HCL.HR

Pitanje oko memorije (RAM)

  • 8 Odgovora
  • 3648 Hitova
*

xeel

  • *
  • 138
Pitanje oko memorije (RAM)
« : 12. Veljača, 2014., 21:00 »
Iman dobru konfiguraciju kompjutera, ali ocu dignit RAM na 8 GB i OS na 64 bitni pa sad iman pitanje sta se tice RAMa.
*Da napomenen odma nisan neki EKSPERT sta se tice hardvera.

Maloprije san otvoria kuciste i malo pogleda sta pise na memoriji.

Citat:
2G DDR3 1333 DIMM CL9

Otisa san vidit koja bi mi memorija od 8GB pasala pa san nasa ovo.
Gleda san po internetu kako se stavlja to i kako sve ide pa je bilo raznih savjeta da se pogleda oce li odgovarat memorija brzini nekakvoj, procesoru i slicnih stvari.

Pa sad ako ima nekih clanova ovdi koji se razumiju ovdi da mi pomognu i savjetuju me.
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2014., 21:16 XeeL »

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #1 : 12. Veljača, 2014., 21:24 »
Pokušat ću ti laički objasnit,pošto mi se ne da pretjerano pisat gdje,zašto i zbog čega :mrgreen: Tih 1333 MHz je radni takt RAMa,CPU preko memory controllera podržava odrežene radne taktove, tako da recimo imaš CPUe koji podržavaju sve do 2000Mhz a imaš i neke koji podržavaju do,recimo 1066Mhz.
Ukoliko nabaviš RAMe višeg radnog takta nego što ti CPU podržava, radni takt će ti automatski bit smanjen na onu razinu koja je prihvatljiva CPU-u. Što se tiče samoga radnog takta, nećeš vidjet neku ogromnu razliku između, recimo 1333 i 1600 ili 2000. Barem ne u svakodnevnom,normalnom korištenju. Savjet? Ne zamaraj se pretjerano s tim i pokušaj proć čim povoljnije. ;)
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2014., 21:27 Armox »

*

xeel

  • *
  • 138
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #2 : 12. Veljača, 2014., 21:52 »
Pokušat ću ti laički objasnit,pošto mi se ne da pretjerano pisat gdje,zašto i zbog čega :mrgreen: Tih 1333 MHz je radni takt RAMa,CPU preko memory controllera podržava odrežene radne taktove, tako da recimo imaš CPUe koji podržavaju sve do 2000Mhz a imaš i neke koji podržavaju do,recimo 1066Mhz.
Ukoliko nabaviš RAMe višeg radnog takta nego što ti CPU podržava, radni takt će ti automatski bit smanjen na onu razinu koja je prihvatljiva CPU-u. Što se tiče samoga radnog takta, nećeš vidjet neku ogromnu razliku između, recimo 1333 i 1600 ili 2000. Barem ne u svakodnevnom,normalnom korištenju. Savjet? Ne zamaraj se pretjerano s tim i pokušaj proć čim povoljnije. ;)

Znaci ako uzmen ovu bit ce sve ok?

EDIT: evo nasa san jos jednu koja bi mi ja mislin odgovarala sta se tice moje maticne (valjda dobro govorin) ili konfiguracije

link: http://amzn.com/B0069RXHF8

Sta mi je bolje uzet? One dvije da zaminin sa ovima sadasnjim i dobijen 8 GB ili ako to tako ide da uzmen ovo pa skupa sa onon drugon od 2 GB iman 10 GB?

Tia bi se samo uvjerit da ce sve bit u redu ako stavin ili jedne ili druge (ovo od linksa i ovo sa amazona).
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2014., 22:45 XeeL »

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #3 : 12. Veljača, 2014., 23:18 »
Znaci ako uzmen ovu bit ce sve ok?
Da, radit će bez beda.

Sta mi je bolje uzet? One dvije da zaminin sa ovima sadasnjim i dobijen 8 GB ili ako to tako ide da uzmen ovo pa skupa sa onon drugon od 2 GB iman 10 GB?
Tia bi se samo uvjerit da ce sve bit u redu ako stavin ili jedne ili druge (ovo od linksa i ovo sa amazona).

Ne preporučujem baš instaliranje TOLIKO različitih memorijskih modula pošto bi moglo stvarati probleme u dual channel modu ako nisu iste latencije. Ja ti preporučujem da si jednostavno uzmeš ove iz Linksa. Za razliku od ovog modula sa amazona, ove iz linksa možeš koristit u dual channel modu. G.Skill u zadnje vrijeme ima vrlo dobre proizvode, ali opet sve zavisi o tvom budžetu. Ponavljam, pokušaj proć čim povoljnije, ne isplati ti se previše davat za memoriju. Ali ako inzistiraš pogledaj i ovo .
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2014., 23:29 Armox »

*

xeel

  • *
  • 138
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #4 : 12. Veljača, 2014., 23:36 »
Znaci ako uzmen ovu bit ce sve ok?
Da, radit će bez beda.

