HCL.HR

Preporuke za novi komp

  • 17 Odgovora
  • 5782 Hitova
*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Preporuke za novi komp
« : 18. Studeni, 2009., 16:12 »
Ae pls nabacite kakve preporuke, treba mi za frenda.

Treba mu samo kućište i sve ono unutra, dakle bez monitora i periferije.

Treba mu uglavnom za fax i nešto sitno gaming. Cijena otprilike 3500 kn.

Hvala unaprijed. :hug
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Tola

  • **
  • 429
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #1 : 18. Studeni, 2009., 16:24 »
AMD Phenom II X2 550 - oko 750KN
Gigabyte MA785GM-US2H - oko 550KN
4GB DDR3-1333Mhz Kingmax - oko 700KN
ATi HD5750 - oko 900KN
Fortron PNF400W oko 250KN
WD HDD 640GB oko 400kn
Neko kuciste i optika sve zajedno oko 300kn
Ukupno bih te izaslo oko 3700KN, imas vrlo dobar procesor, brz ram, modernu (dx11) i brzu graficku, solidnu ploču i napajanje, i dovoljno hdd-a.
Ako se neigra, uzmi neku slabiju graficku kao recimo HD4670 i ustedio bih jos 400KN.
Ili ako se igra vise, onda nek uzme DDR2 i odgovarajuću ploču.
« Zadnja izmjena: 18. Studeni, 2009., 16:27 Tola »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #2 : 18. Studeni, 2009., 18:02 »
Umjesto spomenutog procesora neka uzme AMD Athlon II x3 435 (2.9Ghz) je oko 640kn te maticnu ASrock A770 DE+ koja je oko 450 kn. Automatski uzme 3 GB DDR 2 Kingmax 1066Mhz što je oko 400kn. Ušparao si tako 500kn, a imaš praktički iste perfomanse kao i prethodna konfa. DD3 je bacanje novaca pošto su razlike u perfomansama fakat male. Plus, dotična matična ti omogućava na mojem predloženom procesoru otkljucavanje i 4. jezgre. Protiv graficke nemam primjedbi.
The greatest teacher, failure is.

*

Tola

  • **
  • 429
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #3 : 18. Studeni, 2009., 18:22 »
Umjesto spomenutog procesora neka uzme AMD Athlon II x3 435 (2.9Ghz) je oko 640kn te maticnu ASrock A770 DE+ koja je oko 450 kn. Automatski uzme 3 GB DDR 2 Kingmax 1066Mhz što je oko 400kn. Ušparao si tako 500kn, a imaš praktički iste perfomanse kao i prethodna konfa. DD3 je bacanje novaca pošto su razlike u perfomansama fakat male. Plus, dotična matična ti omogućava na mojem predloženom procesoru otkljucavanje i 4. jezgre. Protiv graficke nemam primjedbi.
neslazem se,
3gb rama neide sa amdom, jer gubis dual chanell
2 (2x1) ili 4 (2x2) gb u dual chanelu
isto tako neslazem se da ddr3 nije isplativ, kosta neznatno vise od ddr2, a ipak je ddr3 nesto brzi i buducnost lezi u njemu
BTW, ova ploča koju sam ja naveo isto tako podrzava otkljucavanje dodatnih jezgara, i procesor koji sam naveo se bez problema vecinom moze otkljucat.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #4 : 19. Studeni, 2009., 10:15 »
Neznam, reko je da mu komp treba za faks i nesto malo za gaming. Mene ddr2 sasvim dobro sluzi. Imam 3 gige i stvarno mi ne treba više. Njemu će zapravo biti dosta i 2 gige. Pa dobro, neka uzme dd3 platformu, al 2 gige. 4 gige mu jednostavno ne treba. Dalje, spomenuo sam ovaj procesor zato jer je nešto jeftiniji i preporucaju ga mnogi recezenti ako se računalo misli koristiti za igranje. Dobro, perfomanse variraju od aplikacije do aplikacije al to su stvarno sitne razlike. Uglavnom, ako uzme ove dijelove koje sam naveo, može si i priuštiti dobru graficku, onu koju si mu ti prvo preporucio, a da ukupna cijena ne sisa 3500kn.
The greatest teacher, failure is.

*

Tola

  • **
  • 429
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #5 : 19. Studeni, 2009., 10:31 »
Neznam, reko je da mu komp treba za faks i nesto malo za gaming. Mene ddr2 sasvim dobro sluzi. Imam 3 gige i stvarno mi ne treba više. Njemu će zapravo biti dosta i 2 gige. Pa dobro, neka uzme dd3 platformu, al 2 gige. 4 gige mu jednostavno ne treba. Dalje, spomenuo sam ovaj procesor zato jer je nešto jeftiniji i preporucaju ga mnogi recezenti ako se računalo misli koristiti za igranje. Dobro, perfomanse variraju od aplikacije do aplikacije al to su stvarno sitne razlike. Uglavnom, ako uzme ove dijelove koje sam naveo, može si i priuštiti dobru graficku, onu koju si mu ti prvo preporucio, a da ukupna cijena ne sisa 3500kn.
Zapravo količina memorije nije toliko bitna. Buduci da AMD ima u procesoru integirran dvokanalni memorijski kontroler, puno bi izgubio ako bi isao na single chanell tip (70-80% u memorijskim testovima).S druge strane, 4GB danas je optimum, 2GB vec postaje tjesno. 2x2GB DDR2 ili DDR3, 3GB nikako.
Što se tiče procesora, uglavnom je u igrama nesto malo sporij od Phenoma II X2 550 jer ima mnogo manje cache memorije.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #6 : 19. Studeni, 2009., 10:42 »
Tola neznam zaš kenjaš, imam 2GB DDR2 800mhz i igram sve igre na max detaljima bez š od štekanja bilo kakvog. Kakva tjesnoća i kurac palac. Koji će mu k 4 gige. Ne nabrijavaju se svi na HC gaming.

