HCL.HR

POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru

  • 36 Odgovora
  • 17737 Hitova
*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« : 04. Svibanj, 2013., 13:19 »
Znači koju kod igru upalim piratska ili ne ona šteka.Trebam pomoć.Sve mislim da je zbog premalo RAM-a,ali nisam siguran.
KONFA:
AMD A6 BLACK EDITION 3.6 GHz
AMD RADEON HD 7540D
4 GB RAM
WINDOWS 7 ULTIMATE SP1 x64

Hvala unaprijed!!!
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2013., 11:36 manjamax »

Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #1 : 04. Svibanj, 2013., 13:24 »
Uvijek postoji vjerovatnoca da si zakacio neki virus. Tako da skeniraj cijeli PC. Ako nemas antivirus skini ga. Mislim da je najbolji besplatni antivirus Avast.
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #2 : 04. Svibanj, 2013., 13:25 »
:fpalm:

Nije zbog toga, mozda je u samim settingsima problem, ugasi anti-aliasing, vsync, smanji rezoluciju / kvalitetu i tako dalje.
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #3 : 04. Svibanj, 2013., 13:32 »
Da moze i bit do settingsa. Imao sam zapravo par puta ovaj problem. Pojacao sam settings u Sleeping Dogs-u i sve ostale igre su stekale. Onda sam shvatio u cemu je problem pa smanjio rezoluciju i postavke. Mozda je i do procesora, moguce je da mu je procesor preopterecen. Ali trebao bi pokusati i sa system cleanup-om.
Zakon moga roda taj je, za obraz se glava daje!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #4 : 04. Svibanj, 2013., 13:53 »
Werewolf, ne piši gluposti koje nemaju smisla, znaš koliko si blizu sljedećeg bana zbog takvih stvari.

Manjamax, problem si dosta loše opisao - nitko ne zna što po tebi znači "štekanje", koje igre pokušavaš pokrenuti uopće i s kojim postavkam?. To malo pojasni pa ćemo ti moći i pomoći.

Iako, meni se čini da ti igre štekaju čisto zato jer previše očekuješ od te konfiguracije. To nije naš idealan PC za gaming, pogotovo ako želiš igrati novije naslove (izašle u zadnjih godinu ili dvije) na rezoluciji višoj od 1024x768. To bi ti trebala biti praktički maksimalna rezolucija ako želiš neke medium/high detalje u igrama, a ni onda nećeš dobiti neki previše stabilan framerate (čitaj: igra će štekati povremeno).

Jednostavno ti je grafička slaba, a ni procesor ti nije neko veselje, dok količina RAM-a i nije toliki problem. Jednostavno u svakoj igri smanjuj detalje dok, po tebi, igra više ne šteka. I obavezno sve to radi pri 1280x720 rezoluciji, ne više od toga (ako se radi o nekoj novijoj igri). Mislim, možeš i višu rezoluciju probat, ali onda još više detalje moraš spustiti itd.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #5 : 04. Svibanj, 2013., 14:04 »
Sve igre igram na low,ali problem je što npr.Mass Effect 3 dobro radi na low,a neke igre starije kao GTA 4,Far Cry 2,Company of Heroes štekaju.Sve igre stavljam na low,a antialiasing ni ne koristim kao ni Vsync.Ne sviđa mi se to što su mi na staroj konfi većina igara išla dobro,a kad sam nadogradio loše sve idu,pa me zanima zašto.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #6 : 04. Svibanj, 2013., 14:26 »
Koja ti je bila stara konfa?

I da, koju rezoluciju koristiš?

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #7 : 04. Svibanj, 2013., 16:27 »
Stara konfa:
AMD Athlon 64 X2 3600+
Nvidia GeForce 8800 GT 512 MB
2 GB RAM
WINDOWS XP SP3

Rezolucija zavisi koju igru igram,ako je nova 1024x768 ili 800x600,a ako su starije onda 1280x1024.Najčešće koristim 1024x768.

