HCL.HR

Problem s lapotopom i Pc-om.

  • 5 Odgovora
  • 6242 Hitova
*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Problem s lapotopom i Pc-om.
« : 09. Veljača, 2016., 19:03 »
Bok, ja bih trebao popraviti ocu i prijatelju Laptop/Pc, ali nisam siguran gdje je problem..
Uglavnom, jedno po jedno

Laptop
Otac mi je automehanicar i ovaj laptop koristi za dijagnostiku.
laptop se uzasno sporo pali, znaci pokrenem ga i ide sve normalno dok se ne  pojavi blackscreen i samo mis na njemu i tako stoji nekada 2-3min a nekada 10-tak, pa stoji ono "please wait" duze nego obicno i onda se napokon upali.

PC
Znaci prijatelj mi ima stariji pc na kojem se non-stop crashaju driveri(updatani su),mislim da je crkla graficka(Nvidia geforce 8600 gts) ali ja se itako nerazumijem previse.
Citao sam na jednom forumu ovo "If you execute the windows tool dxdiag you can see that your video memory is higher than the memory installed on your video card. This is because windows add to video card memory some amount of system memory. " i kao da se zbog toga crashaju driveri.
On je ovo rijesio preko MSI Afterburner-a,zanima me (ako je uopce do ovoga) dali se to moze rijesiti reinstalacijom windowsa jer on od mene itako trazi da mu reinstaliram pa da se ne mucim s ovim.

Ako netko zna nesto od ovoga cijenio bih svaku pomoc. Hvala
« Zadnja izmjena: 09. Veljača, 2016., 19:06 kajunic77 »
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s lapotopom i Pc-om.
« Odgovori #1 : 09. Veljača, 2016., 20:09 »
Laptop bi mogao provjeriti diskove (hd tune) - error scan, health i sl. Ali meni je takav problem bio riješen friškom instalacijom OS

Za ovo drugo nebih znao, ali ćeš vidjeti ako ćeš mu ionako instalirati OS nanovo

*

kajunic77

  • **
  • 191
  • Dream big, start small..!
Odg: Problem s lapotopom i Pc-om.
« Odgovori #2 : 09. Veljača, 2016., 20:14 »
Planirao sam na oboje nabaciti novi OS, ali kod laptopa mi je problem sto imam 2 vrlo vazna programa koja ne smiju biti izbrisana, to bi trebao uraditi backup ili?
"Because the ones that are crazy enough to think they can change the world-are the ones who do"
                                                             -Steve Jobs

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Problem s TV-om
« Odgovori #3 : 07. Ožujak, 2016., 20:34 »
Nije problem sa monitorom vec sa TV-om, al da ne otvaram novu temu evo u ovu.

Imam LCD 32" LG star 8 godina i kad ga upalim treba cekat nekih 1,2 sata da se pojavi slika, sve bude crno i zamraceno i kao da se slika lagano puni.Nekad zna doc za 5 min, nekad za par sati, a nekad ne dode.Ocito je da se nesto potrosilo ili je neki problem.Zanima me jel se to moze kako rjesit, koliko bi kostalo??

Cuo sam od prijatelja kako je imao slican problem odnio TV kod nekog covjeka, i ona kao napunio neki plin za 200 kn i TV radi sve 5.

Jel zna neko sta je problem, bio bi zahvalan kad bi mi objasnili?

Odg: Problem s lapotopom i Pc-om.
« Odgovori #4 : 07. Ožujak, 2016., 21:48 »
"Cuo sam od prijatelja kako je imao slican problem odnio TV kod nekog covjeka, i ona kao napunio neki plin za 200 kn i TV radi sve 5."

ako nema garancije što ćeš baciti ga u smeće? Odnesi nekome tko popravlja tv i sl. uređaje neka se pozabavi.

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Problem s lapotopom i Pc-om.
« Odgovori #5 : 08. Ožujak, 2016., 10:34 »
Ima veze sa plinom samo ak je plazma TV. Pošto spominješ da je LCD, ovo meni zvuči ko da ima problema sa paljenjem osvjetljenja, trebalo bi ga raskopat i pogledat malo. Možda je quick fix sa zamjenom kondenzatora u pitanju samo kao na monitorima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9