...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9