HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3284982 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7320 : 12. Veljača, 2016., 17:37 »
A ovaj zadnji dio teksta u videu nisi ni pročitao ili što?
https://youtu.be/wQgrHhc8o0Y?t=3m34s


Jesi li uopće skužio da se radi o 2 grafičke?!? To je totalno druga priča u tom slučaju.


Kao što ti piše i5 will only bottleneck in SLI or Crossfire setupima...  :tired:

Pa vidio sam, al sam mislio da to netrebam objasnjavat posto dvije gtx 760 su negdje kao gtx 980, slab je to SLI, da se radi o dvije gtx 980 to se moze nazvat dobrim SLI setupom gdje bi se moglo ocekivat bottleneck.

Pogledaj malo strane i domace forume, taj i5 napravi bottleneck i r9 280x u nekim situacijama.

Evo jos malo testova, gtx 970 sa i5 3570k na 4.2 GHz bottleneck:

https://youtu.be/9lCq8Qk9wjY?t=114

Zanimljivo je kako se dobro FX 6300 ponasa u tim situacijama.
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2016., 17:43 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7321 : 12. Veljača, 2016., 17:42 »
Nemožeš uspoređivati SLI ili Crossfire komunikaciju s CPUom i onda reći da je to isto kao da CPU komunicira s jednom jačom GPU.  :fpalm:
Već imaš nekoliko upozorenja i jedan ili čak više banova zbog pisanja nebuloza po forumu.


Ovdje smo ljudima kako bi im pomogli a ne se ponovno prepirali.
Ti si namjerno ili nenamjerno IZOSTAVIO bitnu činjenicu koja uvelike mijenja stvar.
Opet počinješ u svom tempu, ali ovaj puta to neće trajati kao zadnji puta. Ne izostavljaj bitne informacije i ne barataj s nekim svojim brojkama i pričama dok ne pokažeš konkretan dokaz, a ne SLI CF konfiguraciju i onda po njoj tvrditi da je i5 bottleneck...


Ovo ti je zadnje upozorenje jer smo već previše vremena proveli u raspravi s tobom.
Nemam ništa protiv tebe osobno, ali opet si počeo sa svojim pričama i svojom brijom.
Ovo smatraj kao zadnje upozorenje koje ćeš službeno dobiti ukoliko ne budeš iznosio SVE činjanice i informacije s konkretnim dokazima.
Znači ovo je zadnje upozorenje pred trajan ban.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7322 : 12. Veljača, 2016., 17:47 »
Ja ovdje nisam dobio nikakav BAN, i nijedno upozorenje, mislim da pricas o onom HackerMag-u
Nebuloze nisma pricao nikad, pa sve je potkrijepljeno dokazima...

Uostalom, ajde posto ti bas moram crtat, evo ti gdje je i5 3570k na 4.2 GHz bottleneck sa gtx 970

https://youtu.be/9lCq8Qk9wjY?t=114

pogledaj malo vidis da je taj CPU konstantno na jako visokom loadu.
Zanimljivo ej kako je fx 6300 dobar u tim situacijama

I da, da je CPU bottleneck dovoljno je da samo jedna jezgra ode na 100 posto.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7323 : 12. Veljača, 2016., 17:54 »
Ti vidiš isto što i ja vidim u videu?
Igra puno bolje ide na i5 i na i7 nego li na FX 6300...
Uz to da je tu najveći BT zapravo FX 6300 ako pogledaš GPU usage.
Naravno da će igra ići bolje i lakše na jačem procesoru nego li na slabijem. Naravno da je i7 bolji nego li i5 ili FX 8300. Ali da ima premium cijenu i koliki je omjer uloženog dobivenog je pomalo upitan.
No onaj tko ima novca uvijek mu se preporuča i kupuje Intel i nVidia kombinacija.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7324 : 12. Veljača, 2016., 18:03 »
Ovdje nije bila rasprava oko fx 6300, ja sam samo rekao kako je zanimljivo da 2.5 puta jeftiniji CPU radi jako dobro, znaci nekih 10 posto manji GPU usage ima od i5.

