HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3260666 Hitova
*

Optix

  • *
  • 14
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10155 : 08. Rujan, 2017., 15:41 »
Ne znam na koju foru, ali i ta asusica je AM2 mbo, te ga nema na cpu support listi. Da se nisi zeznio za ime matične ili procesora?
Za maticnu nisam se zeznuo,sad sam provjerio...Za procesor ne vjerujem da sam se isto zeznuo...

P.S poslije nekog vremena sam provjerio i procesor,nisam se zeznuo...Da li je moguce da treba update-ovati ECS maticnu?
« Zadnja izmjena: 08. Rujan, 2017., 18:08 Optix »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10156 : 08. Rujan, 2017., 18:18 »
Kažem to uopće nebi trebalo biti moguće jer socket ne paše.

Inače ne mogu naći tu tvoju ECS na službenoj stranici. Izgleda kao neka posebna OEM verzija. Onda najbolje pogledaj što imaš (neki HP ili nešto tako) pa odi na njihovu službenu stranicu i potraži cpu support list

*

Optix

  • *
  • 14
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10157 : 08. Rujan, 2017., 18:28 »
Kažem to uopće nebi trebalo biti moguće jer socket ne paše.

Inače ne mogu naći tu tvoju ECS na službenoj stranici. Izgleda kao neka posebna OEM verzija. Onda najbolje pogledaj što imaš (neki HP ili nešto tako) pa odi na njihovu službenu stranicu i potraži cpu support list
Ozbiljno ti kazem jer sve legne na svoje mjesto,palio PC i ulazio da vidim..Jasno pise da je AM2 socket maticna i da se nalazi na maticnoj taj procesor...Pronasao sam informaciju da takvi procesori rade na manjoj frkenciji..

Evo pravog imena za tu maticnu(ne znam zasto mi pise ECS Nettle3): MCP61PM-HM
« Zadnja izmjena: 08. Rujan, 2017., 18:29 Optix »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10158 : 08. Rujan, 2017., 18:31 »
Znam da je ta matična, ali jednostavno nema službenu stranicu. Eventualno ako nađeš nešto na siteu OEM mašine (vjerojatno je HP), jer to nisu neke normalne consumer matične koje se moglo kupiti samostalno.

Citat:
Socket AM3 breaks compatibility with AM2/AM2+ processors due to a subtle change in key placement. The AM3 socket has 941 pin contacts in a different layout[3] while AM2+ processors have 940 pins. Tom's Hardware removed the two obstructing key pins from an AM2+ Phenom processor in order to fit it into an AM3 socket. The processor did not work in the AM3 socket, but still worked in an AM2+ socket, suggesting that compatibility issues run deeper than merely the key pins.[4] It is likely because the built-in memory controller in AM2/AM2+ processors only supports DDR2 (unlike AM3 processors, which support both DDR2 & DDR3 memory).[5] In fact, a few motherboards were manufactured that supported both DDR2 and DDR3, however only one type could be used at a time. Despite using an AM3 socket and despite using a northbridge and southbridge found on AM3 motherboards, they support any AM2, AM2+, or AM3 processor.[6]

As AM3 processors also support DDR2, they are backwards-compatible with Socket AM2/AM2+, contingent upon a BIOS update for the motherboard. Manufacturers including Asus,[7] Gigabyte,[8] and others have labeled existing AM2/AM2+ boards as being "AM3 Ready" or similar, indicating that BIOS support is provided for the specified boards. This allows existing AM2/AM2+ systems to upgrade the CPU without having to upgrade any other components.

Šema je da ta tvoja asusica uopće nema support ni za jedan AM3 cpu prema službenoj stranici
« Zadnja izmjena: 08. Rujan, 2017., 18:37 andrash »

*

Optix

  • *
  • 14
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10159 : 08. Rujan, 2017., 19:04 »
Znam da je ta matična, ali jednostavno nema službenu stranicu. Eventualno ako nađeš nešto na siteu OEM mašine (vjerojatno je HP), jer to nisu neke normalne consumer matične koje se moglo kupiti samostalno.

Citat:
Socket AM3 breaks compatibility with AM2/AM2+ processors due to a subtle change in key placement. The AM3 socket has 941 pin contacts in a different layout[3] while AM2+ processors have 940 pins. Tom's Hardware removed the two obstructing key pins from an AM2+ Phenom processor in order to fit it into an AM3 socket. The processor did not work in the AM3 socket, but still worked in an AM2+ socket, suggesting that compatibility issues run deeper than merely the key pins.[4] It is likely because the built-in memory controller in AM2/AM2+ processors only supports DDR2 (unlike AM3 processors, which support both DDR2 & DDR3 memory).[5] In fact, a few motherboards were manufactured that supported both DDR2 and DDR3, however only one type could be used at a time. Despite using an AM3 socket and despite using a northbridge and southbridge found on AM3 motherboards, they support any AM2, AM2+, or AM3 processor.[6]

As AM3 processors also support DDR2, they are backwards-compatible with Socket AM2/AM2+, contingent upon a BIOS update for the motherboard. Manufacturers including Asus,[7] Gigabyte,[8] and others have labeled existing AM2/AM2+ boards as being "AM3 Ready" or similar, indicating that BIOS support is provided for the specified boards. This allows existing AM2/AM2+ systems to upgrade the CPU without having to upgrade any other components.