Još mi nijedna igra nije zaštekala.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #7 : 19. Studeni, 2009., 10:49 »
Upravo to. Sve perfomanse u igrama zavise čisto od procesora i graficke. Memorija služi samo da se instrukcije programa(u ovom slučaje igre) povlače iz harda radi obrade u procesoru. Jedini "side-efekt" nedodastatka memorije je to da igra može malo štucat, a to je problem ako se nađe ogromna količina podataka za instant obradu, a to je recimo kod igara "otvorenog tipa" kao što je GTA 4 recimo. Ostalih 90% igara su "leveli" koji su puno manje natrpani sa svačime tako da memorija tu ne predstavlja problem. Druga je stvar ako netko gleda da li ćemu igra raditi 5 fps-a vise ili manje. Ja takve zovem freekovima posto sve iznad 25 fpsa ljudsko oko tesko primjeti. A ja bome sa svojih 3 gige nisam imao nikada ama bas nikakvih problema s perfomansama.
The greatest teacher, failure is.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #8 : 19. Studeni, 2009., 11:33 »
Ja takve zovem freekovima posto sve iznad 25 fpsa ljudsko oko tesko primjeti.

šališ se jelda?  :wildboy:


*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #9 : 19. Studeni, 2009., 11:58 »
Zavisi od naslova do naslova, ali da. Ja stvarno ne vidim veliku razliku između 30 i 40 fps-a u nekakvoj pucacini.
The greatest teacher, failure is.

*

Tola

  • **
  • 429
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #10 : 19. Studeni, 2009., 12:13 »
Tola neznam zaš kenjaš, imam 2GB DDR2 800mhz i igram sve igre na max detaljima bez š od štekanja bilo kakvog. Kakva tjesnoća i kurac palac. Koji će mu k 4 gige. Ne nabrijavaju se svi na HC gaming.

Još mi nijedna igra nije zaštekala.
Nije stvar u količini. Stvar je u memorijskoj propusnosti.
Opet, ides sada uzimati 2GB DDR2 i nakon pola godine ces uzeti isti taj ram, samo 2x skuplji? Prilično neisplativo.
Uzmi 4GB dok je jos cjena tu, posle ce DDR2 samo poskupljivat, i vec je.
Razlike iznad 25FPS, ima, al je mala. U igrama radenim na specifičnom Q3 enginenu (COD serijal) razlika se itekako osjeti. 60FPS je optimum (V-Sync).
Procesor računa fiziku, sav sadrzaj igre na HDD se prebacuje u RAM, a grafička obraduje geometriju. Da, 4GB nije nuzno, ali je bolje sada uzeti dok je cjena relativno prihvatljiva.
« Zadnja izmjena: 19. Studeni, 2009., 12:15 Tola »

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #11 : 19. Studeni, 2009., 12:24 »
No, kao što rekoh, to zavisi od igre do igre. Sve iznad 25 fps-a prosjecni igrač većinom ne primjeti. I dalje tvrdim da mu više od 2 gige ne treba, al dobro, it's not my call.
The greatest teacher, failure is.

*

Tola

  • **
  • 429
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #12 : 19. Studeni, 2009., 12:29 »
No, kao što rekoh, to zavisi od igre do igre. Sve iznad 25 fps-a prosjecni igrač većinom ne primjeti. I dalje tvrdim da mu više od 2 gige ne treba, al dobro, it's not my call.
I ja tvrdim da je 2gb dosta, samo govorim da je isplativije sada uzimati 4gb nego kasnije dokupiti jos 2gb.
Ja recimo novi OPF:DR nisam mogao igrat ispod 40FPS jer mi je potrebna stabilna igra, cod nijedan mp nemogu ispod 125FPS.
S druge strane, vecina UE3 igara je dovoljno 25-30FPS.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #13 : 19. Studeni, 2009., 13:00 »
Samo jedan mali ispravak; uz fax također bi ga dosta htio koristit i za gaming. Znači da može solidno igrat ove nove današnje naslove.

U tom slučaju isto dve gige rama je dovoljno?  Vidim svi preporučujete AMD procesore, šta Intel više nije 'in' ?
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Preporuke za novi komp
« Odgovori #14 : 19. Studeni, 2009., 13:08 »
Intel je preskup za srednji segment tržišta, a i nema pravog prestavnika koji bi konkurirao AMD-u i njegovim triple-core presorima ili Phenomu II ediciji. Intel kupujes ako hoces vrhunske perfomanse(citaj i serija), ili ako trebas jednostavan procesor za uredske aplikacije. AMD-ova serija za nekakvog prosjecnog gamera je daleko bolja posto je omjer ulozenog i dobivenog daleko visi. Glede rama, i dalje tvrdim da mu je 2 gige i vise nego dovoljno, posebice ako se odluči za plocu s ddr3 podrskom. Al ono, ako ima viska love neka si uzme onda 4 gige, posto je ddr-u pocela cijena rasti pa je sada krajnje vrijeme za kupnju vece kolicine.
The greatest teacher, failure is.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9