HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 582879 Hitova
*

hadz1c

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1005 : 07. Kolovoz, 2017., 15:36 »
Ovako skoro sam kupio sebi laptop ali ne odgovara mi processor,pre slab je i posto razmisljam da kupim novi ne znam koji da odaberem i nisam siguran da li ce sigruno moci,i hoce li sve raditi uredu.Zato sam odlucio da popricam sa vama i da mi malo pomognete jer nisam neki profesionalac za hardwere,uglavnom laptop koristim za gaming.Inace trenutni processor je Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz 32bit,razmisljao sam neki Intel Core i5 ili i3.Zanima me vase misljenje i hoce li biti sve uredu ako kupim i5?
Trenutna konfiguracija laptopa je:
 Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz
4GB DDR3 Samsungovog RAMA
NVIDIA GeForce GT 740M 1GB
Inace radi se o Sonyevom laptopu tacnije Sony Vaio...

« Zadnja izmjena: 07. Kolovoz, 2017., 15:38 hadz1c »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1006 : 07. Kolovoz, 2017., 15:52 »
Ovako skoro sam kupio sebi laptop ali ne odgovara mi processor,pre slab je i posto razmisljam da kupim novi ne znam koji da odaberem i nisam siguran da li ce sigruno moci,i hoce li sve raditi uredu.Zato sam odlucio da popricam sa vama i da mi malo pomognete jer nisam neki profesionalac za hardwere,uglavnom laptop koristim za gaming.Inace trenutni processor je Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz 32bit,razmisljao sam neki Intel Core i5 ili i3.Zanima me vase misljenje i hoce li biti sve uredu ako kupim i5?
Trenutna konfiguracija laptopa je:
 Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz
4GB DDR3 Samsungovog RAMA
NVIDIA GeForce GT 740M 1GB
Inace radi se o Sonyevom laptopu tacnije Sony Vaio...


Na laptopu ne možeš mijenjati komponente, a i da možeš promjeniti procesor onda ti je grafička pre slaba.

*

hadz1c

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1007 : 07. Kolovoz, 2017., 15:56 »
Ovako skoro sam kupio sebi laptop ali ne odgovara mi processor,pre slab je i posto razmisljam da kupim novi ne znam koji da odaberem i nisam siguran da li ce sigruno moci,i hoce li sve raditi uredu.Zato sam odlucio da popricam sa vama i da mi malo pomognete jer nisam neki profesionalac za hardwere,uglavnom laptop koristim za gaming.Inace trenutni processor je Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz 32bit,razmisljao sam neki Intel Core i5 ili i3.Zanima me vase misljenje i hoce li biti sve uredu ako kupim i5?
Trenutna konfiguracija laptopa je:
 Intel Pentium CPU 2117U  @ 1.80GHz
4GB DDR3 Samsungovog RAMA
NVIDIA GeForce GT 740M 1GB
Inace radi se o Sonyevom laptopu tacnije Sony Vaio...


Na laptopu ne možeš mijenjati komponente, a i da možeš promjeniti procesor onda ti je grafička pre slaba.
Ja sam pricao sa jednim majstorom koji radi sve to i nije prvi put da ovo radi i kaze da bi se moglo promjeniti ali da bi prvo morao dobro istraziti da li ce odgovarati processor i sve to.Jer mogu ja staviti i5 ali ce se on gasiti svaki 30min,pa sam zato i htjeo da popricam sa nekim sa ovog foruma oko toga...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1008 : 07. Kolovoz, 2017., 16:05 »
Socket ti je BGA što znači da je zalemljen i ne možeš nadograđivati. Također čak i kad bi se mogao mijenjati u nekim velikim poboljšanjima gaming performansama bi te kočila grafička. Znači ili štedi za novi laptop ili kupi stolni pc koji možeš nadograđivati