*

Korisničko Ime

  • **
  • 450
  • Kak ti fino jedeš.
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #8 : 04. Svibanj, 2013., 22:30 »
GTA IV ne radi na windowsima xp ako ga ne postavish u compability mode za windows xp.

Opchenito te nove igre su radjene za windows 7. Pogotova far cry 2, vec je bilo u par topica.

Jel imas instalirane najnovije drivere za graficku i ostali hardware?

E jesi gledo ti film macaraba?
E jel znate vi gdje se nalazi Bukovac ulica?
Bok.
Ha? Šta je smiješno?
Jakove oćeš sladoleda? No reci.
Jel to za mene? Stvarno? <3.
Ljubavi dobit ćeš šamarelicu
Pazi auto.
Jesi ti završio studij?
hopa cupa
ZATO jer ja tako kažem.
Pikachu jesi ok?
Koga kopiraš?
Hvaljen Isus I Marija.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #9 : 05. Svibanj, 2013., 07:28 »
Da sve instalirano,to je nova konfa,kupio sam ju za rođendan,a to je u veljači...
Jel bi mi moglo malo RAM-a pomoći npr. dodam još 4 GB...
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2013., 11:03 manjamax »

*

Draka

  • **
  • 186
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #10 : 05. Svibanj, 2013., 11:32 »
Ne zelim ni da spominjem da provjeris stanje samog racunara, temperaturu komponenata, da ga preobrises (kompresor), i slicno.

Mada problem moze da lezi u x64 verziji tvog Windows7. Ona zahtjeva 4GB RAM-a za pokretanje, citajuci neke forume. Mozda je ipak i u tome problem? Najlakse bi bilo 32-dvo bitnu instalirati, pa vidjeti da li i dalje imas problem.

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #11 : 05. Svibanj, 2013., 11:35 »
LJUDI ZBUNIO SAM SE NIJE MI GRAFIČKA ATI RADEON 6570,NEGO AMD RADEON HD 7540D :fpalm: :fpalm: :fpalm:

Ne zelim ni da spominjem da provjeris stanje samog racunara, temperaturu komponenata, da ga preobrises (kompresor), i slicno.

Mada problem moze da lezi u x64 verziji tvog Windows7. Ona zahtjeva 4GB RAM-a za pokretanje, citajuci neke forume. Mozda je ipak i u tome problem? Najlakse bi bilo 32-dvo bitnu instalirati, pa vidjeti da li i dalje imas problem.
Ja sam instalirao Windows 7 x64 zato što ga procesor,matična i grafa podržavaju pa zato,ali trenutno nabavljam još 4 GB samo me zanimalo zašto mi stare igre štekaju,dok neke nove kao Mass Effect idu super.
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2013., 14:52 manjamax »

*

Draka

  • **
  • 186
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #12 : 05. Svibanj, 2013., 11:41 »
Koristi taj EDIT :)

Ja samo kazem sto moze biti. Nisam strucno lice, samo na osnovu nekih predjasnjih iskustava. Bolje sacekati nekog ko stvarno zna zasigurno :)

*

manjamax

  • ****
  • 1062
  • Cro Sim Racing Forum
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #13 : 05. Svibanj, 2013., 12:22 »
Ok. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evo potpuna konfiguracija moga kompjutera:

Povećajte ako ne vidite dobro.
« Zadnja izmjena: 05. Svibanj, 2013., 13:31 WEAPONX »

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: POMOĆ:Štekanje igara na mom kompjuteru
« Odgovori #14 : 05. Svibanj, 2013., 13:34 »
@manjamax

Spojio sam ti duple postove. Prije nego klikneš na "Pošalji", promisli malo jesi li napisao sve što si mislio. Duplo postanje je nepristojno i protivi se pravilima foruma.
Ako želiš još nešto dodat u post, editiraj ga klikom na gumb "Uredi". Razumio?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9