HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3286041 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4680 : 12. Svibanj, 2015., 17:01 »
Pozdrav svima evo mene opet :)  Znaci bio sam prije par dana tu pa sam odlucio odgodit kupnju za iza 20. al u meduvremenu se dosta toga promijenilo tako da cu ipak ranije kupovat nego sta sam planirao,tocnije sutra idem narucit djelove pa bi trebao malu pomoc.

Znaci ja sam ovako slozio pa molim za savjete i kritike:  Procesor-    Fx 6300   
                                                                                                     Matična-      Gigabyte GA-970A-DS3P, AM3
                                                                                                     Grafička-     XFX R9 280 3GB DDR5
                                                                                                     Memorija-   Corsair 8GB, 1X8GB modul, DDR3, 1600MHZ, 240 DIMM
                                                                                                     Kućište-       Zalman Z3 PLUS mid tower case. 192

Kupujem u instaru posto su oni jedni od rijetkih koji daju na 24 rate (sa kamatom) na american.
 Isao bi do 5000 kn a ovo bi me ispalo za sada 4350. E sad molio bi vas za preporuku za napajanje i aftermarket cooler jer mislim malo oc. Pa  ako mozete pogledat u instaru sta mi je najbolje da upada u budget posto se ja ne kuzim previse.I da molim vas gledajte cijenu za kreditne kartice a ne ovu za gotovinu.
Hard disk imam svoj koji cu im odnjet sutra kad cu narucivat pa ce mi ga ugradit zajedno sa ostalim komponentama a sto se tice optickog uredaja to mi ne treba budem preko usb-a instalirao windowse.

Hvala vam na pomoci

Edit: ipak cu kupovat opticki uređaj jer sam se sjetio da mi ipak treba przilica.izabrao sam najeftiniji DVD snimač Asus DVD RW, i on dode 140 kn znaci sad sam na 4500 kn.
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2015., 17:15 Heisenberg900 »


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4682 : 12. Svibanj, 2015., 19:30 »
Pozdrav svima evo mene opet :)  Znaci bio sam prije par dana tu pa sam odlucio odgodit kupnju za iza 20. al u meduvremenu se dosta toga promijenilo tako da cu ipak ranije kupovat nego sta sam planirao,tocnije sutra idem narucit djelove pa bi trebao malu pomoc.

Znaci ja sam ovako slozio pa molim za savjete i kritike:  Procesor-    Fx 6300   
                                                                                                     Matična-      Gigabyte GA-970A-DS3P, AM3
                                                                                                     Grafička-     XFX R9 280 3GB DDR5
                                                                                                     Memorija-   Corsair 8GB, 1X8GB modul, DDR3, 1600MHZ, 240 DIMM
                                                                                                     Kućište-       Zalman Z3 PLUS mid tower case. 192

Kupujem u instaru posto su oni jedni od rijetkih koji daju na 24 rate (sa kamatom) na american.
 Isao bi do 5000 kn a ovo bi me ispalo za sada 4350. E sad molio bi vas za preporuku za napajanje i aftermarket cooler jer mislim malo oc. Pa  ako mozete pogledat u instaru sta mi je najbolje da upada u budget posto se ja ne kuzim previse.I da molim vas gledajte cijenu za kreditne kartice a ne ovu za gotovinu.
Hard disk imam svoj koji cu im odnjet sutra kad cu narucivat pa ce mi ga ugradit zajedno sa ostalim komponentama a sto se tice optickog uredaja to mi ne treba budem preko usb-a instalirao windowse.

