HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3281645 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #660 : 09. Travanj, 2013., 14:35 »
BTW HP-ovi laptopi su u kvarovima najgori koje možeš kupit, a Toshiba je najbolja. A što se tiče gaminga na tom laptopu sve ovisi želiš li ti sve na high postavkama igrat (što na tom laptopu nećeš moć kod većine igara), ili na low-mid postavka (što ćeš vjerovarno moć). čudi me malo to što ima samo 3GB ram memorije

Jer, testirao si hrpu HP laptopa, radiš u servisu za laptope, te ovo sa 100% sigurnoscu kazes?

Samo na temelju toga da si linkao newegg kao izbor za kupnju mi govori da nemaš blage veze o hardveraju, a kamoli koji je brand jači od kojeg.

Svi prijenosnici do 5k kn su ti sastavljeni od istih komponenti, istih materijala, jedino se razlikuje tipkovnica, dizajn i touchpad. Tako da je najbitnije uzeti onog s boljom garancijom, što je u ovom slučaju HP. 90% ljudi ni ne zna da kupnjom HP računala dobiješ besplatni support i door to door service pri kvaru.

A sto se tiče Titana, sa svim davanjima prema državi te ispadne više od 7k kn, što je neisplativo (iako je neisplativo i 4k kn dat za njega).

Bilokoji laptop s core i3 ivy bridge + hd4000 ce moc novije igre vrtit na low. Jos bi pametnija odluka bila sacekati haswel procesore za dva mjeseca.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #661 : 09. Travanj, 2013., 17:51 »
Bio ja u shopu i mislim da cu uzeti hp pavilion g6. Imaju jesfniji model i3 6 GB rama i skuplji i5 4GB rama. Ovo mi treba zato sto zelim igrat sa posla. A pola dana provodim na radnom mjestu tako da mi je isplativo. Sada me interesira na kakvim bi postavkama i na kakvoj rezoluciji mogao igrati?
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #662 : 09. Travanj, 2013., 19:29 »
A evo link gdje TITAN košta manje od 6000kn http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130897


A nemoš ti uspoređivat Ameriku ja ti velim tu kakve su kod nas cijene. Znam i ja da su u Americi skoro duplo jeftiniji dijelovi za komp a sa newegg-a se ne isplati kupovat jer te samo za poštarinu oderu sigurno min 50dolara pa do 150dol a mozda i više tako da to nije toto. Onda je bolje otić kod Slovenaca oni su baš jeftini što se tiče komponenti za pc.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #663 : 09. Travanj, 2013., 20:11 »
Evo stigao meni laptop. Svijez, nov, zapakiran. Ustvari sad sam ga ja otpakirao.

Ovo je za mene spansko selo. Ne znam mu cak ni konfiguraciju. Ali dobro, stigao je :clap: Budem postao kasnije i konfiguraciju. Eto sutra igram i na poslu :piva:
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #664 : 10. Travanj, 2013., 00:07 »
Isplati li se uzeti Intel i3 procesor nemam baš para sada za i5 ili i7 a koliko vidim sa i3 mogu sve igre,grafička mi je dobra 2gb te 128bitna inače procesor košta 250KM ili ti ga 1000KN

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #665 : 10. Travanj, 2013., 00:25 »
Bio ja u shopu i mislim da cu uzeti hp pavilion g6. Imaju jesfniji model i3 6 GB rama i skuplji i5 4GB rama. Ovo mi treba zato sto zelim igrat sa posla. A pola dana provodim na radnom mjestu tako da mi je isplativo. Sada me interesira na kakvim bi postavkama i na kakvoj rezoluciji mogao igrati?

