HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 584407 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #855 : 21. Siječanj, 2017., 22:30 »
Aha, ma nista onda ću najvjerojatnije taj što si stavio link, trebala bi biti dobra brzina diska  :D hvala

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #856 : 22. Siječanj, 2017., 13:19 »
Poz svim forumasima. Ne znam gdje da se predstavim, a posto je ovo moj prvi post. Zoran, iz Osijeka, preko nekoliko godina iznad 45, nekad daaaavno sam gejmao, iako sam matoriji, jos volim gejmati. Kako kazu, jednom gamer, uvijek gamer. Uglavnom volim "pucacke" FPS igre. Tako da bi mi trebao laptop za igre (da da, bas laptop); lova.... hm, pa ni sam ne znam, jer sam ne znalica po pitanju kolicine love, odnosno kakav kompromis se moze sloziiti u nekom cjenovnom razredu do nekih cca 6,5 hrvatskih tisucica, a placanje.... eh da, pa u mnogim slucajevima je isplativiji cash and carry, ali razmislit cu jos. Istina je da bi, kao i svi volio proci sto jeftinije, a opet da laptop moze pokretati i neke nadolazece igre. Malo sam surfao po stranicama nasih trgovina i naisao na ovako nesto:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-57wv-nx-glaex-015-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-96gb-ssd-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-0-linux-crno-015050109
Zanima me da li se moze od ovog laptopa uciniti neki bolji strojcek, a da se ne potrosi previse love. Znaci (ovo sve pisem ako je isplativo i moguce), ako se moze zamijeniti postojeca grafa, sa GeForce GTX960M ili neka druga. Dobro, argumente za zamijenu grafa bas i nemam, ali cuo sam da je grafa za koju pitam, dosta sposobnija od postojece. Ili da se drzim savjeta "mali zaboravi takve gluposti" i uzmem ovo:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-y700-80nv00xbsc-core-i7-6700hq-8gb-1000gb-geforce-gtx-960m-15-6-ips-fhd-kamera-wifi-bt-usb-3-0-dos-crno-015020040
jer je mozda u konacnici jeftinije ili vec sta znam (bolja izvedba hladenja i svega ostalog, od onog Acera). Naravno, u obzir dokaze i ostali prijedlozi, ali nikako ne HP. Da li je uopce moguce kod nas lovom ne
Aha, ma nista onda ću najvjerojatnije taj što si stavio link, trebala bi biti dobra brzina diska  :D hvala
:piva:prelaziti tih nekih zadanih 6,5k, jer onda znam sto bih uzeo, a to bi bio Asus ROG od nekih 7,3-7,4k. Nadam se da nisam (puno) zakomplicirao i hvala na pomoci.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #857 : 22. Siječanj, 2017., 13:40 »
Dobrodošao  :D
Inače imamo i takve teme - Predstavite se! i Kako ste došli do HCL-a?

Što se tiče laptopa oba što si linkao su dobar izbor za svoj cjenovni rang. Prvi ima za klasu slabiju gpu, slabiji cpu, ali ima hibrid hdd-a i ssd-a što nema drugi (brži rad računala), te je entry-level klasa. Oba imaju ips panel što je dobro. Drugi pak ima više sirove snage (gpu i cpu) i po nekakvoj hijerarhiji je viša klasa laptopa kod lenova nego što je E5 kod acera. Eventualno ga možeš naći 100-njak kn jeftinije u arhitehu i notebookshopu ako ti šta znači.

Ugl. ni sam nisam našao ništa pametnije, jedino neka međurješenja između ta 2 (960M i brži cpu od prvog klik, te isti sa 16gb ram klik što još uvijek nije potrebno za gaming). Dakle sve se svodi na to koliko ti je komotno potrošiti
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj, 2017., 13:44 andrash »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #858 : 22. Siječanj, 2017., 13:55 »
Osobno mislim da se ne isplati kupovat laptop ispod 1060 u njemu za ikakav ozibljniji gaming. Bas sam gledao i zaprepastilo me kad sam cuo da je 960M  samo 50-60% snage desktop modela 960. Tako vrjedi za cjelu seriju starijih kartica, dok su sve nove iz 10** serije 90% ili vise desktop modela.

Mislim da ako bi mogao nauvc jos par tisuca i kupit nesto malo bolje da bi bip puno mirniji sta se tice gaminga u buducnosti, ja sam isto mislio uzet HP Pavilion Gaming sa 960M, al kad sam vidio performanse odustao sam.

Sad kad bi uzeo, kupio bi nesto ovako, jest da je malo skuplji al bi bio dobar za duze vrjeme, al stvarno se ne isplati  nista ispod ovoga za bilo kakav ozbiljniji gaming.

http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-predator-g5-793-nhq1hex011-173-fhd-intel-core-i7-6700hq-up-to-350ghz-16gb-ddr4-1tb-hdd-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-no-odd-linux-2-god-maxi-ponuda/0851755/product/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #859 : 22. Siječanj, 2017., 14:21 »
Samo što je "mrvicu" skuplje - skoro duplo preko budžeta  :mrgreen:
IMO to košta puno previše. Jedino da dođu gp104 gpu (gtx 1050 & 1050Ti) te polaris 11 u pristupačnije laptope.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #860 : 22. Siječanj, 2017., 14:26 »
Je dosta je skupo al mislim da se dobije odlicna konfa za te novce.

