HCL.HR

Primjetno "trzakanje" u igrama

  • 15 Odgovora
  • 6441 Hitova
*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Primjetno "trzakanje" u igrama
« : 19. Travanj, 2014., 16:59 »
Pozz ekipa,evo imam problem koji mi se dešava već 6 mjeseci.Trzaka mi u igrama tipa League of Legends na jedno 0,5 sec.Igram trenutno i  Skyrim,kada sam ga počeo igrat sistem mi je sve stavio na ultra high,znači nisam ništa povećavao ni smanjivao.Ne trzaka mi u igrama kao što su npr. Kingdoms of Amalur:Reckoning i Final Fantasy VII.Sumnjao sam na grafičku da nije ispravna,imao sam gForce GTX 260 i jučer uzeo dolje navedenu i isti problemi.Ako je netko imao takav problem i zna rješenje bio bi mu zahvalan da mi se javi.Hvala

P.S - moja trenutna konfiguracija je slijedeća:

Procesor -  AMD Phenom II X4 965 3.40GHZ Black Edition

RAM - Corsair Vengeance 2 x 4 GB 1333mhz (ako nije i više nisam siguran što se tiče mhz-a)
Hard Disk - 320 GB Sata

Grafika - VTX HD 6850 1GB

Napajanje - CZR  700W

Monitor - trenutno igram na HD tv-u,rezolucije 1360x768

Matična - ASRock  970 Extreme4

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #1 : 19. Travanj, 2014., 17:16 »
Instaliraj nešto kao Fraps, neki program za praćenje frameratea, čisto da za početak vidiš ako u tim situacijama kada ti primjetiš trzanje ujedno i Fraps registrira pad frameratea. To bi moglo malo pomoć da barem vidimo do čega bi to moglo biti, jer zvuči kao da bi moglo biti do hard diska ili rama, a moguće da fraps takve "trzaje" neće registrirati.

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #2 : 19. Travanj, 2014., 17:21 »
Neznam jer mi je potreban Fraps jer LoL kad igram i kad se desi to trzakanje padne mi framerate sa 60fps-a na nekih 40-45.Isto tako vrijedno spomena je to,da na početku match-a ništa ne trzaka,tek tamo negdje nakon 2-3 min.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #3 : 19. Travanj, 2014., 17:25 »
Imao sam isti problem prije par godina, ispostavilo se da je u hardu problem. Morao sam kupit novi hard.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #4 : 19. Travanj, 2014., 17:29 »
Da, ne treba ti Fraps za LoL. Pretpostavljam da ne pomogne kada smanjiš sve detalje na najniže moguće? Znači u Skyrimu ti trza isto tako? Ili samo u online igrama?

Probaj smanjit detalje na najniže moguće, čisto radi testa. Ako ti i tada trza neobično (prati baš i framerate, na low bi ti mogao biti toliko visok da ne primjetiš da je pao u nekim situacijama), onda je još vjerojatnije da je do harda ili eventualno RAM-a.

I ono, standardno - instaliraj najnovije drivere za sve, provjeri sa chkdsk hard malo... možda pomogne.

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #5 : 19. Travanj, 2014., 20:11 »
Probao,stavio sve na Very Low što se tiče League of Legendsa,pojavljuje se još ali skoro pa neprimjetno,nakon toga sam postepeno povećavao grafičke postavke do ultra high,i isto kao na very low,tako da sam sada ... puf,wtf?!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #6 : 19. Travanj, 2014., 20:47 »
A upravo zato što nema razlike kad mijenjaš te grafičke postavke - smrdi malo na hard disk. Ako je to samo u online igrama, može bit možda i do matične/LAN-a.

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #7 : 20. Travanj, 2014., 12:27 »
I u offline igrama,kao što rekoh,događa se i u Skyrim-u,Batman-u prvom,drugom,trećem...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #8 : 20. Travanj, 2014., 20:13 »
Ajd probaj otić u BIOS i ugasi AMD turbo core technology (to bi na tvojoj ploči bilo u OC tweaker sekciji), pa snimi promjene pa onda probaj igre

AKo nije do toga, skini HD tune - pa malo istestiraj disk - health, error scan (to je za bad sektore), i probaj benchmark (read, write brzine)

EDIT
kasnije se sjetio da imaš phenoma II 965 koji nema turbo core. Uglavnom to mi je palo na pamet zbog ovog slučaja, gdje je problem bio u turbu (fx 6300, Asrock 770 Extreme 3)

