HCL.HR

Pomoć oko dijagnostike

  • 12 Odgovora
  • 11992 Hitova
*

qu3st

  • *
  • 13
Pomoć oko dijagnostike
« : 24. Kolovoz, 2016., 18:01 »
Pozz ljudi, ovak imam jedan problem. Prije nekih 3 dana kad sam ugasio PC nakon rada na njemu (malo nešto za faks i igre), kada sam ga htio upaliti kasnije nije reagirao. Tj. bio on u sleepu/shut down PC mi više uopće nije reagirao taj dan. Upalio sam ga iduće jutro i sve ok i kad sam ga opet stavio u sleep opet se kasnije vratio isti problem. Sam sam ga slagao i stoga znam da je sve složeno kak se spada budući da je radio zadnjih godinu i pol. Kupio sam ga po komponentama 2014. u 12 mjesecu. Danas ujutro sve ko i prije noramalno ga upalio nakon što ga nisam dirao oko 10h i kasnije  kad sam ga ugasio ne bi ga upalio ni Nikola Tesla. Otvorio sam ga i napravio CLR CMOS preko matične i ništa. Napajanje radi jel sam ga provjerio s onim testom sa spajalicom. Matična mi ne daje nikakva beep nakon što izvadim RAM ili grafu. Stvarno bi vam bio zahvalan kad bi me savjetovali da ga ne moram nosit na dijagnostiku i plaćat 200 kn bezveze.

GPU : R9 270X 4GB MSI gaming
CPU: FX 6300
RAM:  8 GB

*

qu3st

  • *
  • 13
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #1 : 24. Kolovoz, 2016., 18:03 »
Aha i zaboravih da se PC i svi venitlatori uredno pale isto ko i LED, al nema slike, HDMI je ok 100%. I kad ga pokušam zgasit na gumb za paljenje na kučištu ne reagira. Hvala.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2016., 18:10 »
Jesi probao zamijeniti bateriju? To često puta pomaže u takvim situacijama. Ili je bar izvadi pa opet stavi natrag.

*

qu3st

  • *
  • 13
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2016., 18:59 »
Nisam to probo, znaci samo ju izvadim na nekolko minuta i vratim. A fi bi mogao kupit eventualno novu bateriju buduci davje nemam doma.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2016., 19:04 »
Provjeri i dali je tipka za paljenje kućišta dobro spojena, ma provjeri sve kablove.
Također ako imaš priliku možda da ipak probaš to napajanje u nekom drugom pc

*

qu3st

  • *
  • 13
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #5 : 24. Kolovoz, 2016., 19:10 »
Dakle yvi kablovi su spojeni i u to sam siguran zato jer sam danas iso sve rastavit i ispuhat cijeli PC. Sastavio sam ga nazad i provjeeio i sve ne ok.  A sto se psua tice nemrem ga spojit na nis drugo, al kazem obavio sam test sa spajalicom. Dakle uzmes spajalich iskopcas psu iz struje i iz maticne i spojis spajalicu u zelenu zicu tj i taj pin i u uzemljenje (crna zica) i upalis ga i ostavis spojene ventilatoe od kucista i ak se pale radi Meni su se palili ...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2016., 19:21 »
Spajalica ne znači ništa. Postoje pravi testeri na napajanja. Može ti 24 pinski konektor raditi, ali ne radi 8 pinski CPU konektor ili SATA i itd. Taj test sa spajalicom je obična patka koja kruži po internetu i služi isključivo da vidiš pali li se napajanje, a ne je li ono u potpunosti ispravno.

*

qu3st

  • *
  • 13
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #7 : 24. Kolovoz, 2016., 19:24 »
Ma znam radio sam u servisu jedno vrijeme i znam da nis nije sigurno al nemam doma tester...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #8 : 24. Kolovoz, 2016., 19:31 »
Imaš ga na ebayu za cca 5$...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #9 : 24. Kolovoz, 2016., 20:15 »
Može biti do napajanja, ali je manje vjerojatno - rekao bih da ti je najvjerojatnije matična krepucnula.

Imao sam praktički isti problem s FX8350 procesorom, nestabilan rad s random resetiranjem... a u nekim situacijama isto se nije mogao ugasiti komp na Power tipku (iako i dok je bio "upaljen" nije bootao u Win niti davao video signal). Ispalo je da mi je 4-pinski konektor na matičnoj spržen. Popravio sam to privremeno lemilicom iste večeri :) jer mi je trebao komp za rad (spržen je bio samo jedan pin), ali problem je nestao tek kad sam kupio novu matičnu.

Jučer je i ona krepucnula.

Tako da prelazim na novu platformu sada, ovaj setup je ionako dao svoje nakon dvije godine snimanja videa, renderiranja i praktički 24/7 rada.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #10 : 25. Kolovoz, 2016., 01:52 »
Posto ste vec malo ozbiljnija "firma" trebate i na takvom hardveru raditi, predlazem Intel i7 5820k, 64GB rama, Asus X99A USB  3.1, vodeno hlađenje Arctic liquid freezer 240, a za grafu imate na akciji gtx 980ti sa besplatnom dostavom za 3070kn iz Alza shopa, nebi bilo lose dvije uzeti posto je cijena vrh, a u SLI-u ce ravnati sve pred sobom za cijenu jedne gtx 1080.

Ovo bi drasticno ubrzalo editiranje videa, rendering i poboljsalo streaming.

Normalno to sve u slucaju da se sami financirate, mada mislim da ce vam sponzori opet sve dati.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #11 : 25. Kolovoz, 2016., 10:30 »
Ma znamo mi složit komp :) danas već dolazi dio novog hardvera, pričat ćemo mi već o novoj konfiguraciji za editing ne brini :)

Ali ajde da ne idemo off topic, qu3st ima problem pa da vidimo ako možemo pomoć da se to riješi.

*

Ivsica

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć oko dijagnostike
« Odgovori #12 : 01. Rujan, 2016., 23:36 »
Moje mišljenje je također da je ili matična ili napajanje, ako imaš od koga posuditi bar napajanje pa probaj tako, ako ne radi onda je 99% matična!?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9