Šema je da ta tvoja asusica uopće nema support ni za jedan AM3 cpu prema službenoj stranici

Nije bitno vise,nego imam komplikovaniji problem i razlog zbog kojeg sam izvadio taj CPU...U PC-u koji je bio taj procesor,radio je jedno vrijeme normalno(kratko mozda ukupno 10sati) i kad sam instalirao novi windows i drivere,ugasio ga i nakon 1 ili 2h da upalim,kad nece vise...Vadio bateriju,mijenjao napojnu,ostavljao sam procesor sve ostalo iskopcao,palio na pinove tamo gdje se ustekava taster,ali nece da upali dzabe sve sto sam procitao...Predpostavljam da je maticna riknula?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10160 : 12. Rujan, 2017., 12:30 »
Ljudi pozdrav,

Planiram preko firme, na rate bez kamata najvjerovatnije, uzimat komp. Firma je partner M Sana pa možda me komponente izađu jeftinije. Uglavnom išao bih na Ryzen 3 i 1050ti, do maksimalnih 4000. Dosta toga je složeno u glavi ali molim pomoć prvenstveno u vidu matićne jer bih radio dosta apgrejda u skoroj budućnosti, tipa kad otplatim racunalo idem po ryzen 7, pa poslje jaču grafu, itd.

Prilažem i link koji doduše nema cjenik, samo partneri firme se mogu ulogirat i i vidjet cijene ali pretpostavljam da su vam cijene dotičnih komponenti poznate.

http://www.msan.hr/katalog/catalogmain.aspx

Hvala

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10161 : 12. Rujan, 2017., 13:02 »
Malo je borba budžet za konfu oko ryzena 3 i gtx 1050Ti, ali ako ti mali prelazak ne smeta

R3 1200
Po mogućnosti B350 matična ako misliš nadograđivati, po mogućnosti sa vrm coolerom i 4 utora za ram (mislim da su najjeftinije b350 bazooka i mortar od msi, te gaming 3 matx od gigabytea)
8gb ddr4, recimo 2400mhz ili više, no ne treba razbijati banku radi brze memorije
1tb hdd - najjeftiniji (uglavnom bude p300 od toshibe ili nove barracude)
najjeftinija 1050Ti sa 3 god. garancije koju imaju
Napajanje minimum hexa 400w, max fortron hyper od 500 ili 600w sa 5 god. garancije
Case - vidjet ćeš po budžetu, njega gledaj zadnjeg

*

lovrom-17

  • n00b
  • 2
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10162 : 12. Rujan, 2017., 14:49 »
Pozdrav!Imam budzet 7000kn i trebao bi kompletno kuciste za gaming i skolu.Pozeljno da ima intel i7 7700k.Unaprijed hvala na odgovoru.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10163 : 12. Rujan, 2017., 15:18 »
i7 7700K nema smisla sada uzimat. Najbolje pričekaj coffee lake mjesec dana ili uzmi ryzen.

Također sa i7 7700K, Z270 mbo i coolerom ne možeš u tom budžetu imati ozbiljnu grafičku koliku bi mogao imati u tom budžetu sa nekim jeftinijim cpu, dakle niti gtx 1060, pa bi ispalo da u relativno dobrom budžetu imaš entry level gaming konfu sa gtx 1050ti
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2017., 15:20 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10164 : 12. Rujan, 2017., 17:32 »
Pozdrav, imam 7,3k kuna budget.

PC bi koristio primarno za gaming.
Treba mi sve - HDD, GPU, RAM, CPU itd... Osim periferije (Monitor, mis, tipkovnica...)
SSD nije obavezan.

Sve preporuke su dobrodošle, od WebShopova pa do konfiguraciji koje smatrate vrijednim  te cijene  ! =)

Hvala


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10166 : 12. Rujan, 2017., 20:05 »
@xMateeo'

Evo opcija i sa 16gb ram, ali 120gb ssd-om (za OS recimo, te eventualno igru-dvije)



centro.hr
« Zadnja izmjena: 12. Rujan, 2017., 20:07 andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10167 : 13. Rujan, 2017., 11:24 »
Pozdrav, nabacio sam hladnjak na procesor LC-CC-100 i u onom uputstvu za instalaciju pod zadnjom stavkom stoji: Enable PWM function in BIOS settings after installation. Da li mi neko može objasniti šta to trebam uključiti u BIOS-u?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10168 : 13. Rujan, 2017., 11:40 »
Ma ne moraš to dirati, Bitno je samo da si spojio žicu i da se vent vrti. PWM se odnosi na to da sam biraš broj okretaja i sl. dakle opcionalno. Za tvoj kaže 800-2200 rpm (+/- 10%). Gdje stoji ovisi od matične do matične, piše cpu fan speed, cpu smart fan mode i sl.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #10169 : 13. Rujan, 2017., 11:54 »
Ma ne moraš to dirati, Bitno je samo da si spojio žicu i da se vent vrti. PWM se odnosi na to da sam biraš broj okretaja i sl. dakle opcionalno. Za tvoj kaže 800-2200 rpm (+/- 10%). Gdje stoji ovisi od matične do matične, piše cpu fan speed, cpu smart fan mode i sl.
OK hvala na informaciji.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9