Citat:
...
U zadnje vrijeme sam htio malo fps u igrama vidit pa sam omogucio preko msi afterburnera (i riva tuner SS) da vidim u overlayu FPS i GPU usage. Primjetih u zadnje vrijeme kad igram BF da mi FPS strasno opadne odjednom,ali ne kao prije na stuttering tj. fluktuaciju od 60 pa na 1 fps pa se vrati,nego bude na cca 20-30 10 sekundi pa tek onda se vrati kako je bilo. Gledao sam graf u BF i vidim kad se to desi da od normalnog ponašanja (zelena i zuta krivulja ilitiga Grafa i Proc) imaju normalni rad i onda odjednom oboje spikeaju na povecanu potrosnju i to tako drzi sve dok ne prodje. Also u svim drugim igrama ovo se počelo dešavati a primjetim dok to traje da GPU usage padne sa regularnih 70-100% na 10-20 %. Dakle igram Wargame Airland battle i sam odjednom BOOM. 10 fps slideshow,fps sa 100% i 70 fpsa ode na 10 fps i gpu usage bude 20%. isto vrijedi i za witchera 2 itd. na totalno random mjestima se ovo desi,makar i gledao u nebo. samo od sebe tu i tamo počne,nema pravila.
 
Gpu je GTX550TI ,nije overklokana,temperatura odlicna (idle 35-40) u gamingu 55-6. Cpu je amd fx6300,nov i sve je sljakalo do prije cca mjesec dana. Jedino što sam promijenio je bio prelazak s Precision X na Afterburner. ali oba programa su basically ISTA. naravno clean uninstall je napravljen,i zadnji nvidia driveri su up. maximum performance je odabran tako da nema onog power saving dreka itd.
...

Čuj, skini si msi afterburner (ili playclaw 3 ili noviji) i uprati si malo gpu usage.
Reset na tvorničke postavke biosa isto ne može biti na odmet, pogotovo ako je nešto čačkano (čisto longshot, ne vjerujem da će pomoć).
Također ako je hard disk OK, možda je nešto i do tvog sistema, neki proces ili nešto. Da ti je samo u online igrama tipa LoL rekao bi da je možda do neta ili servera, ali ovako u svim igrama je čudno. Jbga tu ti je clean install win majka (samo što je gnjavaža), pogotovo ako nisi dugo instalirao.
« Zadnja izmjena: 21. Travanj, 2014., 01:37 Andrash »

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #9 : 23. Travanj, 2014., 14:28 »
Promijenio windowse,sve je friško znači,instalirao samo Avast,Steam,Skype i Google Chrome,za sada opet sve po starom,ništa nije pomoglo.Dobro je spomenuti,prekjučer dok sam igrao sve je normalno bilo,ali vrag mi nije dao mira pa sam ipak windowse stavio nove,jer u biti bi mi se opet to dešavalo,već sam doživio,zasada kolega je rekao da će probat nabavit neki sata HDD,pa da vidimo jer možda u hardu problem...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #10 : 23. Travanj, 2014., 18:22 »
Pa jesi provrtio hdd u programu tipa hd tune?

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #11 : 27. Travanj, 2014., 13:22 »
Nisam,ALI,došli smo do problema,dolazilo je do pregrijavanja procesora,pasta je već bila plastika i bilo je prst prašine na njemu.Očistili procesor i stavili novu pastu,radi ko cager :).

Hvala svima koji su mi pokušavali pomoć,od sada pa na dalje češće ću čistiti komponente

:ave:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #12 : 27. Travanj, 2014., 13:49 »
To moras stvarno jako paziti!
Sto je temperatura veca to je kraci zivotni vjek CPUa...
Ja svoj komp redovno cistim svaki mjesec

*

cwenda123

  • *
  • 98
  • https://secure.eu.playstation.com/psn/mypsn/
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #13 : 27. Travanj, 2014., 22:33 »
Slažem se s tobom,ubuduće redovitije čistim komponente,ni na kraj pameti mi nije bilo da se procesor pregrijava,igrom slučaja smo to primijetili :)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Primjetno "trzakanje" u igrama
« Odgovori #14 : 27. Travanj, 2014., 22:55 »
Inače imaš hrpu programa za mjerenje temperature procesora... Meni je konstantno upaljen core temp...

Uvijek pratim temperature, pod idle, i load i pod igrama...

Vjerojatno i previše, al volim vidjeti kako se dobro sve hladi ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9