Sta mi je bolje uzet? One dvije da zaminin sa ovima sadasnjim i dobijen 8 GB ili ako to tako ide da uzmen ovo pa skupa sa onon drugon od 2 GB iman 10 GB?
Tia bi se samo uvjerit da ce sve bit u redu ako stavin ili jedne ili druge (ovo od linksa i ovo sa amazona).

Ne preporučujem baš instaliranje TOLIKO različitih memorijskih modula pošto bi moglo stvarati probleme u dual channel modu ako nisu iste latencije. Ja ti preporučujem da si jednostavno uzmeš ove iz Linksa. Za razliku od ovog modula sa amazona, ove iz linksa možeš koristit u dual channel modu. G.Skill u zadnje vrijeme ima vrlo dobre proizvode, ali opet sve zavisi o tvom budžetu. Ponavljam, pokušaj proć čim povoljnije, ne isplati ti se previše davat za memoriju. Ali ako inzistiraš pogledaj i ovo .


Hvala ti puno, ako ikako mogu da ti se oduzin za odgovor samo reci.

Uzet cu ovo. Ne zelin se sad mislit radi 50 kn razlike.

*

Armox

  • *
  • 77
  • "I need scissors 61!!"
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #5 : 12. Veljača, 2014., 23:49 »
Znaci ako uzmen ovu bit ce sve ok?
Da, radit će bez beda.

Sta mi je bolje uzet? One dvije da zaminin sa ovima sadasnjim i dobijen 8 GB ili ako to tako ide da uzmen ovo pa skupa sa onon drugon od 2 GB iman 10 GB?
Tia bi se samo uvjerit da ce sve bit u redu ako stavin ili jedne ili druge (ovo od linksa i ovo sa amazona).

Ne preporučujem baš instaliranje TOLIKO različitih memorijskih modula pošto bi moglo stvarati probleme u dual channel modu ako nisu iste latencije. Ja ti preporučujem da si jednostavno uzmeš ove iz Linksa. Za razliku od ovog modula sa amazona, ove iz linksa možeš koristit u dual channel modu. G.Skill u zadnje vrijeme ima vrlo dobre proizvode, ali opet sve zavisi o tvom budžetu. Ponavljam, pokušaj proć čim povoljnije, ne isplati ti se previše davat za memoriju. Ali ako inzistiraš pogledaj i ovo .



Hvala ti puno, ako ikako mogu da ti se oduzin za odgovor samo reci.

Uzet cu ovo. Ne zelin se sad mislit radi 50 kn razlike.

ćevapi i mala piva i ja sretan :mrgreen: . Šalim se naravno, uživaj u ramima :piva:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #6 : 13. Veljača, 2014., 00:34 »
Jednostavno googlaj svoj model matične, i imaš ram support list na službenoj stranici matične...

10gb ram ti ne treba, prodaj taj keks od 2gb. Skoro svim igrama je 4 gb dosta, eventualno BF4 mp sa 64 igrača može povući do 6.7gb ako se ne varam...

Ako ti je ostatak konfiguracije slabašan (cpu i/ili gpu), mnogo rama je neće učinit gaming zvijeri, kažem samo čisto informativno (da se nebi razočarao, jer neznam kakva očekivanja imaš)

EDIT
4gb vs 8gb vs 16gb gaming
http://www.techbuyersguru.com/RAMgaming.php
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2014., 00:53 Andrash »

*

xeel

  • *
  • 138
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #7 : 13. Veljača, 2014., 10:56 »
GA-P61-S3-B3 (rev. 1.2), fala ti evo naša san. Mislin da je to to da ce mi odgovarat ova memorija koju san nasa na Linksu.

Nije mi slaba konfiguracija (barem mislin da je tako). Graficka mi je AMD Radeon 7770, a procesor Intel Core i3-2130 CPU 3.40 GHz

RAM ocu cisto poboljsat radi buducih igara koje ce sad dolazit kroz 2014, jer vidin da ih dosta trazi malo vise od 3.5 GB RAMa, a uz to cu i 64bitni OS instalirat.

Hvala na savjetu.
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2014., 10:58 XeeL »

*

xeel

  • *
  • 138
Odg: Pitanje oko memorije (RAM)
« Odgovori #8 : 15. Veljača, 2014., 22:22 »
Evo sve san sredia i RAM i OS.

Naletia san na neke poteskoce tj. probleme sta se tice memorije, ali sve je uspjesno rijeseno.

LOCK

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9