Poanta je bila da si me napao ko zadnju budalu i prijetio jer pricam gluposti(vjerojatno si me zamjenio za onog Hackera...), a na temelju toga sam ti isao zaljepiti ovaj link da vidis da je i5 na 4.2 GHz ipak bottleneck sa jednom grafom u nekim scenarijima i to je to, rasprave o cijenama i isplativosti ovdje nisu uopce bitne.

Sorry ali kao moderator, privrzenost jednoj strani (Intel i Nvidia) nebi smijo pokazivati po forumu, svaki cjenovni rang ima svoje komponente koje su nbest buy, tako da normalno ako neko ima 10000+ kn po tvome ispada da se ide na Intel Nvidia(gtx 980ti i i7k) to se slazem, ali ne kupuju svi nit imaju toliko novaca za takve kompove/komponente.

Bez ljutnje, ovo je sve dobronamjerna rasprava cemu i sluzi forum, svi mi hocemo najbolje ljudima ovdje ;)
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2016., 18:05 HighEnd »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7325 : 12. Veljača, 2016., 18:07 »
Slažem se s tobom. Svaki cjenovni rang ima svoje. Ja osobno nikada ne bih išao u nikakvu kombinaciju s AMDom, ali sam složio desetke računala s AMD procovima i grafičkama jer su ljudi bili u tom cjenovnom rangu.
Kao što si i sam zaključio - onaj tko može i ima novaca će kupiti Intel i nVidia kombinaciju, no onaj tko je ograničen budgetom kupuje najbolje što može za tu lovu.
I oprosti, da, zamijenio sam te s njim  :ementaler:


S druge strane ako ćemo cjepidlačiti GTA V i druge veće igre (40GB+) imaju problema s fps dropovima zbog mehaničkih diskova dok na SSDovima tih problema uopće nema...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7326 : 12. Veljača, 2016., 18:16 »
Za FPS drop vjerujem da pomaze SSD(nisma testirao ali ima smisla) kao i kod loadinga u tim velkim igrama, mislim danas je ionako standard uzeti SSD, ne samo zbog igri vec cijelog sistema.
Samo kazem vidis i sam da na i7 nema nikakvih problema, a i5 muku muci u tim CPU heavy scenama/podrucjima i cim dosegne jedna ili vise jezgri 100 posto GPU usage pada na 80-90 posto i samim time FPS, tako da tu gdje te zakoci CPU ni SSD ne pomaze nista i mos se slikat.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7327 : 12. Veljača, 2016., 18:19 »
Istina, no sad još čekamo DX12 igre koje će, po njihovim tvrdnjama, rasteretiti CPU i onda u tim igrama ne bi trebalo biti nikakvih problema.
No to je sve još uvijek rekla-kazala. Budmeo vidjeli kako će punokrvni DX12 na pravim naslovima djelovati i da li će i tada i5 biti mali bottleneck ili će zasjati u svom punom sjaju.
Jednako tako nikada ne bih volio cijelu svoju priču temeljiti na testu iz samo jedne igre jer ta jedan igra može biti i anomalija dok sve druge igre rade uredno i bez problema.
Uvijek treba sagledati široku sliku i pomoći ljudima prema njihovim mogućnostima i preferencijama.  :thumbs:

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7328 : 12. Veljača, 2016., 18:28 »
U ovim trenutno igrama DX 12 nebude pomogao jer ni nemaju podrsku za njega, a sta se tice novih nadolazecih igara koje ce ga podrzavati, ja sam nekako misljenja da ce i5 ostati bottleneck iz jednostavnog razloga sta samtram da ce tu prednost sta daje DX 12 samo iskoristiti da napumpaju igri do granica u vidu grafike i detalja, znaci dobit cemo cca 30 posto zahtjevnije igre, a i cpu usage bi trebao olaksati CPU za nekih 20 posto, tako da po toj racunici sta se tice CPU bottleneck on ce i dalje ostati na procesorima koji ga i sada rade. Znaci kolko ce igre bit zahtjevnije, tolko bi blazi CPU usage mogao biti, tako da ostajes na cistoj nuli u vidu olaksanja CPU-a naspram sadasnjih naslova.

