HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260763 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9390 : 20. Veljača, 2017., 13:22 »
HDMI kabel ne dobije (piše na it futuri), a dp sam stavio jer sam negdje pročitao navodno freesync ne funkcionira baš najbolje sa hdmi (mislim da se radilo baš o tom modelu monitora)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9391 : 20. Veljača, 2017., 18:10 »
Pozdrav,
Zanima me dali da nadogradim postojecu konfiguraciju ili da uzmem sve nove komponente:
Cpu:Amd a10 x4 6800k fma2+
Mmb:ASROCK FM2A88M EXTREME4+
Gpu:Radeon 7850 xfx
Psu:CM Thunder 500Wg
Ram: Patriot Viper3 Red Sapphire 1600mhz
« Zadnja izmjena: 20. Veljača, 2017., 18:16 baldiva »
Amen

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9392 : 20. Veljača, 2017., 19:22 »
Ovisi što želiš postić nadogradnjom. Možeš recimo ubaciti ssd za opće ubrzanje paljenja i učitavanja

Ako želiš u gamerskom smislu, trebao bi mijenjati 80% pc-ja (jer ti cpu nije za jače gpu, niti možeš imati upgrade na tom socketu)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9393 : 20. Veljača, 2017., 20:03 »
Uredu hvala,
Moze preporuka za konfu do 6000kn.
S tim da mi ne treba ssd i hard disk
Amen

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9394 : 20. Veljača, 2017., 22:04 »
Andreash trebam hitno pomoc kupio sam maticnu asrock z170 gaming k4 fatal1ty i skinuo stari bios i sve al ne znam kako god ga podesim il se grije il nece da se upali ili radi cijelo vrijeme na toj frkvenciji i kad ne radi nista znaci i5 bi zelio podignuti na 3.8 3.9 najvise imam stock kuler znaci dali znas koliko da podesim blck i vcore i sta jos trebam podesiti mozda nesto krivo radim pozz

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9395 : 20. Veljača, 2017., 23:04 »
@baldiva

Nije popularno vrijeme za kupovanje procesora i platforme općenito (osim ako se radi o pentiumu g4560) jer su svi u modu čekanja ryzena (to bi možda koji tjedan bilo). ALi reci ako hoćeš odmah

@Sinke97

Prvo moraš imati odgovarajući bios

http://overclocking.guide/asrock-z170-non-k-overclocking-guide/

https://www.youtube.com/watch?v=HK94qZLW1VI
https://www.youtube.com/watch?v=gfiGJCUANbA&t=15s

Imaš mali miljun takvih tutoriala. Uglavnom tada ne možeš koristiti igpu, te očitavanje temperaturi jezgri ne funkcionira (ali možeš package).




Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9396 : 20. Veljača, 2017., 23:15 »
Da znam to sve ali ne kuzim ja kad overcklam procesor na 3.7 ghz i upalim ga on radi na 1 % opterecenosti na tom clocku 3.7 wtf

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9397 : 20. Veljača, 2017., 23:24 »
Ako bi mogo sad da slozis nesto da vidim okvirno cijenu...zanima me samo maticna,graficka i procesor
Hvala
Amen

*

Markonista

  • n00b
  • 1
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9398 : 20. Veljača, 2017., 23:29 »
Razmisljam o gigabyte gtx 1050 ti i intel g4560,da li bi ste mi preporucili nesto drugo po istoj ceni,izvinite sto pisem na srpskom ali mislim da je ovo internacionalni forum  :faca:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9399 : 21. Veljača, 2017., 00:19 »
@Sinke97

Općenito je uobičajeno je da kad se overclockira da "zelene" opcije budu ugašene. Tvoje se odnosi na speedstep

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3016966/6400-bclk-overclocking.html
http://www.masterslair.com/should-you-overclock-with-speedstep-c1e-or-turbo-boost-enabled

@baldiva

Uzishop



AKo želiš ići skroz do 6 somova možeš uzeti corsaira RM550x, više radi featurea i garancije (0db mod, gold efikasnost i 10 godina garancije preko corsaira) nego neke realne potrebe (konfa bi trošila ispod 300w u full loadu). Ili ako ti se sviđa neki poseban case
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2017., 00:21 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9400 : 21. Veljača, 2017., 00:28 »
Hvala,svaka cast.
Amen

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9401 : 21. Veljača, 2017., 00:34 »
Ne kuzim se bas u to sta onda trebam da ugasim turbo bost frkvenciju ili

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9402 : 21. Veljača, 2017., 13:40 »
Koji program da korsitim za ocitavanje temperaure koji god probam nece da ocitava  dali postoji uopce program zs senzor temperature procesora za non k overclock pls pomoc bilo tko

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9403 : 21. Veljača, 2017., 18:21 »
NHF ali mislim da nisi pročitao niti jedan link niti pogledao tutoriale

Imaš mali miljun takvih tutoriala. Uglavnom tada ne možeš koristiti igpu, te očitavanje temperaturi jezgri ne funkcionira (ali možeš package).

S googla

Citat:
When overclocked, Non-K CPUs automatically have their integrated GPU disabled, so you’re also going to need a dedicated graphics card. The temperature monitoring will also be buggered, with the chip reading 100C or other crazy temps, so you’ll need to disable any features on your mobo that shut off the chip if the temperature goes too high. Most power-saving features, such as C-states, will also be disabled, so the overclocked CPU will always be running at top speed using full power. Finally, and this is a biggie for those who do a lot of media transcoding, scientific or financial applications, the Intel Advanced Vector Extensions (AVX) performance plummets. We’re not exactly sure why this is, but gamers and general desktop users shouldn’t be fussed about this, as these kinds of scenarios don’t use the AVX instructions.

Citat:
The only problem about the “special BIOS” is the fact that you can’t read out the core temperature. No matter which tool you use, you will always see 100°C. However, after clocking a lot of 6700K CPUs I can tell that anything below 1,40 Volt is fine with proper cooling like the X61 Kraken. Even cheap and weaker air coolers can handle these CPUs at up to 1,40 Volt. Especially the i3 and Pentiums CPUs only produce a small amount of heat.

Sad možda ovisi što se događa od biosa do biosa

http://www.overclock.net/t/1293352/should-i-pay-attention-to-package-temperature

Ako se ne varam ljudi u tim situacijam idu na sigurno pa računaju da im je package topliji od najtoplije jezgre, ili gledaju deltu (razliku kad nije OC-an, vs kad je OC-an pa otprilike znaju)

Uglavnom ako ne ideš u neke extreme nije ti ni bitno. Samo se drži bclk brojki koje su koristili i drugi

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9404 : 22. Veljača, 2017., 00:01 »
Hvala ti puno uspio sam :) ali temp mi je velika oko 65 to je previse za 3.7 ghz koji mi kuler preporucujes za veci overklok nije mi bitna cijena bitno je da odraduje posao dobro ?
Btw imam kuciste zalman z1 neo maticna gore sam bio napisao
« Zadnja izmjena: 22. Veljača, 2017., 00:16 Sinke97 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9