HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3281494 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10245 : 11. Listopad, 2017., 14:17 »
Ne, samo procesor i grafička su ti skoro 7000kn, di je tu ostalo.  :D
Grafička "vr klase" ti je gtx 1060 6gb, a to je minumum 2100-2500kn...

Također i7 7700K nema smisla kupovati pored ryzena i 8 generacije intela (koje još nema po trgovinama, a priča je kako će biti problema sa dostupnošću do 12 ili 1 mjeseca).

Znači za taj budžet ja bi ovako:



Sorry cpu se ne vidi na slici - R5 1600 je

Uzishop. Ostane ti dovoljno za tipkovnicu po izboru

Za laptop se javi u temi za laptope i navedi budžet

@Ros

Jel ti treba i monitor? Uglavnom javi se pred kupovinu jer se ponude i cijene mijenjaju, ako te zanima sada to bi ti bilo skoro identično kao prijedlog u ovom postu



« Zadnja izmjena: 11. Listopad, 2017., 14:26 andrash »

*

Ros

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10246 : 11. Listopad, 2017., 18:34 »
Da da i monitor, ali to sam mislio tam u temu za monitore hitit.

*

Ros

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10247 : 11. Listopad, 2017., 19:21 »
Ne, samo procesor i grafička su ti skoro 7000kn, di je tu ostalo.  :D
Grafička "vr klase" ti je gtx 1060 6gb, a to je minumum 2100-2500kn...

Također i7 7700K nema smisla kupovati pored ryzena i 8 generacije intela (koje još nema po trgovinama, a priča je kako će biti problema sa dostupnošću do 12 ili 1 mjeseca).

Znači za taj budžet ja bi ovako:



Sorry cpu se ne vidi na slici - R5 1600 je

Uzishop. Ostane ti dovoljno za tipkovnicu po izboru

Za laptop se javi u temi za laptope i navedi budžet

@Ros

Jel ti treba i monitor? Uglavnom javi se pred kupovinu jer se ponude i cijene mijenjaju, ako te zanima sada to bi ti bilo skoro identično kao prijedlog u ovom postu




Ovak, grafička je jaci model pretpostavlja od onog gore prvog prijedloga, ali vidim da su drugi rami i druga maticana ako se ne varam, postoji razlog zakaj si stavil druge opcije ili? Za ssd se slažem da bude 250gb.
« Zadnja izmjena: 11. Listopad, 2017., 19:23 Ros »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10248 : 11. Listopad, 2017., 19:58 »
Ali i košta manje i to je OK složeno za tu cijenu i njoihovu ponudu komponenata. Vidi ja kad nekom slažem prijedlog prvo moram odabrati shop. To odabrem prema trenutnoj cijeni ključnih tj. najskupljih komponenata (jer napamet znam što otprilike može ići) i trenutnoj ponudi (to izvrtim na nabava.net). Uzishop sam uzeo radi najbolje cijene cpu-a, gpu-a, a i cijene ostalog su dobre. I taman mu se uguzilo sve sto sam zamislio do ispod 8000kn, a da nijedna komponenta ne odudara (case i napajanje su pristojni itd. nista nije low end). E sad svi oni imaju drugačiju ponudu, u futuri bi možda bio ovaj ili onaj ram, u centru ovo ili ono napajanje, par desetaka kn razlike u cijeni nečega i sl. ali u globalu je to sve tu negdje. U dosta drugih shopova on u tom budžetu nebi mogao imati taj cpu, gtx 1060 6gb, 16gb ram, pristojnu mbo (4 ram slots i vrm cooler), pristojan case sa ventovima itd. Tako da sve ovisi. Ako gledaš takve detalje štošta se tu promjeni do Božića glede takvih sitnica
« Zadnja izmjena: 11. Listopad, 2017., 20:01 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10249 : 11. Listopad, 2017., 21:31 »
Ne, samo procesor i grafička su ti skoro 7000kn, di je tu ostalo.  :D
Grafička "vr klase" ti je gtx 1060 6gb, a to je minumum 2100-2500kn...

Također i7 7700K nema smisla kupovati pored ryzena i 8 generacije intela (koje još nema po trgovinama, a priča je kako će biti problema sa dostupnošću do 12 ili 1 mjeseca).

Znači za taj budžet ja bi ovako:



Sorry cpu se ne vidi na slici - R5 1600 je

Uzishop. Ostane ti dovoljno za tipkovnicu po izboru

Za laptop se javi u temi za laptope i navedi budžet

@Ros

Jel ti treba i monitor? Uglavnom javi se pred kupovinu jer se ponude i cijene mijenjaju, ako te zanima sada to bi ti bilo skoro identično kao prijedlog u ovom postu






E hvala ti puno na ovome.. jako mi se sviđa šta si sastavio za ove pare ali mi nije jasno kako si našao ovu grafičku za 2315 kn i koje ti je mišljenje o naručivanju iz inozemstva? Da li se to isplati? Jer koliko vidim jeftinije je sve u Americi npr..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10250 : 11. Listopad, 2017., 21:45 »
Sa amerikom imaš problem - cijene su im bez poreza, ne dostavljaju u hr, a i da - morao bi platit carinu i vjerojatno skupu dostavu.

Iz EU možeš naručivati, ali nemaš besplatno sastavljanje (ako ti treba) tj. nemaš uopće, a i cijene su ti otprilike iste, nekad čak i bolje ovdje (recimo par komponenata što sam nedavno uzeo u hr bi me iz njemačke izašla isto ili skuplje).