Normalno i ja se slazem da jedna igra nista ne znaci, al nije to samo GTA V, testirao sam ja svoj i5 na 4.4GHz i u Dragon Age Inquistionu se to dogodi ponekad u jacim dijelovima, Assassins creed noviji, ima jos igara ne sjecam se sada tocno, al gotovo u svim najnovijim AAA naslovima dođe tocka gdje optereti bar jednu jezgru na 100 posto, a nerjetko i sve 4.

Uglavnom ja ako cu nadograđivat jedino 2011-v3 platformu gledam.
« Zadnja izmjena: 12. Veljača, 2016., 18:31 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7329 : 13. Veljača, 2016., 01:25 »
High ajde molim te malo smiri retoriku :ne:  :D
Sve je meni jasno sto ti pises. Savljanjem linkova sa you tuba zelis dobit na vjerodostojnosti jer valjda mislis da se bez tih linkva ljudi nece slozit sa tobom. Vezano za omjere snage i5, i7 i fx procesora.
Istina je da svatko svoga konja hvali, ali jos veca istina od toga je "koliko para toliko muzike"
Ne moze se jedan FX 6300 mjerit sa jednim i5 4670k, razlika je u cijeni i u performansama velika.
AMD je u financijskim problemima jer intel ima bolje procesore i to ljudi znaju, sad ćeš ti nas nekoliko koji ovo čitamo uvjerit da je ostatk svjeta u krivu vezano za snagu procesora.
Ove linkove sto si stavljao je jos lakse zasjenit linkovima gdje i3 ima bolje performanse od fx 8350. A i5 i i7 ne treba ni spominjati.
GTA 5 stvarno je cpu zahtjevna igra, ako ti mislis drugacije ok, imas pravo na to.
AMD procesori nemaju 4, 6 i 8 jezgri kako pises i hvalis ih nego 4, 6 i 8 modula, a moduli su dobiveni iz jezgri u omjeru: 1 jezgra 2 modula koji djele resurse, tako da su primjerice:
Fx 4100 - dvojezgreni cpu sa 4 modula tj logicke jedinice koje operativni sustav vidi kao jezgre
Fx 6300 trojezgreni 6 modularni
Fx 8000 4 jezgreni 8 modularni
To objašnjava zasto fx procesori imaju tako slabe performanse, pogotovo Single core, ipc kod amd procesora u odnosu na intel je jako slab, zato svaki i5 ima bolje performanse od fx procesora pogotovo u cpu zahtjevnim igrama.
Fx procesori zbog modularnog tipa i slabog ipc-a daju dosta evidentne framedropove pogotovo u online fps i mmo zahtjevnim igrama zato u tim slucajevima ljudi jos vise kupuju intel procesore.
Amd fx procesori su isti vec 4 godine, nakon jako lose buldozer arhitekture je izasla vishera koja je vec jako dugo na trzistu i proizvidi se u 32 nm proizvodnom procesu sto rezultira velikim tdp-om i potrosnjom,u odnosu na intel koji je jos 2012 izbacio ivy na 22nm
Amd stock cooleri su jako glasni i ne hlade adekvatno upravo zbog velikog tdp-a zastarjele arhitekture, fx 9590 ima tdp od preko 200w !
Za to vrijeme je intel izbacio sandy bridge, ivy bridge, haswell, haswell refresh, brodwel, devily canyon, i skylake, imaju monoplol na trzistu ne zato sto ih ljudi vole nego zato sto amd ima shit procesore.
Ja ne velim ni intel ni nvidiu ni amd ja volim niske cijene, ali intel mi jedini omogucuje da imam 100fps lock u battlefieldu 4.
Nije stvar samo performasni kod kupnje procesora nego koliko je taj proizvod cjelokupno dobar, kupi fx procesor pa ga probaj prodat  nitko ga nece,ja svoj i5 sutra prodam za 1000kuna.
Stock cooler mu se i ne cuje, hladan je ko led, ali to ima svoju cijenu, uglavnom sad da neduzim, prvo sagledaj sve elemente kako ti je mod rekao nebitno jel te zanjenio sa nekim ili ne a nakon toga objektivno polemiziraj.
Poz

