HCL.HR

Problem s računalom/ nadogradnja

  • 14 Odgovora
  • 4745 Hitova
Problem s računalom/ nadogradnja
« : 26. Studeni, 2014., 19:32 »
Pozdrav! Evo danas mi se pocelo gasiti računalo svako toliko s porukom CPU Over Temperature Error i nakon toga se ugasi (prilozena slika ) pa me eto sad zanima kako se to moze popraviti .
I usput bi mi trebao netko tko se razumije da mi preporuci neko hladenje za AMD FX-8120 Zambezi 32nm technology i ram memoriju koja je kompatibilna sa ovim komponentama :
Windows 7 enterprise 64-bit
AMD FX -8120
RAM: 4GB Single-Channel DDR3 668MHz
Maticna: ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 r2.0 (socket 942)
Graficka : 1GB ATI AMD RADEON 7850
Hvala unaprijed i nadam se da je i slika u temi posto ovo pisem sa tableta pa nevidim .

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #1 : 26. Studeni, 2014., 19:37 »
1. nema slike :mrgreen:
2. jesi gledao kad temperature cpu-a (idle, load)?
3. imati fx 81xx zambezi bez drugog hladnjaka je ratni zločin. Kolki ti je buđet?

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #2 : 26. Studeni, 2014., 19:50 »
Znam za sliku mi stalno neka greska dolazi .
Uvijek mi izbacuje onaj alerter jer je tep stalno oko 65 cim nesto upalim  a budžet je oko 600-700 kn za ram 350 i hladnjak 350 eventualno nesto malo vise

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #3 : 26. Studeni, 2014., 20:16 »
Ovo uzmi kao ram dok je na snizenju.  \:D/

Ovo je odlican hladnjak za ovu cijenu.  :thumbs:

I sve ti je u buđetu.
Amen

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2014., 20:25 »
Hvala ti na informacijam i jel bi mi znao rec dali bi mi ovaj hladnjak pasao http://www.instar-informatika.hr/hladnjak-za-procesor-raijintek-ereboss-heatpipe/CPRT%2D004 
Hvala jos jednom

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #5 : 26. Studeni, 2014., 20:26 »
baldiva

Pripazit malo kod preporucivanja jer nije sve tako jednostavno.

F.Duric

Koji su ti tocno trenutni ramovi - brend, model, mhz?

Koje kuciste tocno imas? Jel planiras uopce oc-at?

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #6 : 26. Studeni, 2014., 20:38 »
baldiva

Pripazit malo kod preporucivanja jer nije sve tako jednostavno.



mislio sam da uzme samo tih 4 gb rama a da izbaci one stare
Amen

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #7 : 26. Studeni, 2014., 20:43 »
mrmuscolo
Sve sta znam o mom ramu pise gore u pocetnoj poruci a kuciste stvarno neznam kako se zove ni koji je model
« Zadnja izmjena: 26. Studeni, 2014., 20:46 F.Duric »

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #8 : 26. Studeni, 2014., 20:50 »
baldiva

A zasto bi ih izbacivao ako moze imat 8Gb, ne razumijem?

F.Duric

To što si napisao mi ništa ne znaci, lijepo prepisi info sa keksa, a ako ne znas koje kuciste imas pokusaj ga pronaci na netu ili procitaj sto pise na njemu ili ga slikaj.

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #9 : 26. Studeni, 2014., 21:11 »
zato sto je ovaj puno brzi a i jako je tesko naci tako star ram
Amen

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #10 : 26. Studeni, 2014., 21:45 »
baldiva



F.Duric

To što si napisao mi ništa ne znaci, lijepo prepisi info sa keksa, a ako ne znas koje kuciste imas pokusaj ga pronaci na netu ili procitaj sto pise na njemu ili ga slikaj.

Kuciste je neko Chieftec
http://ch-slike.com/images/2014/11/26/9CO7.jpg -evo to je sve sta pise na ramu
http://ch-slike.com/images/2014/11/26/q21y.jpg -ove su specifikacije s programa speccy


Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #11 : 26. Studeni, 2014., 21:48 »
1. nema slike :mrgreen:
2. jesi gledao kad temperature cpu-a (idle, load)?
3. imati fx 81xx zambezi bez drugog hladnjaka je ratni zločin. Kolki ti je buđet?

Evo slike uspio sam upalit računalo pa evo slike dok se ne ugasi ( ovo mi stalno dolazi kad mi se računalougasi )
http://ch-slike.com/images/2014/11/26/N0WRu.jpg

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #12 : 26. Studeni, 2014., 22:00 »
baldiva

Nemoj biti smijesan jer ni ne znas koje ramove ima, nisu nista brzi jer covjek ima ddr3 1333 mhz. Razlike u brzini su neprimjetne kad se usporedi i ddr2 s ddr3, a kamoli ddr3 od 1066  do + 2000 mhz. Nije ti to tvoj Apu da mu igra ulogu takt memorije.

F.Duric

Pa ako kazes da cim nesto zahtjevnije upalis temp. skace na 65 znaci da ti se cpu pregrijava, zato i dobivas error pri startanju pc-a jer je to limit u biosu - razlog nije sjeo hladnjak dobro, imas previse prasine, treba promijeniti termalnu pastu, los protok zraka, a i sam stock cooler je njesra ako se ne poduzmu neke mjere tipa kvalitetna termalna, pasta, solidan protok zraka u kucistu, undervolt cpu-a.

Ajde malo truda s googlanjem - ako ti ne znam tocan model kucista kako cu ti preporuciti adekvatan hladnjak koji ce ti stati u njega? I opet odgovori jel planiras oc-at ili cisto zelis nize temperature i manju buku.

Slika rama isto nemre biti manja, ali uglavnom radi se o Transcend 1x4 Gb 1333 Mhz pa uzmi iste takve.

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #13 : 26. Studeni, 2014., 23:23 »
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=7500&catid=35&Itemid=71
evo kucista i samo da ti se zahvalim sto trosis vrijeme na mene ;D

Odg: Problem s računalom/ nadogradnja
« Odgovori #14 : 26. Studeni, 2014., 23:34 »
Nije bas nesto sirok tako da mozes zaboraviti na hladnjake preko 150mm ili ti gore Ereboss. Ako zelis cisto zamjenu za stock to je LC CC 97, a ako zelis overclockat  Prolimatech Basic 65.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9