*

Ivan1995

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10251 : 11. Listopad, 2017., 22:07 »
Bok,

Planiram uzeti neku gaming konfu od cca 5000 kn. Dakle iskljucivo za gaming.
Moram priznat malo sam pogubljen u svim tim opcijama pa bih vas molio za pomoc ako netko ima neke dobre ideje.

Trenutna konfa mi je:
ASRock H55M-LE
Intel Core i5 650 3,20 GHz
RAM 4GB DDR3
AMD Radeon HD 5670 512MB
1 TB HDD

Hvala vam unaprijed ekipa :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10252 : 11. Listopad, 2017., 23:09 »
Daj mi reci točan model napajanja koje imaš (moraš otvorit stranicu ako nemaš na računu ili kutiju) i koje kućište?

Jel bi znao ubacit komponente ili imaš nekoga? Kontam da uzmeš hdd definitivno, case i napajanje ako valjaju, a ostalo na tržnicu...

*

Ivan1995

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10253 : 11. Listopad, 2017., 23:21 »
Ne znam tocno koje je napajanje ali polagano otkazuje, desava mi se u zadnje vrijeme da se tesko pali komp, cak se jednom ugasio iz cista mira... Nisam doma, pa ga ne mogu provjerit, za vikend tek. Kuciste sam planirao promjeniti uzeo bih neko oko 300-400kn, prvenstveno jer je raštimano, portovi su dali svoje itd, ali to ne racunam u tih 5k kn.
Mislim da ne bih imao problema s ubacivanjem komponenti ali imam i frendove koji su spretniji od mene s tim.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10254 : 12. Listopad, 2017., 00:19 »
Sa amerikom imaš problem - cijene su im bez poreza, ne dostavljaju u hr, a i da - morao bi platit carinu i vjerojatno skupu dostavu.

Iz EU možeš naručivati, ali nemaš besplatno sastavljanje (ako ti treba) tj. nemaš uopće, a i cijene su ti otprilike iste, nekad čak i bolje ovdje (recimo par komponenata što sam nedavno uzeo u hr bi me iz njemačke izašla isto ili skuplje).


Aha..Hvala ti puno. Odlučio sam se za ovo što si mi složio..samo još da te pitam da li paše i Rayzen 5 1600X sa ovom matičnom i da li dođe cooler uz ovo sve.
i šta je sa zvučnom i net karticom.. Ima li ova matična to sa sobom ili moram posebno uzimati?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10255 : 12. Listopad, 2017., 01:42 »
imam oko 100 eura da kupim PC pa me  zanimaju neke stvari
jel bolji i jaci quad core q8400 od core2duo e8400, bitno je da manje stopa igrica..
na primjer q8400 ima 4mb casha a e8400 ima 6mb casha, koliko je vazno imati vise casha?
i jos ova graficka, intel gma 4500, up to 1,5gb, jel ta graficka uzima od rama memoriju i povecava graficku do max 1,5gb?
lose se razumijem u sve ovo jer dugo godina koristim samo laptop,  pa mi je vrijeme da uzmem i neki PC.. ;)

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10256 : 12. Listopad, 2017., 07:20 »
Nemoj ništa kupovati od toga ako imas laptop, s takvim pc-em ne mozes nista.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10257 : 12. Listopad, 2017., 11:27 »
ma meni ne treba npr zbog gta 5 ili takvih igrica, vec najvise zbog LoLa.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10258 : 12. Listopad, 2017., 13:09 »
Ne znam tocno koje je napajanje ali polagano otkazuje, desava mi se u zadnje vrijeme da se tesko pali komp, cak se jednom ugasio iz cista mira... Nisam doma, pa ga ne mogu provjerit, za vikend tek. Kuciste sam planirao promjeniti uzeo bih neko oko 300-400kn, prvenstveno jer je raštimano, portovi su dali svoje itd, ali to ne racunam u tih 5k kn.
Mislim da ne bih imao problema s ubacivanjem komponenti ali imam i frendove koji su spretniji od mene s tim.

Od ovog što si spomenio 1tb hdd sigurno prebacuješ, a za case i napajanje javi. Ovako sa svime osim hdd-a



Uzishop

Aha..Hvala ti puno. Odlučio sam se za ovo što si mi složio..samo još da te pitam da li paše i Rayzen 5 1600X sa ovom matičnom i da li dođe cooler uz ovo sve.
i šta je sa zvučnom i net karticom.. Ima li ova matična to sa sobom ili moram posebno uzimati?

Uzmi R5 1600 umjesto 1600X, taj ti je best buy. Em su isti cpu sa različitim clockovima out of the box, isto se clockaju, jeftiniji je + dobiješ dobar stock cooler dok 1600X dolazi bez coolera (dakle još dodatni trošak za cooler). R5 1600 se i sa stock coolerom bez problema digne na 3.6ghz odnosno clock 1600X.

Zvučnu i net karticu (lan) dobiješ sa matičnom

@Manijaci

Ničeg iole novijeg se ti nećeš naigrati na tim prastarim integriranim
« Zadnja izmjena: 12. Listopad, 2017., 13:15 andrash »

*

Bajro

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10259 : 12. Listopad, 2017., 14:57 »
Pozdrav
Sta mislite koji dio bi bio najbolje nadogradit i zasto,usput nemam znaci para da uzmem nesto dobro samo mogu ovako postepeno nadogradjivati ...
Evo specs :
Core 2 Quad q6600
Geforce GT 730 2 gb DDR5 64 bit
4 gb ram ddr2
160 g hard disk
Evo maticne https://support.hp.com/us-en/document/c01324212

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9