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7330 : 13. Veljača, 2016., 07:38 »
Gle, nemam namjeru mlatit praznu slamu sto puta kad sam vec sve objasnio i potkrijepio linkovima u kojima ti se jasno vidi da i5 daje 5 FPS-a vise za duplo vecu cijenu, za te pare uzmes fx 8300 i r9 390, bolje nego i5 4690k i r9 380, i kraj price, pametnom dosta!

i5 je procesor koji je jedino u gamingu dobar, probaj sa njime strimat, otpakiravat, renderirat, radit neki jaci multitasking tu nema sta radit pored FX 8300 jer ga ovaj pojede za duplo manje novaca, tako da mi nije jasno zasto tupiti na glavi oko 5 fpsa vise u gejmingu koje nebudes nigdje osjetio, kad sa FX imas cijeli paket i overall si dobar u svim podrucjima...

TDP sam po sebi nista ne predstavlja, jasan primjer tome ti je sandy sa 95w TDP i Haswell sa 84w, pa se Haswell daleko vise grije, i nemozes mi pricat da je stock hladnjak milina i neznam sta za intel i5 kad je moj sa stock hladnjakom isao na 70 stupnjeva i dosta je zujao, a i to ne tvrdim samo ja vec i dosta drugih ljudi po netu.

I sta intelu znaci sta je izbacio 5 serija procesora poslje Vishere kad je prakticki na mrtvoj tocki jos od Sandya gledano gaming.

To sta ti mislis da niko nece AMD su zesce gluposti, normalno nemres trazit 1000kn za njega kad je tolko novi, ali za 750kn ga se proda samo tako.

Ovo za i3 da je bolji su zesce gluparije, to je moguce u tenkicima i Lolu i slicnim nezahtjevnim igrama koje koriste samo dvije jake jezgre, a ionako ces i sa jednim i drugim imat preko 100 FPS-a.

I ne kuzim ono u vezi youtubea i dokazivanja, pa to ti je najrelevantniji dokaz sta ti mogu dat, ima masa takvih primjera po youtubeu, uostalom imas google pa kucaj i5 botlleneck GTA V pa ces vidjet...

EDIT:
Tebi za 100FPS lock u Battlefieldu 4 odlucuje snaga grafikce a ne procesor, i opet pokazujes da nemas pojma jer i sa FX 8350 na 4GHz vrlo lako imas 100+ FPS-a, a FX mozes jos i kloknut na 4.5GHz kao od sale i to na stock voltazi ;) https://youtu.be/T-y7SjTA0hA?t=440

I za kraj prouci malo linkove u ovoj temi sta sam pisao da ti sjednu stvari na mjesto, i vidjet ces da je sve o cemu pricam istina  http://www.hcl.hr/forum/hardware/intel-i5-4460-vs-amd-fx-8350/

« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 08:06 HighEnd »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7331 : 13. Veljača, 2016., 08:23 »
Hebate, ti kao da si na AMD-ovom platnom spisku... :lol:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7332 : 13. Veljača, 2016., 09:01 »

i5 je procesor koji je jedino u gamingu dobar, probaj sa njime strimat, otpakiravat, renderirat, radit neki jaci multitasking

- ovo je gaming portal

TDP sam po sebi nista ne predstavlja, jasan primjer tome ti je sandy sa 95w TDP i Haswell sa 84w, pa se Haswell daleko vise grije

- haswell se vise grije jer je ispod IHS-a pasta dok je Sandy bridge zalemljen

Ovo za i3 da je bolji su zesce gluparije, to je moguce u tenkicima i Lolu i slicnim nezahtjevnim igrama koje koriste samo dvije jake jezgre, a ionako ces i sa jednim i drugim imat preko 100 FPS-a.