Jebiga kad ti igre najviše ovisi o grafici, a na integruši na laptopu se i nečeš baš naigrat da je neznam kakav cpu. Stolni se uzima za gaming

Isplati li se uzeti Intel i3 procesor nemam baš para sada za i5 ili i7 a koliko vidim sa i3 mogu sve igre,grafička mi je dobra 2gb te 128bitna inače procesor košta 250KM ili ti ga 1000KN

Gledaj radije amd fx 6300, možda čak i 6100, al probaj do fx 6300 jer ima bolji single-threading (ugrubo poboljšan fx 6100)
Inače i i3 je dobar za igre, al ovisi i koji i3, gledaj da je ivy (brojevi sa 3xxx)
a od još jeftinijih imaš athlone x4 740 i 750K na fm2 socketu - oni su isto ok za grafičke do snage 7790, gtx650Ti i max 7850
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2013., 00:29 Andrash »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #666 : 10. Travanj, 2013., 00:40 »

B75 matične su dobre no zašto nebi dodao još 300-400kn i uzeo si gtx 660ti nego običnu gtx 660 ili 7870

I btw ja nisam mu mislio stavit gtx 660Ti bote :bonk:

:ave:

A je's ti težak čovjek u pm maternu bog te nedo ja nisam sarkastičan ma iskreno boli mene ona stvar el će netko imat 5 puta jači komp od mene tako da ja nisam uopće sarkastičan.

:fpalm:
Jesi siguran da znaš što znači sarkastičan (hint- ne znači ljubomoran) :ave:
Uostalom- JA sam bio sarkastičan

Mislim ne napadam te, al očito si jako mlad
Ajd bar se slažemo da je TITAN bacanje novaca- tolko lud nitko nije


*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #667 : 10. Travanj, 2013., 13:34 »
Pozdrav, zamolio bih bilo koga da mi predloži neki dobar procesor da i ja mogu igrati ''ozbiljnije'' igre. ;)

Mora biti u skladu s mojom matičnom i grafičkom, zar ne?

Ovo je matična: K8N4-E (Socket 754),
a ovo grafička: Nvidia GeForce GT 240

Hvala unaprijed. :D
I'm forever blowing bubbles...

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #668 : 10. Travanj, 2013., 14:09 »
Nema više procesora na tom socketu zadnjih par godina tak da ak misliš radit upgrade morat ćeš na novije tehnologije.

*

shelob

  • **
  • 152
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #669 : 10. Travanj, 2013., 14:47 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2013., 14:54 serdax »
I'm forever blowing bubbles...

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #670 : 10. Travanj, 2013., 19:01 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?

A ovisi sta oces intel ili amd evo mozes ovako sa dvojezgrenim i3 mislim svi su i3 dvojezgreni :hiha:
maticna sto se tice ove maticne ja bih uzeo ovakvu jer s tom grafickom kolko sam gledao na yt da nemes pokrenuti Crysis 3 naveo si ozbiljnije igre a to je po meni ozbiljna.
http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=0201515
Procesor: http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=int-ib-i3-3210
Eto :thumbs:

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #671 : 10. Travanj, 2013., 19:04 »
Da. Nemaš frke sa b75 čipsetom kod običnih (non K procesora), pa na to se i i7 bez beda može stavit. Matične su problematičnije sa amd-ima (naročito phenomima i fx procesorima).
Inače klokaju se K procesori (koji su dosta skuplji i tek onda bi možda morao uzet i skuplju ploču) -po meni to ti netreba uzmi obični i5 npr. i vozi (a to je svjetski proc za gaming).

A za grafičku- tu nema fulanja- koju god da uzmeš od tih valjaju. Opeko si se jednom pa si sad previše oprezan

rame razliku nećeš osjetit- pa mislim da su im i cijene onda podjednake. Uzmeš najjeftiniji i to je to. Npr. ako matična ima 2 utora za rame uzmeš 1*8 gb (a to je i jeftinije od 2*4gb)

eto i to sam reko

Kažeš 2011 si uzimo pc. Šta je s njim? Koja konfiguracija?
Ako bi uštedio možeš si uzet kučište, hard disk, pržilicu s njega, a napajanje i ostalo prodaš...