Hvala vam na pomoci

Edit: ipak cu kupovat opticki uređaj jer sam se sjetio da mi ipak treba przilica.izabrao sam najeftiniji DVD snimač Asus DVD RW, i on dode 140 kn znaci sad sam na 4500 kn.
ja bih uzeo lc cc 120, jer sam si ga i ja uzeo(dolazi mi sutra)-slična konfa, a napajanje ti je preporučio HighEnd
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2015., 19:32 gamer 192837465 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4683 : 12. Svibanj, 2015., 19:56 »
Napajanje http://www.instar-informatika.hr/napajanje-thermaltake-tr2-500w-bronze/0151157
Hladnjak http://www.instar-informatika.hr/hladnjak-za-procesor-raijintek-aidos-heatpipe/CPRT-001

Hvala ti valjda bu dobar taj cooler,to bum onda uzeo.

@gamer 
da i ja sam mislio taj uzet al na zalost nemaju ga u instaru pa cu uzet ovo sta je HighEnd  predlozio
U svakom lsucaju hvala vam obojici

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4684 : 12. Svibanj, 2015., 20:18 »
To ti bude malo preko 5000kn. Ako ti ne smeta prelaženje budući da ionako na rate uzimaš, malo skuplja verzija - imaš Antec 550W VP550F, a cooler recimo themisa

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4685 : 12. Svibanj, 2015., 20:31 »
To ti bude malo preko 5000kn. Ako ti ne smeta prelaženje budući da ionako na rate uzimaš, malo skuplja verzija - imaš Antec 550W VP550F, a cooler recimo themisa

Pa ako je velika razlika izmedu ta 2 coolera dodat cu onda jos tih 100 kn ak se isplati,a sto se tice napajanja vidim da je ovo tvoje jace a kosta isto? sta mi nije onda bolje to napajanje uzet?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4686 : 12. Svibanj, 2015., 20:45 »
Je. Prema ponudi i cijenama u instaru vjerojatno best buy

http://www.techpowerup.com/reviews/Antec/VP550F/11.html
« Zadnja izmjena: 12. Svibanj, 2015., 20:48 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4687 : 12. Svibanj, 2015., 21:32 »
Ok hvala ti na pomoci i trudu onda je to to. Uzet cu sve kaj sam napisao i ovaj tvoj prijedlog za napajanje i cooler.
Hvala

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4688 : 12. Svibanj, 2015., 21:37 »
Mozes na Themisa ako se vec mozes protegnuti, bolji je hladnjak te ima veci ventilator pa je manje bucan i radi na manjim okretajima, ja sam za napajanje stavio Thermalteka zato jer ima godinu vise garancije a garancija mi je jedan od najbitnijih cimbenika u kupnji i u danasnje vrijeme kad komponente odlaze prije garantnog roka. Uglavnom ni sa jednim neces pogrijesiti od ta dva napajanja, samo si sa Thermaltekom godinu dana mirniji ;)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4689 : 13. Svibanj, 2015., 16:27 »
Ma u svakom slucaju hvala sta si odvojio vremena da pomognes. Uglavnom danas je sve naruceno i vec sutra je slozeno tako da hvala svima na pomoci

*

Ragee

  • *
  • 69
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4690 : 14. Svibanj, 2015., 08:31 »
Baci par fotka kasnije :)
One car in exchange for knowing what a man's made of that is prize i can live with.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4691 : 14. Svibanj, 2015., 14:12 »
Pozzz ekipa jel može jedna konfiguracija oko 5000-6000 kn (grafa,proc,matična,rami,harddisk,napajanje)


Hvala :piva:
The Only Easy Day Was Yesterday

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4692 : 14. Svibanj, 2015., 14:53 »
Namjena? Kuciste ne trebas - ako je tako navedi koje imas. Sto se tice buđeta ako se radi o gaming konfiguraciji najpametnije ti je izdvojiti sredinu (5500 kn).




*

MerrcyBK

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4693 : 14. Svibanj, 2015., 17:36 »
Treba mi pomoc pri gradnji pc kon.
7000-8500kn
Nerazumijem se u ta cuda ali igram igrice i treba novi pc.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4694 : 14. Svibanj, 2015., 17:40 »
Bez monitora? Ako ga imas navedi koji.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9