- mozda ces i imati preko 100FPS sa oba dva, ali FX daje grozne framedropove sto i je najveci problem, performasne nisu konstantne, a ovaj dio sto si naveo da su to gluparije i da su to nezahtjevne igre itd, te igre igraju milioni ljudi, WOT i LOL su najpopularnije igre uz DOTU trenutno, tako da se o tom Communityu jako vodi racuna tako da budi suzdržaniji oko izjava.

I ne kuzim ono u vezi youtubea i dokazivanja, pa to ti je najrelevantniji dokaz sta ti mogu dat, ima masa takvih primjera po youtubeu, uostalom imas google pa kucaj i5 botlleneck GTA V pa ces vidjet...

- ovo je najsmješniji dio, nema potrebe za dokazima zapravo, imaš svoj stav i to je to, briga te sto ja mislim,  ja znam kakve su realne performasne kao i ostali tako da nema potrebe za linkovima i uvjeravanjima nekoga u nesto, a ovo za upisivanje na google: ukucaj ti FX CPU ''bilo sto'' i dobit ces rezultat...

EDIT:
Tebi za 100FPS lock u Battlefieldu 4 odlucuje snaga grafikce a ne procesor, i opet pokazujes da nemas pojma jer i sa FX 8350 na 4GHz vrlo lako imas 100+ FPS-a, a FX mozes jos i kloknut na 4.5GHz kao od sale i to na stock voltazi ;)

- prvo napises da procesor ne odlucuje da cu imati 100FPS a onda napises da cu i sa FX 8350 imati 100FPS, odluci se ?

- ovo za klokanje na 4.5Ghz, za to treba dodatan cooler koji je trošak, a intelovi procesori se ne mogu kolokati jel  :clap:

Barem je sa tobom polemika interesanta ako nista drugo.

@ metalni
slazem se...
« Zadnja izmjena: 13. Veljača, 2016., 09:10 glavas_zg »

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7333 : 13. Veljača, 2016., 15:34 »
Hawker v2.0 xD

uvijek isto, uvijek GTA5 sa bijesnim grafama. Rezolucije i ostatak konfe kao i rezolucije na kojima se prosječan gamer igra ovih dana, mislim da ti 4460 nema gdje bit usko grlo. Ko god je izima neke beštije od high end grafika, sigurno nije škrtario i išo na 4460 pa da ima takvih problema tako da su svi ti testovi van konteksta ak se mene pita.

Imam Devils Canyon i5, strimam, recordam, renderam, otpakiravam multitaskam solidno i naravno igram. Problema nema, kloka se jako dobro, undervolta isto, ne grije se, usage nikad zakucan. Činjenica je da je tu manji drek od paste nego kod vulgaris Haswella, ali oni se niti ne klokaju tako da ne vidim pretjerano problema. Pa većina toga sa box hladnjakom radi nečujno i nepretoplo u full loadu.

Nije da FX procevi nemaju svoju primjeru i ne rade dobro, ali zahtjevaju i veću pripremu, odabir boljeg ostatka komponenti (hlađenje, MOBO) i klokanje da bi dali zadovoljavajuće rezultate. To prosječnom useru, koji očekuje da kad mu slože komp sve bude pljug and pray bez pretjeranog mrdanja, neću nikad preporučit. 4460 i h81 board za takve i vozi, sad već možda i skylake varijante (ne pratim baš cijene, al sigurno nije daleko, možda i jeftinije) i možda ga ispadne isto/jeftinije neko bolji board i hlađenje za AMD varijantu. Hell, uzmeš i polovni i5 za soma kn i evo instant uštede, rijetka komponenta kod koje netreba posebno brinut za garanciju.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7334 : 13. Veljača, 2016., 16:55 »
AMD Procesor ili ti ga Furnace

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9