HCL.HR

Preporuka laptopa

  • 43 Odgovora
  • 12090 Hitova
*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
« Zadnja izmjena: 18. Lipanj, 2009., 11:02 $h4d0w »
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

DarX

  • *****
  • 1972
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #1 : 18. Lipanj, 2009., 11:10 »
jedan od ovih iz linksa

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #2 : 18. Lipanj, 2009., 11:19 »
Ova toshiba je ok

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=0115&id_artikl=011.500.287

ali ja bi radije za tu svotu presao na thinkpade

LENOVO THINKPAD R500

kvalitetniji, isplativiji, bolji

a i to je laptop zaboga, kupovanje jake graficke u njemu je overkill, em ce se grijat ko stoga (sto utjece i na ostale komponente)em ce nakon nekog vremena ventovi popizdit + baterija traje krace.

integrirana 4500 je sasvim solidna za igranje i normalan rad.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #3 : 18. Lipanj, 2009., 21:49 »
Ok, znači taj LENOVO THINKPAD R500 je naj od ovih, thx. Budem još malo počekao ako se još netko javi s preporukom.


a i to je laptop zaboga, kupovanje jake graficke u njemu je overkill, em ce se grijat ko stoga (sto utjece i na ostale komponente)em ce nakon nekog vremena ventovi popizdit + baterija traje krace.

integrirana 4500 je sasvim solidna za igranje i normalan rad.

Da, neznam šta će mu tolko jaka grafa al ok reć ću mu za to.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #4 : 18. Lipanj, 2009., 21:59 »
samo izbjegavaj smeće tipa acer i hp i dobar si

ja bih uzeo nove toshibe
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #5 : 19. Lipanj, 2009., 00:59 »
E da, iz iskustva, izbjegavaj HP.
Najgori ekrani na planeti.


Lenovo ftw.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #6 : 19. Lipanj, 2009., 07:34 »
objasni ovu tezu najgori ekrani na planeti, ne kužim? Ako misliš na onaj glossy ekran šta forsiraju sa zadnjim modelima, ne bih se baš složio... jebucka ako si baš negdje vani pa ti sunce blješti u ekran, ali kad nema direktnog sunca ili svijetla, to je najbolji ekran ikada igdje. Da ne govorim u mrklom mraku.

edit: i kao objektivan korisnik hp laptopa, zanima me po čemu su hp-i toliko loši  :mrgreen: moj model 6820s se ne pregrijava, baterija cca 3h na tvorničkim voltažama i tako. Neznam, ne kužim  :(
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2009., 07:37 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #7 : 19. Lipanj, 2009., 12:05 »
6820 je medium end model   ;).. Nebih se slozio da su HP losi. ja imam 6730 i zadovoljan sam i monitor uopce ne sucka (nije glossy, 1650x1050). Ne grije se i baterija traje ( zato je graficka integirana, i mozes igrat COD4 na low i tak to, al to sam i htio ). Frend ima toshibu s glossy ekranom. Ima dobru grafu i sve se vrti od novih igara , ali baterija traje max 1h  + relativno se grije. Ekran je pretjeran s tim staklom tako da to dobro izgleda ako si u mračnoj prostoriji, a ako ti udara sunce u njega, prakticki skoro pa nista ne vidis i iritantno je. Sama konstrukcija je tvrda i raden je od kvalitetne plastike, te nemas dojam bas da ce se raspasti ko neki aceri ..


Isto ne kuzim sta svi dizu lenovo u nebo ? . Pa jesi ih kad koristio, em imaju gore ekrane od HPa ( kut gledanja), em su i skuplji od vecine drugih proizvodaca , a nemogu se bas pohvaliti nekim performansama , a kamoli dizajnom. Nove toshibe su tako tako, nit smrde nit mirišu  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2009., 12:07 --HS-- »
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #8 : 19. Lipanj, 2009., 12:15 »
pa neka je medium end model, kad sam ga ja kupovao bio je ~6.5k kuna, što je otprilike u ovom rangu. Tada. Al dobro, nema veze  :wildboy:

Nisam baš klikao po previše laptopa, 1 acer, i 1 lenovo neki jebeni. Acer mi se nije nimalo svidio jer mu je baterija izdržala 40 minuta... ali dobro, vlasnik je iz čakovca  :( A lenovo je bio neki skup ko suho zlato, nemam pojma model, pisalo je lenovo i bio je čist ko suza, nikakvih dodatnih oznaka, mečka među laptopima...



"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #9 : 19. Lipanj, 2009., 12:31 »
Što je toliko loše na ekranu od HP-a?

Brat ima HP-a i ekran rula. Bar kolko sam ja vidio.  :wildboy:

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #10 : 19. Lipanj, 2009., 12:51 »
:wildboy:

Ak želite bateriju kupite Meka.

Stariji HP-i, dok još nisu makli skroz kompak ime, su rulali. Imam doma i 6820 i još jedan stariji kojem se ne sećam ime. Oba rulaju. :wildboy:


Novi sakaju.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #11 : 19. Lipanj, 2009., 13:00 »
Uf sad ste me totalno zbunili. :wildboy:

Vidim da su mišljenja podjeljena tako da neznam ... šta bi nakraju od svega toga bilo najbolje/najisplativije za uzet u tom cjenovnom rangu (5-7k kn).