Ja bas neki dan gledam kad bi slagao PC sa monitorom, i7 6700k i 1070 grafom izaslo bi me oko 15000kn, a tako bi me izasao i laptop sa i7 6700hq i 1070, pa kad pogledam i nisu toliko uzasno skupi, s obzirom da se dobije stroj.

Mislim da su dosta pale te cjene laptopa, doduse neznam kako je prije bilo, al sada imaju odlicne performanse a cjene su slicne desktopu.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #861 : 22. Siječanj, 2017., 15:26 »
Je dosta je skupo al mislim da se dobije odlicna konfa za te novce.

Prije svega, andrash, hvala ti na odgovoru, a i "podršci" vezano za moj budžet. Ma bartul_9 u pravu si, ali da imam novce.... pa vozio bi se Bugatti 57SC Atlantic 1936. Cijena: Između 30 i 40 milijuna $, a ne ovaj truljavi RR, koji košta nepunih 5 milijuna zelenbača. Znam ja što bih onda uzeo, ma što uzeo, proizvodio.... Ovako i ja moram, kao i svi koji probaju tu našu brzu životinju ukrotiti i ipak nešto iskemijati, pa si kupiti koliko toliko dobar lap. Sorry na šali, ali tako je, jbg.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #862 : 22. Siječanj, 2017., 16:38 »
Ma razumjem sve i posluzit ce te i ovaj olicno. Kod mene je ista situacija, ja se mucim sa duplo gorom grafom i procesorom, igram na low i fps je nikakav, al sta ces, tako je kako je.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #863 : 22. Siječanj, 2017., 21:18 »
Ne znam koliko bi ovi laptopi koštali kod nas, ali kod naših susjeda mađara u "Laptop szalon"-u ovaj košta oko 7200-300kn, odnosno 299900 forinti
ASUS ROG Strix GL553VW FY053D GL553VW-FY053D laptop
• Proizvođač: ASUS Tip • Procesor: Intel® Core ™ i7 procesor Quad Core 6700HQ • Veličina memorije: 8 GB • Veličina tvrdog diska: 1TB • Vrsta Grafičke kartice: GeForce GTX 960m • Veličina zaslona: 15,6 • Rezolucija: 1920 x 1080 • Tip : Full HD LED / mat • Operativni sustav: DOS • jamstvo: 2 godine • Boja: crna
a drugi košta oko 7500-600,00 ili 309900 Ft.
ASUS ROG Strix GL553VW FY024D GL553VW-FY024D laptop
• Proizvođač: ASUS Tip • Procesor: Intel® Core ™ i7 procesor Quad Core 6700HQ • Veličina memorije: 8 GB • Veličina tvrdog diska: 1TB • Vrsta Grafičke kartice: GeForce GTX 960m • Veličina zaslona: 15,6 • Rezolucija: 1920 x 1080 • Tip : Full HD LED / mat • Operativni sustav: DOS • jamstvo: 2 godine • Boja: crna
Nikad nisam imao ni jedan Asus ROG, čak niti bilo što radio na njima, osim što sam ih u nekim trgovinama čeznutljivo gledao (a stajali su pored skupljih Dell i HP-a). Ne znam zašto, ali nekako me Asusi ROG jako privlače  :faca: iako mi se cini da taj Lenovo kojeg je andrash linkao, ako ne bolji za manje love, onda barem jaako "blizu" po osobinama.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #864 : 22. Siječanj, 2017., 21:42 »
Nije ti to neki deal. Po komponentama je isti vrag kao onaj, još vjerojatno ni nemaš IPS ekran, a skuplji... Asus ima jak imidž i ROG je jako popularan brand ali ta GL serija ti nije baš THE rog (onaj lamburgini, ferrari štoliveć)