Ma nebu mjenjal ili vaditi iz njega jer....prodat cu ga citavog pa kupiti novi a moze li ko reci valja li ovo kuciste ?
http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=0150830
Btw ako mi moze neko reci jeli dodje plavi fan u njemu ili moram naknadno kupovati :chair: jer mi se svidjaju ovi plavi fanovi msm zelim barem jedan u kucistu pa moze mi ko reci moze li se to kupiti ako nedodje u kucistu ?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #672 : 10. Travanj, 2013., 19:56 »
A lol.. :s Koliko bi me dosla otprilike jedan dobar dvojezgreni procesor i jedna maticna?

2-jezgreni procesori za današnje igre baš i služe toliko dobro kao i 4-jezgreni no eto objasnit ću ti. Ovako svaka današnja igra koja izađe i svuda ti piše da su ti 2-jezgreni procovi minimalni a nadam se da znaš da pod minimalne sistemske zahtjeve da ti moraš imat min 512mb grafu i barem min 2gb rama tako je barem za igranje neke novije igre no ako patiš da igraš na višim postavkama i boljoj rezi onda ti ja preporučavam neki intel ili amd proc sa 4-jezgre i neku solidnu matičnu. Ali trebat češ i onda rame jer ako ti imaš s754 matičnu onda vjerojatno imaš DDR rame tako da ako misliš promjeniti proc i matičnu onda moraš i DDR3 rame si uzeti a oni nisu skupi samo nezz koliko si ograničen sa budgetom?
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2013., 20:29 P3NDULUM »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #673 : 10. Travanj, 2013., 20:57 »
BTW HP-ovi laptopi su u kvarovima najgori koje možeš kupit, a Toshiba je najbolja. A što se tiče gaminga na tom laptopu sve ovisi želiš li ti sve na high postavkama igrat (što na tom laptopu nećeš moć kod većine igara), ili na low-mid postavka (što ćeš vjerovarno moć). čudi me malo to što ima samo 3GB ram memorije

Jer, testirao si hrpu HP laptopa, radiš u servisu za laptope, te ovo sa 100% sigurnoscu kazes?

Samo na temelju toga da si linkao newegg kao izbor za kupnju mi govori da nemaš blage veze o hardveraju, a kamoli koji je brand jači od kojeg.

Svi prijenosnici do 5k kn su ti sastavljeni od istih komponenti, istih materijala, jedino se razlikuje tipkovnica, dizajn i touchpad. Tako da je najbitnije uzeti onog s boljom garancijom, što je u ovom slučaju HP. 90% ljudi ni ne zna da kupnjom HP računala dobiješ besplatni support i door to door service pri kvaru.

A sto se tiče Titana, sa svim davanjima prema državi te ispadne više od 7k kn, što je neisplativo (iako je neisplativo i 4k kn dat za njega).

Bilokoji laptop s core i3 ivy bridge + hd4000 ce moc novije igre vrtit na low. Jos bi pametnija odluka bila sacekati haswel procesore za dva mjeseca.


Ti mene ovdi zajebaješ jel tako?

Šta mislis zašto dobijaju door to door service pri kvaru? Ja to negovorim sa 100% sigurnošću, ali sve koje znam da su imali HP-ove laptope nisu se baš obradovali sa njima.

Isto jel vi kužite da i ako oni oderu 50-100$ poštarine na titana da će iopet to biti duplo jeftinije nego ovdje (ionako onaj ko ima para da uzme titana oće li njemu biti problem dati još 100$ za to). Ja samo uze svoju GTX 580 iz Newegga za 500$ i poštarinom od 10$. Nevidim ja tu nikakva problema.

A i taj zaključak da nemam pojma o hardwareu zato što sam linkao Newegg me fascinira =D>
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #674 : 10. Travanj, 2013., 21:59 »
Što je sa porezom na carini? Kad ti to opale neće bit jeftinije nego kod nas.

Nego trebo bi da mi netko složi konfiguraciju za igranje(više manje) do 400€. Napajanje nije potrebno ima od 500W(slika, trebalo bi to bit od 500W ne kužim baš.)
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2013., 22:02 zg_rider111 »


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9