HCL.HR

Problem s HDD

  • 17 Odgovora
  • 5454 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
Problem s HDD
« : 10. Veljača, 2015., 13:34 »
Imam problem s HDD, ULTRA DMA CRC Error Count.
Isteko mu rok trajanja ili? hah :D

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #1 : 10. Veljača, 2015., 14:46 »
Navedeni error bi trebao predstavljati problem sa SATA kontrolerom, probaj promjeniti SATA kabel i utor na matičnoj ploči. Također pokušaj izvrtiti test s nekim drugim programom, npr. Hard Disk Sentinel.

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Problem s HDD
« Odgovori #2 : 10. Veljača, 2015., 15:06 »
Jesam promjenio sam utor na matičnoj, nemam drugi Sata kabel da probam trenututačno. Ugl. Sada mi se PC neželi upalit :wildboy: Upalim ga, i nema nikakvih beepova, nego zavrti ventilatore i pokrene kao hard ali nema slike na ekranu i traje jedno 5s i tad se zgasi, opet se sam od sebe upali itd. U čemu je sad problem? Pa samo sam promjenio utor Sata Kabla?

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #3 : 10. Veljača, 2015., 15:41 »
Ajde napisi cijelu konfiguraciju ovdje,također provjeri jel sve dobro spojeno

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Problem s HDD
« Odgovori #4 : 10. Veljača, 2015., 15:55 »
Matična: ASROCK B75M, iB75
Proc: INTEL Core i3 2100
Graf: ATI RADEON 7850, 2 GB
Ram: 4 GB DDR 3, 1333 Mhz, Kingston
           2 GB DDR 3, 1333Mhz Kingmax
Prž: DVDRW LG/SAMSUNG 22x
HDD: Seagate 1 TB, 7200
           WD 500Gb 7200
           WD 500Gb 7200
THERMALTAKE  V3 BlackX Edition
650 W, LC POWER, Silent Giant

Spojeno je sve bilo, sada sam oštekao sve HDD i pržilicu, stavio jedan pa drugi keks rama i neće se uaplit. Ima trenutala di npr izvadim keks rama i upali se i mogu otici u bios i sve super, cim ga ugasim i opet upalim opet neradi. Nekuzim u cemu je kvaka... Ajde da se uopce ne zeli upalit, ali nekad se upali a nekad ne.

 I da, kad izvadim sve ramove van, nema nikakvih beepova. Samo se upali i nakoon par sekundi ugasi.
« Zadnja izmjena: 10. Veljača, 2015., 15:57 oetam »

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #5 : 10. Veljača, 2015., 16:35 »
Probaj upalit komp bez tog harda koji ima gresku,mozes i izvadit bateriju iz maticne i vratit nakon 10 sekundi pa onda probat upalit,provjeri jos jednom detaljno jesu svi kablovi dobro spojeni da se nije nesto otpojilo dok si prckao.

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Problem s HDD
« Odgovori #6 : 10. Veljača, 2015., 17:40 »
Mislim da mi je Hard otišao. Upalio se komp, sada ga vise ne gasim. Windowsi se dugo pale, pa sam pokrenuo Ultimate Boot Cd i pokrenuo kloniranje Win 7 na drugi hard samo da podatke spasim. Za sad sve ide uredu, pa ću vidjet dalje. Za sad ga ne želim gasit.

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #7 : 10. Veljača, 2015., 19:06 »
Također pokušaj izvrtiti test s nekim drugim programom, npr. Hard Disk Sentinel.

Jesi ovo probao? Jesi uopce vrtio error scan s HDTuneom?

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Problem s HDD
« Odgovori #8 : 10. Veljača, 2015., 19:13 »
Nisam mogao. Kada su mi se napokon upalili Win nakon 10min. Bilo je sve užasno sporo, jedva mi je otvorio start da ga ugasim. Pokrenuo sam, i nasao je lose sectore koje sam uspio popraviti sa checkiranjem diska... ali sam imao na pocetku ovaj problem "airflow temperature". Sad kad ovo kloniranje bude gotovo, upalit ću ovaj drugi program pa cu vidjet hoce li sta naci.

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #9 : 10. Veljača, 2015., 19:22 »
Ukoliko ce biti isto -  Hdd regenerator.

*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Problem s HDD
« Odgovori #10 : 11. Veljača, 2015., 13:39 »
Sa Hdd regenerator sve super, vrtilo jedno 3h i nema loših sectora niti ništa. HDD Tune Error scan također ništa sve zeleni kvadratići. Hard Disk Sentinel također sve super, jedino mi piše ovo "Problems occurred between the communication of the disk and the host 64955 times.
" ali to je to.
Ali hdd mi se zna nekad čuti, kao da trokira, kao da nevalja, zna zujat ponekad. Čudno mi je ovo. Ne znam jel ovo točno sve, i da li mogu još nekako detaljnije odvrtit test harda, ma neka traje i cijeli dan ako treba, HDD od 500gb je star 6g, ovaj drugi je 2-3g a ovaj od 1tb je jedno 4g star. I evo komp se upalio normalno sada. Ostavio sam ga preko noći ugašenog, izvadio kabel on napajanja. I ujutro se dignem i upalim ga i radi sve normalno, kao da ništa nije bilo.

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #11 : 20. Veljača, 2015., 20:36 »
Imam wd caviar blue 1 tb , i pokazuje da ima health 100 % i da nema bad sector jezgri,al mi pokazuje hdd interface crc error count atention u cem je problem?

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #12 : 20. Veljača, 2015., 23:36 »
evo slika

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #13 : 21. Veljača, 2015., 11:09 »
Slična stvar kao i sa problemom autora teme tako da probaj promjeniti SATA kabel i utor na matičnoj ploči. Odradi test s nekim drugim programom za testiranje kao gore navedeni Hard Disk Sentinel.

Odg: Problem s HDD
« Odgovori #14 : 22. Veljača, 2015., 20:00 »
Pokušao,i dalje stoji isto

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9