HCL.HR

Problem s matičnom pločom ILI procesorom

  • 22 Odgovora
  • 9138 Hitova
Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« : 10. Siječanj, 2016., 09:42 »
Evo ovako, imam sljedeći problem pa ako mi možete pomoći da ustanovim u čemu je zapravo problem

Radi se o matičnoj ploči Asus M5A78L-M i procesoru AMD Athlon II (ADX2600CK23GM), kad sve pospajam ne dobivam sliku na ekranu, kontrolna lampica na matičnoj svijetli, ventilator na procesoru radi ali slike nema, grafička kartica nije u pitanju sigurno jer sam testirao sa 2 potpuno ispravne grafe.
Sad me zanima vaše mišljenje dali je do matične ili procesora ?


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #1 : 10. Siječanj, 2016., 09:45 »
Za početak probaj 2 stvari.
1. Isključi sve iz struje (odspoji kabel) i izvadi bateriju iz matične ploče. Upali, ugasi. Opet vrati bateriju i vidi radili sada.
2. Nađi CMOS jumper i resetiraj ga. Moraš naći 3 iglice koje vire van i gdje piše CMOS. Kada ih nađeš makni jumper koji drži 2 iglice i prebaci ga na srednju iglicu i spoji s onom koja nije bila spojena. Upali računalo, ugasi i vrati jumper kako je prvotno bio.


Uz sve to jesi siguran da nije i do monitora ili kabla? S čim točno spajaš monitor i grafičku? DVI, HDMI, VGA?
I jesi li siguran da je sve ostalo dobro i čvrtso posloženo u računalu? Probaj izvadaiti i vratiti RAM, provjeri i ponovno prikopčaj sve kablove od napajanja i SATA konektore.


Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #2 : 10. Siječanj, 2016., 10:11 »
Nije do monitora ili kabela, spajam preko VGA, pokušat ću ovaj prvi postupak pa javim premda sumnjam na procesor

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #3 : 10. Siječanj, 2016., 11:10 »
2. Nađi CMOS jumper i resetiraj ga. Moraš naći 3 iglice koje vire van i gdje piše CMOS. Kada ih nađeš makni jumper koji drži 2 iglice i prebaci ga na srednju iglicu i spoji s onom koja nije bila spojena. Upali računalo, ugasi i vrati jumper kako je prvotno bio.

Ne palit i gasit računalo!!
Držat cca pet sekundi na drugom setu te ponovno vratit na staro.
Ovo je gdje se nalazi na  Asus M5A78L-M matičnoj:



http://youtu.be/Pdp_L5IxaNI
« Zadnja izmjena: 10. Siječanj, 2016., 11:14 doktor1 »

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #4 : 10. Siječanj, 2016., 15:57 »
Spoji PC speaker ako nemaš i vidi beep kodove. Ak i dalje nema niš pametnoga, nabavi/posudi debug card pa vidi šta će to reć. To brzo pinpointa krepani board ili CPU pa nemoraš dalje experimentirati. Also, možda je krepo PCI-E slot tak da ti sa nijedom grafom neće davat sliku.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #5 : 10. Siječanj, 2016., 19:10 »
Nije do monitora ili kabela, spajam preko VGA, pokušat ću ovaj prvi postupak pa javim premda sumnjam na procesor

Da ti se procesor pokidao (ne samo taj, bilo koji) je skoro ravno nuli. To je uvijek zadnja stvar na koju treba sumnjati. Naravno druga stvar su savinuti pinovi od usera, ali moraš biti specijalac da bi to napravio

Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #6 : 15. Siječanj, 2016., 21:37 »
Pokušao sam sa resetiranjem, međutim ništa...sad vidim da tipkovnica i miš uopće ne svijetle...znači ploča je za bacit?!

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #7 : 15. Siječanj, 2016., 22:21 »
Ako su ti tipkovnica i miš uključeni preko USB porta vidi da ti nisu ubodeni iza u USB 3.0 portove koje ta ploča ima već u standardni USB port.
Možda je poremetilo driverepa USB 3.0 ne radi dok se ne stave svježi driveri

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #8 : 16. Siječanj, 2016., 02:57 »
Probaj za svaki slučaj ištekat i miša, tipkovnicu... sve što nije potrebno za boot. Možeš i hdd odspojit

Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #9 : 16. Siječanj, 2016., 17:27 »
Prvo testriranje sam obavio "solo" ( bez miša, tipkovnice i hdd-a) jučer spojim miš preko usb-a a tipkovnicu preko standardnog AT konektora, i opet isto...nemam pojma više šta da radim?

Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #10 : 16. Siječanj, 2016., 17:38 »
Jel bi tu možda pomoglo "pečenje" matične?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #11 : 16. Siječanj, 2016., 17:49 »
Jesi probao rotaciju rama po utorima? Jesi probao druge rame? Jesi sigurno eliminirao napajanje?

Kod tebe kao prvo uopće nije sigurno dali se radi o mbo. Kao drugo nisam siguran dal bi išta rješio pečenjem, nije to grafička kojima zna pomoći.
« Zadnja izmjena: 16. Siječanj, 2016., 17:52 andrash »

Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #12 : 16. Siječanj, 2016., 18:26 »
Znači ovako...ispitivao je jedan lik sa svojim ramima, grafičkom i napajanjem....kaže sve radi ne baca sliku na ekran.....ja pošaljem drugom kaže isto...na kraju uzmem rame spojim sam problem isti....znači ledica na matičnoj svijetli, ventilator na procesoru vrti, ali nedaje sliku na monitoru

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #13 : 16. Siječanj, 2016., 18:54 »
AKo si elimiriao sve to, onda ostaje samo matična. Kao što sam rekao prije će to biti nego cpu...
Imaš am3 cpu - to može ići u am3+ ploče kojih imaš u prodaji. Uzmeš neku solidnu, pa onda kasnije napraviš upgrade na fx 8300, 8320E...

BTW jesi ti siguran da nemaš garanciju? Ta usb3 verzija je mlađa ploča, ima ih još u prodaji novih, a asus daje 3 god. garancije...
« Zadnja izmjena: 16. Siječanj, 2016., 18:57 andrash »

Odg: Problem s matičnom pločom ILI procesorom
« Odgovori #14 : 18. Siječanj, 2016., 18:32 »
Evo da pokušamo još jednom ustanovit točan problem....spojio sam speaker nema nikakvog zvuka, skinuo hladnjak sa procesora ostavio tako minutu, osjetim da se procesor grije...šta to znači?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9