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1009 : 15. Kolovoz, 2017., 16:31 »
Pozdrav,
kupujem najjeftiniji laptop koji moze pokrenuti igre kao pes 2018, gta 5. Može preporuke.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1011 : 16. Kolovoz, 2017., 08:14 »
Isplati (jedino ako bi bez ssd-a, a sa hdd-om za 6089kn u arhitehu). Samo što izgleda nema "maintainence cover" da sam ubaciš ssd (inače bi ti se taj više isplatio), pa bi sa otvaranjem izgubio garanciju

Razlika između cpu-a je što i7 ima hyperthreading, e sad dali to vrijedi razliku u cijeni otom potom, što se tiče gaminga i iskorištavanja gtx 1050 nije ti nužan

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1012 : 18. Kolovoz, 2017., 21:21 »
Pozz ljudi. Potrebna mi je mala pomoć oko kupovine. Preselio sam se u inostranstvo i radim al stan cu vjerovatno još mjenjat i radno mjesto sigurno nakon par mjeseci kad mi priznaju diplomu. Ugl seliti cu se još par puta i veliki pc bez auta je malo teško za prenosit. Iz tog razloga mi treba neki laptop. Sto se igrica tiče igram LoL, CS:GO, Playersunknown i još ako sta izleti da ubijem vrijeme. Znaci trebaju mi neke malo jace specifikacije i po mogućnosti veći ekran. Živim u njemačkoj pa al ne znam sa kojih stranica je najbolje naručivati il u koje shopove ic jer ih ima more. Sto se tiče cijene fleksibilan sam. Do nekih 800 eura bi dao, ili manje pa za jedno pola godine kupiti neku mašinu od pc-a. Novo il polovno mi ne igra ulogu. Ako netko ima neki savjet hvala puno unaprijed.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1013 : 19. Kolovoz, 2017., 08:41 »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1014 : 19. Kolovoz, 2017., 20:53 »
moze li mi netko preporuciti laptop do 6000-6500kn da pokreće overwatch na bar high i destiny2
inace bi si slozio pc ali sam student i vecinom putujem.
hvala

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1015 : 20. Kolovoz, 2017., 00:23 »
Pozdrav! Student sam i u potrazi sam za gaming laptopom. Tražim laptop koji bi mi mogao potrajati još koje 2-3 godine. Puno sam čitao po internetu, ali sam se ipak odlučio potražiti vaš savjet ovdje. Budžet kojim raspolažem je 5000 kuna (može malo i iznad cijene, ali ne preko 6000). Uvijet je da laptop ima barem 8 gb rama, donekle dobar procesor, grafičku GTX 1050. Jedini takav sličan proizvod koji sam ja uspio pronaći je nešto ovakvo :

https://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-Gaming-15-bc209nm-1NC23EA-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1098355.aspx

Zanima me možete li mi preporučiti nešto slično s boljom cijenom?

PS: Laptop mi treba tek početkom 10. mjeseca, nije mi nužno kupovati ga u ovom trenutku. Isplati li se možda pričekati još kojih mjesec dana pa da cijene još nešto padnu pošto sad kreće škola i sve te rasprodaje vezane uz nju tijekom 9. mjeseca? Hvala unaprijed!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1016 : 20. Kolovoz, 2017., 09:53 »
@dominikbutkovic
@Tonzjee

Znači i za vas vrijede isti laptopi kao za dvojicu kolega gore (uz taj HP).  :D

Tonzjee ti ćeš još vidjeti do 10 mjeseca kakva će biti ponuda, ali uglavnom takav HP ili onaj lenovo legion sa hdd-om od 6070kn

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1017 : 21. Kolovoz, 2017., 15:10 »
Evo samo da javim da sam se odlučio na kupovinu onog HP-a dok traje još taj popust. Hvala @andrash na pomoći! :piva:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1018 : 21. Kolovoz, 2017., 16:05 »
Ma nije ti to popust, ima ga za te novce i u drugim trgovinama

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #1019 : 21. Kolovoz, 2017., 16:33 »
Kupio sam ga na ovoj akciji za 5400kn, ako se placa ZABA karticama. Gledao sam po drugim trgovinama, nisam nigdje vidio slicne akcije. Mozda sam propustio koju trgovinu, ali uglavnom zadovoljan sam kupljenim.  :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9