E da, i koju grafu onda da stavi umjesto tih od 512 mb za koje kažete da su overkill ?
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #12 : 19. Lipanj, 2009., 13:16 »
Isto ne kuzim sta svi dizu lenovo u nebo ? . Pa jesi ih kad koristio, em imaju gore ekrane od HPa ( kut gledanja), em su i skuplji od vecine drugih proizvodaca , a nemogu se bas pohvaliti nekim performansama , a kamoli dizajnom.

A jesi ti ikad koristio lenovo prijenosnike? Lenovo, tj. IBM ima staža skoro isto kao i Apple po pitanju prijenosnika, i uvijek bi se odlucio za Lenovo nego za HP. Kvalitetna izrada na prvom mjestu, nije sve stvar u specifikacijama.

"em imaju gore ekrane od HP–a"

to ono, vidio si jedan low end model s TN matricom i sada ga velicas jer tvoj HP ima kut gledanja za...hm..10% bolji? I to cisto zato jer se radi o novijoj TN matrici.  TN matrica je TN matrica, smece je bila za 10% bolja ili ne, ako uzimas low end prijenosnik onda je valjda jebeno ocito da ces dobit TN matricu.

i kao objektivan korisnik hp laptopa, zanima me po čemu su hp-i toliko loši  :mrgreen: moj model 6820s se ne pregrijava, baterija cca 3h na tvorničkim voltažama i tako. Neznam, ne kužim  :(

mislim da sam cak jednom i uletavao u ovak neku raspravu :( uglavnom ista stvar kao i sa Sony Ericssonom i njihovim joysticima, kod 10 ljudi radi kako treba, kod 20 ne radi kako treba.
HP je imao hrpu sranja s modelima koji su tek došli na tržište, od krepavanja Wi–Fi–a, do pucanja plastike i raznih pregrijavanja zato jer su pokušavali "prvi na tržištu" ubaciti jace komponente, a nisu ih testirali dovoljno dugo.

+ vecina HP laptopa se (do prosle godine, ne znam sad za ovu, ali ovo su info od prosle godine) kod nas prodavala kao polovna (refurbished) bez da su to kupci znali, zato su bili jeftiniji. I ono, ovo je provjerena informacija  :(






*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #13 : 19. Lipanj, 2009., 14:39 »
Imam doma i 6820 i još jedan stariji kojem se ne sećam ime. Oba rulaju. :wildboy:

 :approve
ja već mislio, ne valja mi komp  :ementaler:

e sad me baš zanima kakvi su to ekrani na novim hp-ima... mogao bih malo black-outa seksati, on ima 6830


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Preporuka laptopa
« Odgovori #14 : 19. Lipanj, 2009., 20:36 »
Isto ne kuzim sta svi dizu lenovo u nebo ? . Pa jesi ih kad koristio, em imaju gore ekrane od HPa ( kut gledanja), em su i skuplji od vecine drugih proizvodaca , a nemogu se bas pohvaliti nekim performansama , a kamoli dizajnom.

A jesi ti ikad koristio lenovo prijenosnike? Lenovo, tj. IBM ima staža skoro isto kao i Apple po pitanju prijenosnika, i uvijek bi se odlucio za Lenovo nego za HP. Kvalitetna izrada na prvom mjestu, nije sve stvar u specifikacijama.

"em imaju gore ekrane od HP–a"

to ono, vidio si jedan low end model s TN matricom i sada ga velicas jer tvoj HP ima kut gledanja za...hm..10% bolji? I to cisto zato jer se radi o novijoj TN matrici.  TN matrica je TN matrica, smece je bila za 10% bolja ili ne, ako uzimas low end prijenosnik onda je valjda jebeno ocito da ces dobit TN matricu.

i kao objektivan korisnik hp laptopa, zanima me po čemu su hp-i toliko loši  :mrgreen: moj model 6820s se ne pregrijava, baterija cca 3h na tvorničkim voltažama i tako. Neznam, ne kužim  :(

mislim da sam cak jednom i uletavao u ovak neku raspravu :( uglavnom ista stvar kao i sa Sony Ericssonom i njihovim joysticima, kod 10 ljudi radi kako treba, kod 20 ne radi kako treba.
HP je imao hrpu sranja s modelima koji su tek došli na tržište, od krepavanja Wi–Fi–a, do pucanja plastike i raznih pregrijavanja zato jer su pokušavali "prvi na tržištu" ubaciti jace komponente, a nisu ih testirali dovoljno dugo.

+ vecina HP laptopa se (do prosle godine, ne znam sad za ovu, ali ovo su info od prosle godine) kod nas prodavala kao polovna (refurbished) bez da su to kupci znali, zato su bili jeftiniji. I ono, ovo je provjerena informacija  :(



A jesi ti ikad koristio HP prijenosnike? HP ima staža skoro isto kao i Apple po pitanju prijenosnika, i uvijek bi se odlucio za HP nego za lenovo. Kvalitetna izrada na prvom mjestu, nije sve stvar u specifikacijama.

to ono, vidio si jedan low end model i sada pljujes po njemu.. JE moram dalje pisati ko ti ?
easy-forex-basics.blogspot.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9