Još ti mađarski shopovi nemaju baš neki bajan imidž glede reklamacija kod nas
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj, 2017., 21:44 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #865 : 22. Siječanj, 2017., 22:34 »
Poz svim forumasima. Ne znam gdje da se predstavim, a posto je ovo moj prvi post. Zoran, iz Osijeka, preko nekoliko godina iznad 45, nekad daaaavno sam gejmao, iako sam matoriji, jos volim gejmati. Kako kazu, jednom gamer, uvijek gamer. Uglavnom volim "pucacke" FPS igre. Tako da bi mi trebao laptop za igre (da da, bas laptop); lova.... hm, pa ni sam ne znam, jer sam ne znalica po pitanju kolicine love, odnosno kakav kompromis se moze sloziiti u nekom cjenovnom razredu do nekih cca 6,5 hrvatskih tisucica, a placanje.... eh da, pa u mnogim slucajevima je isplativiji cash and carry, ali razmislit cu jos. Istina je da bi, kao i svi volio proci sto jeftinije, a opet da laptop moze pokretati i neke nadolazece igre. Malo sam surfao po stranicama nasih trgovina i naisao na ovako nesto:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-57wv-nx-glaex-015-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-96gb-ssd-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-g-lan-usb-3-0-linux-crno-015050109
Zanima me da li se moze od ovog laptopa uciniti neki bolji strojcek, a da se ne potrosi previse love. Znaci (ovo sve pisem ako je isplativo i moguce), ako se moze zamijeniti postojeca grafa, sa GeForce GTX960M ili neka druga. Dobro, argumente za zamijenu grafa bas i nemam, ali cuo sam da je grafa za koju pitam, dosta sposobnija od postojece. Ili da se drzim savjeta "mali zaboravi takve gluposti" i uzmem ovo:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-y700-80nv00xbsc-core-i7-6700hq-8gb-1000gb-geforce-gtx-960m-15-6-ips-fhd-kamera-wifi-bt-usb-3-0-dos-crno-015020040
jer je mozda u konacnici jeftinije ili vec sta znam (bolja izvedba hladenja i svega ostalog, od onog Acera). Naravno, u obzir dokaze i ostali prijedlozi, ali nikako ne HP. Da li je uopce moguce kod nas lovom ne
Aha, ma nista onda ću najvjerojatnije taj što si stavio link, trebala bi biti dobra brzina diska  :D hvala
:piva:prelaziti tih nekih zadanih 6,5k, jer onda znam sto bih uzeo, a to bi bio Asus ROG od nekih 7,3-7,4k. Nadam se da nisam (puno) zakomplicirao i hvala na pomoci.


Radije uzet ovo: https://www.centro.hr/acer-aspire-e5-575g-intel-core-i3-6100u-2-30ghz-4gb-1tb-linux-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx950m-2gb-p-n-nx-gdzex-055.aspx umisto tog acera šta si ga navea... realno razlika 1000kn a ovaj će odraditi gotovo jednak posal.

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #866 : 23. Siječanj, 2017., 07:30 »
Hvala Valmorph (necu te citirati, jer mi ocito ne ide citiranje, ali shvatit cete vec). Ne znam što reći za taj laptop, nisam neki poznavatelj tehnologija, ali već sam negdje čitao - "andrash 19. Srpanj, 2014., 02:34: Kod uspoređivanja komponenti u laptopu i za stolni pc važno je znati da unatoč tome što se određene komponente zovu slično - nisu istih performansi !
Npr. procesor (cpu) i5 u laptopu nije podjednak i5 u stolnom. Grafička kartica (gpu) npr. gtx 760M u laptopu nije ni blizu gtx 760 u stolnom. Uzmimo to na primjeru i5-3320M (gdje M implicira da se radi o mobilnoj verziji za prijensnike) je slabiji od recimo stolnog i5 3330, te je blizu stolnom i3. Stolna verzija i5 je čistokrvni quad core, dok je i5 mobilna verzija dual core + HT (2 cores 4 threads) - poput i3 stolne verzije... " da bi takav laptop bio slab za malo intezivnije gejmanje, što bi mi bila prva namjena, a onda za sve ostale namjene.  :piva:
Eh da, hvala andrash na odgovoru za "mađare", baj d vej (by the way), da li se onom Lenovu od 16gb rama mozda moze dodati i ssd pa da bude brži, naravno znam da tako nešto ubrza laptop/računalo, ali da li je to u takvom lapu uopće i potrebno!?
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj, 2017., 07:39 Kad narastem bit cu gamer »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #867 : 23. Siječanj, 2017., 11:12 »
Ta Y700 lenova imaju i m.2 utor tako da možeš

Ovdje možeš vidjeti malo "iznutrice"

http://laptopmedia.com/news/inside-lenovo-y700-15-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/

Inače nije Valmorphov prijedlog uopće loš (kao alternativa za onu tvoju jeftiniju opciju sa acerom). Nije velika razlika imeđu onog i5 7200u i tog i3 (oba su dual core + HT). 1000kn je jeftiniji, a za ostatk bi mogao ubaciti ssd od 120/128gb i još 4gb ram (to dvoje bi te izašlo cca 700kn).
« Zadnja izmjena: 23. Siječanj, 2017., 11:19 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #868 : 23. Siječanj, 2017., 14:04 »
Naravno da su komponente za stolna računala uvijek jače.

« Zadnja izmjena: 25. Siječanj, 2017., 20:10 Valmorph »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #869 : 23. Siječanj, 2017., 20:07 »
ekipa,

evo kolega me zamolil da priupitam za savjet oko kupnje prijenosnika.... do 2500kn gotovinom

pa ako moze preporuka sto bi bilo best buy za te novce

računalo mu treba za sina studenta i sad ... za kaj: prvenstveno za ucenje i multimediju ali i da bi se malo poigral no ne neke zahtjevne igrice, kako sam shvatio, po meni neki i3 sa min 4gb rama velicine monitora 15 inca (ili kako god vec) i ta garancija da je sto duza, kako veli kolega

sad kaj je dobro i pouzdano ja neznam pa eto molim za savjete i preporuku.

unaprijed hvala

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9